PDA

Zobacz pełną wersję : Podstawowe pytania związane z konfiguracją.



Seba22
01-04-2012, 13:34
Witam, pierwszy raz mam do czynienia z konfiguracją joomli. Wcześniej miałem stronę na silniku php-fusion i strona spelniała moje oczekiwania, z jednym minusem, nie podoba mi się ogólny "wygląd" i konfiguracja php-fusion, dlatego wybrałem joomle, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ładniej (szablon)...
Tylko tutaj moje pytanie, czy na joomli uda mi się chociaż zbliżyć do tego co oferuje php-fusion, chodzi mi głównie o: prosty układ strony głównej, a raczej "news" nowości. Chodzi mi tutaj o jedną kolumnę newsów, z możliwością "czytaj więcej", komentowania i oceniania newsa. Ważne jest dla mnie również "zintegrowane" ze stroną forum i korzystające z jednej bazy danych?
Proszę mi opisać czy trudna jest "konwersja" wyglądu strony na tą przypominającą php-fusion (portal) z newsami, downlaodem, galerią i forum...

big_krzysiek
01-04-2012, 19:46
Jeśli to nie jest żart na prima a pryllis w Joomla wraz z dodatkami spełni ww. oczekiwania. Za wygląd odpowiada szablon, a tych jest całe mnóstwo. Poszukaj na forum, były podawane linki do stron z szablonami.

Seba22
02-04-2012, 18:05
Niestety szukam w darmowych szablonach i większość z nich wygląda jak pod stronę/bloga, nie mówiąc już o tym, że te wyglądy zapewne nie będą przystosowane pod forum itd. Jeśli da się zbliżyć joomle do "portalu" tak jak napisałeś, prosił bym o dokładniejszą pomoc.

---------- Post dodany 02-04-2012 o 16:05 ---------- Poprzedni post był 01-04-2012 o 18:03 ----------

Widziałem jednak szablon, który by mnie zadowolił, ale nie było jego nazwy. Zna ktoś może jakiś darmowy szablon "pod portal" poświęcony grze... chodzi mi głównie o "newsy" i instalację forum.

PeFik
02-04-2012, 19:52
Rzuć okiem na moje wpisy o szablonach (http://blog.elimu.pl/tag/szablony/) dla Joomla, może coś znajdziesz.

Seba22
02-04-2012, 20:00
Rzuć okiem na moje wpisy o szablonach dla Joomla, może coś znajdziesz.

Trochę dużo do przeglądania, może jak Pan zna się na joomli, to kojarzy Pan jakiś szablon pasujący pod "portal". W sumie, to pewnie będę miał później jeszcze trochę kłopotów z konfiguracją, więc bardzo zadowolił by mnie jakiś kontakt do Pana, gdzie bym mógł się poradzić..