PDA

Zobacz pełną wersję : W K2 nie ma systemu pagebreak ?



Lotar
29-03-2012, 20:11
Czy istnieje możliwość podziału długiego artykułu na kilka stron w komponencie K2? W "czystej" Joomli nie było z tym problemu. Zależy mi tylko na numerkach stron pod artykułem oraz słowami "prev." "next"

Od kilku godzin przeszukuje internet, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie i nic. Na razie udało mi się zainstalować UberPageBreak JoomlaWorks, jednak jest on przeznaczony dla Joomla 1.5, a ja korzystam z 2.5. W kilku poradnikach dowiedziałem się, że można lekko zmodyfikować kod php, aby odpalił na 2.5. Udało się. Artykuły podzieliłem na kilka/kilkanaście podstron. Na dole wyświetliła się paginacja. Jednak na ostatniej stronie artykułu rozjeżdżał mi się layout. Ostatecznie szukam innego rozwiązania.

Realizuje dosyć duży projekt, w którym cały szablon dla joomla zbudowałem z myślą o wykorzystaniu "mocy" komponentu K2. System pagebreak uznałem za tak oczywisty, że pominąłem go w zupełności. I na samym finiszu okazuje się, że K2 go prawdopodobnie nie obsługuje.

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w poszukiwaniu rozwiązania, jak uporządkować długie artykuły (do 15 stron "wordowskich") w K2?

Pozdrawiam
Damian

tomaszek83
29-03-2012, 21:00
A czasem edytor JCE nie ma takiej opcji dzielenia na strony? Nie dam sobie dziś ręki obciąć ale stawiałem witrynę intranetową na Joomla 2.5.x + K2 + JCE i chyba dzieliło mi na strony. Musiałbym sprawdzić to jutro w firmie.

Lotar
29-03-2012, 21:33
A czasem edytor JCE nie ma takiej opcji dzielenia na strony?

Ma. Korzysta on z wbudowanego pluginu "Artykuły - Podziel Stronę" . Pod K2 ten plugin zawodzi. Twórcy K2 stworzyli plugin Uber PageBreak, dzięki któremu możliwy jest podział na strony dla użytkowników komponentu K2. Jednak ostatnia aktualizacja jest dla Joomla 1.5. Aby zadziałał na Joomli 2.5 można skorzystać z rozwiązań półprofesjonalnych http://getk2.org/community/New-to-K2-Ask-here-first!/854-Uber-Pagebreak (http://getk2.org/community/New-to-K2-Ask-here-first%21/854-Uber-Pagebreak) , jednak w moim wypadku zawiodły. Tak jak wspomniałem mam problem z layoutem. Teraz pytanie, czy czekać na oficjalny plugin Uber PageBreak dla Joomla 2.5? Czy ktoś z forumowiczów wie, jak można w inny sposób wdrożyć podział na strony w K2?

robay
06-06-2012, 18:10
Polecam plugin PageBreakMyJspace z Joomla Extensions link (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/article-elements/articles-tabs/20479?qh=YToyMDp7aTowO3M6MjoiazIiO2k6MTtzOjM6IidrM iI7aToyO3M6NDoiazIncyI7aTozO3M6NDoicGFnZSI7aTo0O3M 6NToicGFnZXMiO2k6NTtzOjY6InBhZ2UncyI7aTo2O3M6NToic GFnZWQiO2k6NztzOjY6InBhZ2luZyI7aTo4O3M6NzoicGFnZXM nLiI7aTo5O3M6NToiJ3BhZ2UiO2k6MTA7czo2OiJwYWdlcyciO 2k6MTE7czo1OiJwYWdlJyI7aToxMjtzOjc6IidwYWdlcyciO2k 6MTM7czo1OiJicmVhayI7aToxNDtzOjg6ImJyZWFraW5nIjtpO jE1O3M6NjoiYnJlYWtzIjtpOjE2O3M6NzoiYnJlYWtlZCI7aTo xNztzOjc6IidicmVhayciO2k6MTg7czo2OiJicmVhayciO2k6M Tk7czoxMDoicGFnZSBicmVhayI7fQ%3D%3D) trzeba go tylko skonfigurować, włączyć opcje do obsługi elementów K2.
Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 18:10 ---------- Poprzedni post był o 12:35 ----------

...jeszcze w ramach uzupełnienia do PageBreakMyJspace plugin. Przy wyłączonej funkcji wyświetlania spisu treści mamy tradycyjną paginację, a z włączonym spisem treści mamy nawigację typu "następny"/"poprzedni" plus spis treści w 3 trybach wyświetlania do wyboru (standardowy i 2 listy rozwijane) :up:.