PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena strony pod względem pozycjonowania



DarekW
04-04-2012, 12:07
Witam serdecznie, czy może ktoś ocenić i doradzić co ewentualnie zmienic pod względem pozycjonowania stronę: salon-roxi pl... /Nie ukrywam iż joomla jest dla mnie dość świeżym wynalazkiem, jestm grafikiem i joomli dopiero sie uczę-trzeba poszerzac swoje horyzonty emerytura coraz to bardziej się oddala
Dziękuje
Pozdrawiam

loocek
04-04-2012, 17:54
Przede wszystkim mogę doradzić tekst, tekst, tekst.... z użyciem słów kluczowych na które się pozycjonuje.
Następnie zakup książki (dobrej) o pozycjonowaniu.
Przemyślane stosowanie porad SEO "specjalistów" udzielających się w sieci.
Teraz przypomnę o zakupie dobrego podręcznika.
Jeśli chodzi o Joomla! to mogę podpowiedzieć, że dobrze jest samemu wpisywać "aliasy" artykułów, pozycji menu; używać pól "description"; używać pól "tytuł strony".
Przypominam o tekście dobrym, bogatym, aktualizowanym (dobre jest prowadzenie jakiegoś rodzaju "bloga")
Pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć o zakupie dobrej książki o pozycjonowaniu.
No i na koniec dodam, że trzeba poświecić odrobinę czasu aby osiągnąć pożądane efekty i nie zniechęcać się zbyt szybko, bo z tego co widzę to strona jest młodziutka i wszystko przed nią.
A tak nawiasem, to dlaczego Joomla! 1.5 a nie najnowsza linia produkcyjna 2.5 ??

PeFik
04-04-2012, 20:30
Są dwie metody, albo jest dużo unikalnej i wartościowej treści. Albo zapłacisz tu i ówdzie za to, aby trafić do płatnych wyników oraz gdzieś w naturalnych - różnymi metodami.

p.s.
Książki do pozycjonowania się przydają.

loocek
04-04-2012, 21:04
Albo zapłacisz tu i ówdzie za to, aby trafić do płatnych wyników oraz gdzieś w naturalnych - różnymi metodami.
Tylko właśnie na tych "metodach" można się przejechać i to z kilku powodów. Google niestety (a właściwie chyba stety) dąży do tego żeby to jednak wartościowa treść była główną przyczyną dobrej pozycji, a nieumiejętne kombinowanie z linkami może przynieść szkodę i to bardzo bolesną.
A płatne wyniki jak mniemam masz na myśli reklamy??

DarekW
05-04-2012, 03:54
Wybrałem joomle 1.5 po dość długim namyśle - pomimo bardziej nowoczesnego designu jaki można otrzymać w 2.5 dzięki stosowaniu nowych dodatków to jednak więcej informacji można znaleźć w necie o joomli 1.5 Wydawała mi się bardziej stabilną wersją a informacje iż Joomla ma wprowadzać nowe aktualizacje co pół roku czy też co rok nie napawała mnie optymizem.

A jakie książki możecie polecic do pozycjonowania?

PeFik
05-04-2012, 09:43
Wydawała mi się bardziej stabilną wersją
No tak, wydać że nie masz pojęcia o tym CMS. Zastanów się 2x. Poza Tym już od wersji 1.6 - aktualizacja odbywa się poprzez kliknięcie przycisku AKTUALIZUJ na zapleczu.
Wsparcie dla J1.5 kończy się bodajże w tym miesiącu.

DarekW
05-04-2012, 09:54
To jaką książkę polecisz?