PDA

Zobacz pełną wersję : SobiPro nie dodaje zdjęć przy dodaniu wpisu. Pojawia się błąd usuwania zdjęcia :-)



Monty
03-04-2012, 09:10
Witam!

SobiPro podczas dodawania wpisu ze zdjęciem od czasu do czasu wywala mi błąd w ktorym informuje że nie może usunąć pliku JPG
5280

Dodatkowo brakuje zdjęć w galerii wpisu, gdy skrypt wskaże ten błąd. Nie dzieje się to za każdym razem więc jest to bardziej dziwne. Dodatkowo zauważyłem w LOGu błędów SobiPro dziwną ścieżkę dostępu do tego nieusuwalnego pliku.
Komunikat błędu: getimagesize(/***/***/***/***/***/images/sobipro/entries/328//DOMKI0005.jpg) [function.getimagesize (http://php.net/manual/en/function.getimagesize)]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Proszę zwrócić uwagę na podwójny backslash. To chyba nie norma. Może jakiś drobny błąd w skrypcie SobiPro ?
Zaznaczę, że nie mam włączonej obsługi FTP w konfiguracji joomla (może to ważne).


Proszę o pomoc w temacie. Pozdrawiam
Monty

Monty
17-04-2012, 20:03
czy ktoś inny miał podobny problem z SobiPro, czy komus udało się rozwiązać ten problem??

Jest jeszcze drugi temat. Jak zmusić SobiPro do informowania mnie o tym, że ktoś dodał wpis i czeka na weryfikację. Mimo licznych prób nie jestem w stanie go do tego zmusić :-(

nikszal
17-04-2012, 22:18
Jak zmusić SobiPro do informowania mnie o tym, że ktoś dodał wpis i czeka na weryfikację. Mimo licznych prób nie jestem w stanie go do tego zmusić
System powiadomień w Sobipro działa
http://sobipro.sigsiu.net/download/applications/56-Notifications

Monty
18-04-2012, 01:23
Dzięki!
Myślałem że takie coś jest zaimplementowane na stałe w systemie a nie występuje jako moduł :-)
...a czy masz pomysł na pierwszy problem ??

nikszal
18-04-2012, 01:38
Hostujesz na NetArt, więc problemu z prawami do zapisu być nie powinno, ale na wszelki wypadek sprawdź je.

Nie masz włączonego mod_rewrite (w adresie jest index.php) to i może też nie masz uzupełnionego wpisu z pełnym adresem strony w live_site. Bez niego czasami strona działa, czasami nie działa, czasami działa częściowo. Sprawdź to w pliku configuration.php. Generalnie przy prawidłowej konfiguracji Joomla nie ma problemów z SobiPro nawet z doinstalowanymi dodatkami pochodzącymi z tej stajni.