PDA

Zobacz pełną wersję : Puste strony przy wejściu na konfigurację globalną, użytkowników i pluginy



Cris07
01-04-2012, 20:12
Witam,

Mam problem z zapleczem i chciałbym poprosić o jakieś porady w czym może tkwić problem.

Otóż przy próbie wejścia na "Witryna->Konfiguracja", "Witryna->Użytkownicy" i "Rozszerzenia->Dodatki" wyskakują mi białe, puste strony. Tylko przy tych stronach, bo np "Rozszerzenia->Moduły" wyświetlają sie poprawnie, frontend też działa poprawnie. Podejrzewam że mogło to się stać po aktualizacji do Joomli 1.5.25, gdyż wcześniej nie zauważyłem takich problemów. Nie przypominam sobie też jakiegś znacznego grzebania w ustawieniach.
Byłbym ogromnie wdzięczny za jakieś porady/wskazówki co może być nie tak lub co sprawdzić...
Z góry dzięki.

starko
01-04-2012, 20:22
czyli Joomla 1.5.25. Aktualizacja przez konto admina, czy po prostu wgrywałeś nową joomle?

Cris07
01-04-2012, 20:42
Aktualizację robiłem przez przekopiowanie plików z łatki (Joomla_1.5.24_to_1.5.25-Stable-Patch_Package) na serwer (nie za pomocą zaplecza).

starko
01-04-2012, 20:43
Ech... to właśnie może być problem Kolego. U mnie było podobnie. Musiałem od nowa zrzucić joomlę, bo się kocioł robił nieziemski! Szkoda czasu - zainstaluj na nowo

Cris07
01-04-2012, 20:59
Tzn jakby zainstalować aktualizację za pomocą zaplecza to by tego problemu nie było? Kurcze..niedobrze...od czasu mojej aktualizacji (i kopii) troche czasu juz minęło...hmmm

ramiro
01-04-2012, 23:07
Tzn jakby zainstalować aktualizację za pomocą zaplecza to by tego problemu nie było? Kurcze..niedobrze...od czasu mojej aktualizacji (i kopii) troche czasu juz minęło...hmmm
O wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpiłby taki problem.
Zrzuć witrynę lokalnie. Pododawaj artykuły i moduły, których używałeś na serwerze. Zrób kopie. Usuń Joomla! z serwera i przywróć z kopi zrobionej lokalnie. Pamiętaj aby zainstalować sobie najnowszą wersję Joomla! już lokalnie, aby później nie robić sobie nie potrzebnie dodatkowej pracy. Po wykonaniu czynności o kolejnej kopii danych chyba nie muszę przypominać :)

Karol99
01-04-2012, 23:32
Ale zacznij od ustawienia praw dostępu do plików. Najprościej użyć Admin Tools (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/site-protection/14087?qh=YToxMTp7aTowO3M6NToiYWRtaW4iO2k6MTtzOjY6I mFkbWlucyI7aToyO3M6NzoiYWRtaW4ncyI7aTozO3M6NzoiYWR taW5lciI7aTo0O3M6NjoiJ2FkbWluIjtpOjU7czo2OiJhZG1pb iciO2k6NjtzOjU6InRvb2xzIjtpOjc7czo0OiJ0b29sIjtpOjg 7czo2OiJ0b29sJ3MiO2k6OTtzOjY6InRvb2xzJyI7aToxMDtzO jExOiJhZG1pbiB0b29scyI7fQ%3D%3D) (wystarczy wersja free). Możesz też użyć go do aktualizacji J! do 1.5.26

Cris07
01-04-2012, 23:52
Zrzuć witrynę lokalnie. Pododawaj artykuły i moduły, których używałeś na serwerze. Zrób kopie. Usuń Joomla! z serwera i przywróć z kopi zrobionej lokalnie.

Dzięki za odpowiedź...tylko nie jestem pewien co masz na myśli pod pojęciem "zrzuć witrynę lokalnie"? Chodzi Ci o baze danych i pliki na serwerze(backup)?

ramiro
02-04-2012, 00:04
Dzięki za odpowiedź...tylko nie jestem pewien co masz na myśli pod pojęciem "zrzuć witrynę lokalnie"? Chodzi Ci o baze danych i pliki na serwerze(backup)?
Mówiąc "zrzuć witrynę lokalnie" mam na myśli zrzucenie lokalnie Twojej kopii danych jak to ująłeś tutaj.

od czasu mojej aktualizacji (i kopii) troche czasu juz minęło
Ściągnięciu kickstart i zainstalowaniu lokalnie Joomla!. Pododawaniu tak jak pisałem wcześniej artykułów, komponentów i przede wszystkim aktualizacji. Utworzenie kopii poprzez Akeeba backup lokalnie i zainstalowaniu w taki sam sposób jak na początku (poprzez kopie i kickstart) na serwerze.

palyga007
02-04-2012, 00:34
@ramiro

O wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpiłby taki problem.
Ponieważ?
A i warto sprawdzić wcześniej to o czym piszecie.
Łatka 1.5.24 do 1.5.25 nie ma możliwości aktualizacji poprzez zaplecze Joomla!.

Bez wykorzystania dodatkowych komponentów (Bo potem ktoś mnie będzie za słówka łapał)

ramiro
02-04-2012, 00:42
@palyga007

Ponieważ?
Ponieważ sposób aktualizacji przez zaplecze jest sposobem bezpieczniejszym (i prostszym).