PDA

Zobacz pełną wersję : MIgracja z joomla 1.5.23 przez jupgrade 2.5.1



labgit
29-03-2012, 17:42
Przyłączam się do tematu, chcę przejść z joomla 1.5.25 zainstalowałem jUpgrade Wersja 2.5.1, włączyłem Mootools 1.2.5 Spełnia wymagania migracji sprzetowo. Sprawdziłem ustawienia w preferencjach. Ogólnie daję komponenty/rozpocznij migrację i nic, pasek sie ładuje i mówi że czyści i sprawdza i dalej nie idzie.... Co zrobić żeby wykonać migrację - jeśli macie instrukcję proszę o wytłumaczenie.

Winnetou
29-03-2012, 18:35
Obawiam się że im masz więcej poinstalowanych różnych dodatkowych rozszerzeń tym masz mniejsze szanse na udany upgrade. Zabieg uaktualnienia wymaga zwykle trochę wiecej nakładów pracy.

tkotwa
17-04-2012, 13:58
Witam
A u mnie idzie do konca ale pojawiają sie takie błędy

[2] [categories]


jos-Error: Table 'intranet.j17_categories' doesn't exist SQL=INSERT INTO `j17_categories` (`id`) VALUES ('83')
Table 'intranet.j17_categories' doesn't exist SQL=INSERT INTO `j17_categories` (`id`) VALUES ('83')

==========
[3] [content]


jos-Error: Table 'intranet.j17_content' doesn't exist SQL=DELETE FROM j17_content
Table 'intranet.j17_content' doesn't exist SQL=DELETE FROM j17_content
jos-Error: Table 'intranet.j17_content_frontpage' doesn't exist SQL=INSERT INTO `j17_content_frontpage` (`content_id`,`ordering`) VALUES ('183','94')
Table 'intranet.j17_content_frontpage' doesn't exist SQL=INSERT INTO `j17_content_frontpage` (`content_id`,`ordering`) VALUES ('183','94')

Po zalogowaniu się do phpMyAdmin nie ma takich tabel. Efekt jest oczywisty ze strona nie działa

wurduar
04-07-2012, 02:12
Ja mam podobny problem. Przy migracji do 2.5.4 przechodzi gładko ale nie przenosi komponentów (AcyMailing, JComments, JoomGallery). Chciałem spróbować na około, czyli 1.5.26 -> 1.7 -> 2.5.4 ale niestety przy migracji do 1.7 jUpgrade nie tworzy tabel a komunikat pluje sie o mysqli a mam mysql. Poprawiałem juz w install_config.php z mysqli na mysql ale nie pomoglo.

Ktoś ma jakiś pomysł lub alternatywę dla migracji z 1.5.26 -> 1.7?

Karol99
04-07-2012, 10:17
nie przenosi komponentów (AcyMailing, JComments, JoomGallery)

A na jakiej podstawie sądziłeś, że te komponenty zostaną przeniesione?

To, czego mozna się spodziewać po jUpgrade masz tu: http://redcomponent.com/jupgrade - a i w tych przypadkach bywają różne doświadczenia...

Migrację wskazanych przez Ciebie komponentów musisz przeprowadzić ręcznie.