PDA

Zobacz pełną wersję : Descryption w Google.



Jerry77
04-04-2012, 17:31
Witam,
od jakiegoś czasu w wyszukiwarce zaczął się wyswietlać inny opis strony niż ten który mam ustawiony na zapleczu.
Nie wiadomo dlaczego Google wzięło przypadkowy tekst ze strony startowej zamiast wyświetlać ten własciwy.
Czy jest na to jakiś sposób i dlaczego tak się dzieje? Proszę o poradę :zagubiony:

Bazyl
04-04-2012, 17:41
Hej,

Google tak ma :)
I tyle...

Jerry77
04-04-2012, 18:04
No cóż, skoro tak ma to musi tak być, ale 2 lata było jak trzeba.
Dzięki za odpowiedź i smacznego jajka :)

zwiastun
04-04-2012, 21:06
To raczej nie jest "przypadkowy wpis" - przyjrzyj mu się bliżej, zobacz, skąd go Google wzięlo

Jerry77
04-04-2012, 21:54
Przypadkowy czy nie, w każdym razie są to dwie pierwsze linijki tekstu z pierwszej strony, a nie zadany opis w zapleczu :( Wygląda to tak jakby Google pomineło descryption z jakiegos powodu i wstawiło w to miejsce część artykułu ze startowej.

loocek
04-04-2012, 22:33
może wujek uznał że opis "description" nie jest spójny z treścią strony, G ewoluuje dużo szybciej niż sądzimy

Jerry77
05-04-2012, 11:18
No nieźle, to ewolucja descryption w moim przypadku jak już pisałem trwała 2 lata :) No, ale jest pewien trop - w narzędziach dla webmasterów mam 11 błędów indeksowania (404), do nie dawna był 1 błąd serwera (to po ataku na moją www) i co chyba naistorniejsze podwójne metaopisy w każdej zakładce. Myślę, że to może być przyczyna. Znalazłem gdzieś artykuł, że prawidłowty adres powinien wyglądać np tak: www.stronajakastam.pl/costam. W mnie adresy kończyła się /costam.html. Poprawiłem tym samym sitemap i teraz czekam. Dziwne jest natomiast, że przy wilistowaniu zakładek w wyszukiwarce przez site:www.stronajakastam.pl pojawia się descryption w wersji takiej jak być powinna i tej obecnej nie chcianej... Jak do czegos dojdę to dam znać...

zwiastun
05-04-2012, 14:56
są to dwie pierwsze linijki tekstu z pierwszej strony
Jak widzisz, opis nie jest przypadkowy. Wujek Google raczej wie, co robi.