PDA

Zobacz pełną wersję : Tłumaczenie kategorii za pomocą Languange filtr w JoomGallery [Joomla 2.5]



astelix
30-03-2012, 15:35
Witam!
Czy istnieje możliwość tłumaczenia nazw kategorii, aliasów JoomGallery dla innych języków w Joomla 2.5. Chodzi mi konkretnie o taką opcja jaka jest np. w artykułach czy menu. Poszukałem i nic na ten temat nie znalazłem.

Pozdrawiam.

astelix
01-04-2012, 00:33
podbijam

zwiastun
01-04-2012, 00:38
A jest taka opcja w artykułach albo w menu? Gdzie?

astelix
01-04-2012, 00:44
Tak, jest. Chodzi mi o tłumaczenie treści, to co jest od joomla 1.6, bodajże. Taka opcja jest w PhocaGallery, ale w JoomGallery nie zauważyłem.
5261

zwiastun
01-04-2012, 01:03
Nie wiem, co masz na myśli. Nie znam takiej opcji ani w J! 2.5, ani w PhocaGallery, ani w JoomGallery.

astelix
01-04-2012, 01:09
Mam na myśli przełącznik języka: link (http://wiki.joomla.pl/index.php/Prze%C5%82%C4%85cznik_j%C4%99zyka_w_Joomla_1.6)

zwiastun
01-04-2012, 01:13
No to chyba nie poczytałeś, co to takiego i jak tego używać.

astelix
01-04-2012, 01:17
Nie rozumiemy się. Mogę przetłumaczyć każdą pozycję menu, moduł, artykuł. Wiem jak to użyć. Problem jest z nazwami kategorii w JoomGallery, tam takiej opcji nie ma.

zwiastun
01-04-2012, 03:10
Rzeczywiście się nie rozumiemy. Ja nie wiem, jak przetłumaczyć każdą pozycję menu, moduł, artykuł. I dalej nie wiem, o czym mówisz.

astelix
01-04-2012, 03:16
Czy nie używałeś nigdy tego przełącznika języka? który w sumie zastępuje joomfish

Gall Anonim
01-04-2012, 09:06
Czy nie używałeś nigdy tego przełącznika języka? który w sumie zastępuje joomfish
I tutaj kolego sympatyczny jest właśnie pies pogrzebany - w Joomla 1.6+ itd sposób realizowania wielojęzyczności nie jest wykonywany poprzez tworzenie aliasów nazw lub treści elementów tak jak realizował to Joomfish ale poprzez tworzenie struktur równoległych skojarzonych ze sobą.
Więc mam wrażenie że do tej pory używałeś tylko Joofish'a a nie stworzyłeś całkowicie nowej witryny obsługującej wiele języków z wykorzystanie Joomla 2.5
Zanim napiszesz że nie zrobiłeś ale wiesz lepiej proszę spraw mi przyjemność i zrób taką witrynę a potem będziesz dyskutować o ile wogóle będzie wówczas taka potrzeba.
Pzdr

astelix
01-04-2012, 10:37
Drogi Gallu :D, zrobiłem już całą witrynę z wielojęzycznością w 2.5. Joomfish używałem parę lat temu. Brakuje mi języka tylko w JoomGallery i dlatego napisałem tutaj o pomoc, nie rób z tego problemu.

Gall Anonim
01-04-2012, 10:39
nie rób z tego problemu.
No to gratuluję - wiec nie wiem w czym masz problem.
Pzdr.
Może więc jeszcze link do tej witryny bo chciałbym zerknąć jak pracuje i czy masz dynamiczne połączenia.

astelix
01-04-2012, 10:46
Mam ją na lokalu, ale przerzucę wieczorem i zobaczysz. A problem jest dalej nie rozwiązany, nie ma w JoomGallery takiej opcji jak jest np. w modułach itp. I czy jest sposób by to rozwiązać.

Gall Anonim
01-04-2012, 11:46
Już chyba wiem o co chodzi
Twój problem jest tak banalny że nawet nie mogłem skojarzyć o co chodzi.
Galerie z komponentów zawsze są publikowane poprzez albo element menu lub wywołanie klamerką pluginu w artykule.
Więc jeżeli dany komponent nie ma implantacji opcji językowych z Joomla 2.5 tworzy się każdą galerię w wersji dla danego języka i publikuje w artykule lub elemencie menu tylko dla wskazanego języka - nie wiem w czym jest problem poza faktem iż albo każda galeria ma tyle kopii ile jest języków dodatkowych poza głównym występującym w witrynie lub tyle razy dla ilu języków jest nam faktycznie potrzebna.
Gdzie tutaj jest jakikolwiek problem?
Jakoś nie widzę.
Pzdr

astelix
01-04-2012, 13:50
Opisany przez Ciebie sposób jest obejściem problemu. Ale dalej nie o to chodzi. W PhocaGallery, tworzy się kategorie dla np. języka polskiego i druga dla języka angielskiego. Tak samo jest z modułami i artykułami w Joomla. W JoomGallery takiej opcji nie ma, nie można przypisać kategorii do danego języka. Mogę to zrobić tak jak opisałeś, stworzyć artykuły dla języków i w nim wywołać pluginem kategorie. Ale to trochę mija się z celem.

5264 phocagallery i przypisywanie jezyka do kategorii

Gall Anonim
01-04-2012, 14:19
@astekix - nie miła księdzu ofiara idź ciele do obory - jak ci nie pasuje to sobie dobuduj element oczekiwany w JoomGallery i nie smędź - dostałeś rozwiązanie i dalej masz problem albo koniecznie chcesz udowodnić wyższość Wielkanocy nad Świętami Bożego Narodzenia - zamykam szkoda czasu i zachodu skoro wiesz lepiej.
Pzdr