PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły z konkretnej kategorii w module



heldan
31-03-2012, 17:18
Witajcie,


na stronie karetaasow.cba.pl po lewej stronie mają być blogi. Jest to moduł w którym wyświetlam konkretny tekst, jednak nie potrafię zrobić tak aby wyświetlało się tam np. 200 znaków najnowszego tekstu z wybranej kategorii z linkiem do czytaj więcej. Czy da się coś takiego zrobić?

Pozdrawiam

pkosela
31-03-2012, 18:39
A czy to przypadkiem nie zależy od tego, gdzie autor wstawi "czytaj więcej"?

heldan
31-03-2012, 23:18
Nie jestem pewien czy ja nie zrozumiałem tego co Ty napisałeś czy odwrotnie. Chodzi mi o to że na podanej stronie mam artykuły które są na środku i są to po prostu najnowsze arty które oznaczyłem jako wyświetlające się na stronie głównej.

Natomiast oprócz tego mam 3 ramki w których chciałbym aby wyświetlały się fragmenty najświeższych artykułów z 3 różnych kategorii. A z nimi link do całości.

Teraz tekst w tych ramkach wstawiam sam i odnośnik też, a chciałbym żeby to działo się automatycznie. Da się tak zrobić?

ramiro
31-03-2012, 23:37
Teraz tekst w tych ramkach wstawiam sam i odnośnik też, a chciałbym żeby to działo się automatycznie. Da się tak zrobić?
Jeśli dobrze rozumiem to potrzebujesz po prostu newsów z danej kategorii. Możesz wykorzystać do tego potencjał Joomla!. Przechodzisz kolejno Rozszerzenia - Moduły. Wybierasz Utwórz - Nowości. Jak poniżej w załączniku
5259
Następnie wybierasz pozycje (w której ma się znajdować ten moduł), na której stronie (czy tylko na startowej, na wybranych), kategorie z których mają być wyświetlane artykuły oraz liczbę artykułów.
Jeśli szukasz czegoś z większymi możliwościami możesz wybrać odpowiedni komponent tutaj (http://extensions.joomla.org/search?q=News).

heldan
31-03-2012, 23:51
O coś takiego mi chodzi, tylko teraz problem polega na tym, że korzystam ze ściągniętego z sieci szablonu. Jak wejdziesz na karetaasow.cba.pl to tam pod tą górną częścią z filmikiem po prawej są newsy a po lewej coś na kształt blogów - na razie przykładowych. I teraz chciałbym aby te nowości wyświetlały się tam. Czy da się tak zrobić?

ramiro
01-04-2012, 00:09
I teraz chciałbym aby te nowości wyświetlały się tam. Czy da się tak zrobić?
Chciałbyś żeby nowości wyświetlały się zamiast blogów? Zamień pozycje modułów. W modułach sprawdź pozycje blogów i przypisz ją do pozycji nowości. Wyłącz blogi (jeśli ich nie chcesz) lub przenieś na inną pozycje i po sprawie.

P.S. Na przyszłość używaj edytora, jeśli dajesz link wybierz ikonkę po prawej stronie od emotki w edytorze i tam wklej link. Ułatwiasz innym. Pewnie nie raz będziesz jeszcze na forum. Na pewno na przyszłość Ci się to przyda :)