PDA

Zobacz pełną wersję : forum by przemo w miejsce newsow



djdandi
23-12-2006, 17:10
mam pytanie czy istnieje juz mozliwosc aby forum nie otwieralo sie w nowym oknie tylko zeby bylo w tym miejscu co sa newsy czy jest szansa aby to zrobic bardzo mi na tym zalezy

pozocy

stone
24-12-2006, 20:57
Użyj linku do forum typu wrapper, z tego co czytałem, bo sam nie testowałem, to działa to z pomostem

djdandi
26-12-2006, 13:47
wrapper mozesz troszke jasniej opisac to jak to doknac z gory dziekuje

wasylek
27-12-2006, 14:24
Ja mam podobne pytanie więc się podepne tu! No więc ja chcę aby forum było tak jak wrapper tylko że jest problem! Jak to zrobić aby nie wyświetlało się też lewe menu? Poprostu chcę nagłówek strony a pod tym forum! Teraz pokazuje się lewe a znika prawe!

stone
27-12-2006, 23:22
wrapper mozesz troszke jasniej opisac to jak to doknac z gory dziekuje

Jak tworzysz nowy link w menu wybierasz typ wrapper i podaje tam link do forum i tyle:)


Ja mam podobne pytanie więc się podepne tu! No więc ja chcę aby forum było tak jak wrapper tylko że jest problem! Jak to zrobić aby nie wyświetlało się też lewe menu? Poprostu chcę nagłówek strony a pod tym forum! Teraz pokazuje się lewe a znika prawe!


Najlepiej to by to zrobić w kodzie pliku index.php skórki strony obejmując pozycję modułu left if-em typu

if ( $_GET['option'] == 'com_wrapper' ) {
}

coś w tym stylu. Ale nie każda skórka przewiduje chowanie lewej kolumny i możesz mieć z tym problem

hesper
28-12-2006, 00:53
Pomysł z wrapperem mi tez sie wydawał wysmienity póki nie zacząłem wysyłać postów. Było wnerwiająco. Belka sie nie przesuwała sama i nagle przed oczami miałem puste pole a tekst był gdzieś u góry. Ostatecznie poszłem w druga strone i dołozyłem skopiowany kod nagłówka joomli wraz z menu do forum. I działa naprawde dobrze

djdandi
28-12-2006, 07:54
hesper mozesz napisac jak tego dokonales

bo stone masz racje troszke zle to wyglada a wiec czekam na rozwiazanie ze strony hespera

pozdrawiam all

hesper
28-12-2006, 11:27
Spróbuje tak łopatologicznie, żeby było dla wszystkich. Jest to rozwiazanie w którym mamy u góry nagłówek strony z menu górnym, bez menu pionowych bocznych

1. Kod nagłówka można wyodrębnić kopiując go ze źródła strony lub w dowolnym programie do tworzenia stron html, nawet FrontPage. Wystarczy wcześniej w dowolnej przeglądarce otworzyć swój serwis i z paska poleceń wybrać "Plik" a potem "Zapisz jako". Plik zapisuje się w postaci html i można go swobodnie edytować wycinając stopniowo zbędne fragmenty tak, żeby został sam nagłówek i menu.
2. W panelu administracyjnym forum przema otwierasz zakładke "Konfiguracja" a w niej "Strony głównej". Tu wklejasz kod nagłówka wraz z menu górnym do pierwszego pola tekstowego: "Banner w nagłówku forum". Musisz zaznaczyć, Że ma sie wyświetalć - po prawej jest TAK.
3. Css. Jest niestety ważny. Należy do kodu dołączyć adres arkusza styli css
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="........" />
inaczej menu się posypie. Jeżeli dołączymy go żywcem to niestety ma wpływ na wygląd całości forum włącznie z czcionkami.
Dlatego ja dla swojego forum stworzyłem drugi css w którym umieściłem wyłącznie część związaną z menu.
4. Po takim zagnieżdżeniu nagłówka wokół niego powstaje ramka (u mnie biała, bo takie tło szeroka na 7px. Jeśli komuś przeszkadza można ją usunąc w pliku overal_header danego szablonu forum. Należy kod w tym pliku:
<a name="top"></a>{ROTATE_BANNER_1}
<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="7" border="0" align="center">
<tr>

zamienić na:
<a name="top"></a>{ROTATE_BANNER_1}
<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" align="center">
<tr>

Jeśli ktoś chce zobaczyć gotowy efekt to może to zrobić tu: www.lobuziak.pl/forum
I tyle. Jeśli ktoś chce menu boczne może je umieścić po prawej stronie zamiast reklam, któe standartowo można wyświetlać w tym miejscu.

witek1234
23-01-2007, 14:20
witam...

no i mnie dopadł ten sam problem z wraperem, nie mogę się pozbyć lewego jak i prawego bloku, hesper wiem iż twój w/w pomysł sprawdzi się jeśli nagłówek nie posiada bardziej skomplikowanych elementów, jak java. Czy zna ktoś może inny sposób pozbycia się boków przy "z-wrapowaniu" forum, proszę o radę

hesper
23-01-2007, 14:28
Z javą nie wiem, ale z trans menu się sprawdza.

witek1234
24-01-2007, 12:56
może jednak ktoś poradził sobie z takim problemem , czyli wyłączeniem bloków lewy/prawy i dodanie elementu np.forum /poniżej/ na całej szerokości strony nie tracąc przy tym nagłówka wraz z jego elementami tj. logo, menu górne i np. mod migawki... lub inne, prośba o podpowiedź lub nakierowanie jak to wykonać. POZDRAWIAM

hesper
24-01-2007, 13:12
Może wrapper i ukrycie kolumn? Zostanie tylko odczepienie modułów ze strony na której wyświetla sie forum i gotowe. Poczytaj ten temat : http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=2336&highlight=selektywne

(http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=2336&highlight=selektywne)