PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wysyłaniem poczty podczas rejestracji nowego użytkownika



sts60
31-03-2012, 22:19
Witam.
Jestem nowicjuszem. Testuję Joomla 2.5.1. na strefa.pl i home.pl . Miałem różne problemy z którymi się uporałem. Teraz mam następny. Podczas logowania nowego użytkownika nie jest wysyłany link aktywacyjny.
Joomla generuje takie komunikaty: Nie można wykonać:/usr/sbin/sendmail oraz:Błąd podczas rejestracji: Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości email w czasie rejestracji użytkownika. Wiaomość została wysłana do Administratora tej strony.
Mimo tego nowy użytkownik jest w bazie i po aktywacji w panelu admina może się logować na stronie.
Zmieniałem Sendmail na PHPmail - nie pomogło, nie wiem co jeszcze próbować i gdzie szukać. Na forum też nie znalazłem takiego wątku. Ten problem dotyczy Jooma 2.5.1 zainstalowanej na strefa.pl
Na home.pl przy próbie zakładania konta użytkownika wygenerowany błąd 404: The request /using-joomla/extensions/components/users-component/registration-form was not found on this server.
Za rady i pomoc serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam

moje
31-03-2012, 22:24
Musisz skonfigurować wysyłanie poczty.

sts60
31-03-2012, 22:59
W tym problem że oprócz możliwości ustawienia na zapleczu: Konfiguracja globalna/serwer/poczta nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
Wydaje mi się że wykorzystałem tam wszystkie możliwe ustawienia. Może coś innego szwankuje? Pozdrawiam.

moje
31-03-2012, 23:02
A podałeś poprawne dane do serwera smtp i konta pocztowego?

sts60
04-04-2012, 21:23
Poradziłem sobie z Joomla zainstalowany na strefa.pl - było źle skonfigurowane konto pocztowe Dziękuję.
Na home był inny problem i nie poradzilem nic. Zainstalowalem na nowo - tym razem wersję 2.5.3. Pojawiły się inne problemy
Zanim o nich napiszę poszukam w tematach - może znajdę . Pozdrawiam.