PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd serwera! Error 500! Problem.



ankaM17
05-04-2012, 00:20
Witam. Pojawił mi się taki problem. Mianowicie chciałam włączyć proste adresy (przyjazne adresy) i w tym celu zmienilam nazwe pliku htaccess.txt na .htaccess i pojawił się problem taki, że nie widzę nigdzie tego pliku na serwerze a wchodząc na stronę pojawia się tylko

Błąd serwera!

Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania. Serwer jest przeciążony lub napotkał na błąd w skrypcie CGI.
Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.
Error 500

dtmbujaki.pl (http://dtmbujaki.pl/)
Apache/2.2.8 (Unix) PHP/5.2.17 with Suhosin-Patch



Wrzuciłam więc stary plik htaccess.txt i nadal nic. Nie mogę również dostać się na zaplecze. Da się coś z tym zrobić, czy wyrzucić wszystko i instalować od nowa? Mam pliki kopii zapasowej (to właśnie z niej wrzuciłam stary plik htaccess.txt)

Bardzo proszę o pomoc.

Mam też aukcje na allegro i zdjęcia do szablonu i zdjęcia przedmiotów na aukcjach trzymam też na tym serwerze i zauważyłam, że również nie wyświetlają się. Jak wpisuje bezpośredni adres do tych zdjęć to dalej jest ten Error 500. Czy to ma coś ze sobą wspólnego?

Czy to wszystko jest winą tych kombinacji z htaccess czy po prostu padł serwer, może transfer wykorzystany (nie wiem czy jest jakieś ograniczenie bo nie ja zamawiałam serwer)?

Tomek80
05-04-2012, 10:14
Czy stron przechowywan jest na serwerze krosoft.pl ?

trzepiz
05-04-2012, 11:26
Może warto się skontaktować z administratorem tego hostingu ??

Jeśli Twój serwer generuje pliki błędów (error.log.) to w takim pliku będzie też więcej informacji w czym jest problem (o ile to nie jest faktycznie problem samego serwera).

Czy po wrzuceniu starego htaccess.txt zmieniłaś jego nazwę na .htaccess ??
Czy możesz gdzieś udostępnić zawartość swojego pliku htaccess?

ankaM17
05-04-2012, 11:57
Czy stron przechowywan jest na serwerze krosoft.pl ? dokładnie tak, od początku trzeba było robić jakieś sztuczki ze zmianami atrybutów itp


Może warto się skontaktować z administratorem tego hostingu ??

Jeśli Twój serwer generuje pliki błędów (error.log.) to w takim pliku będzie też więcej informacji w czym jest problem (o ile to nie jest faktycznie problem samego serwera).

Czy po wrzuceniu starego htaccess.txt zmieniłaś jego nazwę na .htaccess ??
Czy możesz gdzieś udostępnić zawartość swojego pliku htaccess?

Kontaktować z administratorem chciałabym dopiero mając pewność, że to u nich coś jest nie tak. Bo może to ja niepotrzebnie ruszałam ten htaccess.

Po zmianie nazwy z htaccess.txt na .htaccess ten plik po prostu znika z serwera (używam FTP Total Commander jeżeli to miałoby jakieś znaczenie), nie widać go nigdzie, tak jakby go nie było.

Mogę udostępnić zawartość htaccess. Może być tutaj?

Mam pliki kopii zapasowej i myślałam żeby może usunąć wszystko co jest teraz na serwerze i wrzucić te pliki z kopii. Tylko czy to by działało?

palyga007
05-04-2012, 12:10
Nie znika, po prostu pliki z "." na początku są ukrywane.

Spróbuj wejść do PA hostingu i jeśli jest tam jakiś manager plików to powinien być tam widoczny plik .htaccess usuń go.

ankaM17
05-04-2012, 12:29
Nie znika, po prostu pliki z "." na początku są ukrywane.

Spróbuj wejść do PA hostingu i jeśli jest tam jakiś manager plików to powinien być tam widoczny plik .htaccess usuń go.
Problem w tym, że tu nie ma żadnego Panelu Administratora i nawet phpmyadmin musze zainstalować sama (tylko narazie jeszcze nie wiem jak).
Nie da się tego .htaccess jakoś odkryć przez FTP? Czy muszę napisać do administratora całego serwera żeby mi to usunął?

trzepiz
05-04-2012, 12:56
Może trzeba pomyśleć nad zmianą hostingu bo na tym problemy jak sądzę będą narastać ...

ankaM17
05-04-2012, 13:19
Może trzeba pomyśleć nad zmianą hostingu bo na tym problemy jak sądzę będą narastać ...

Ta decyzja akurat nie należy do mnie, ja tylko zajmuję się tą stroną ale nie jestem jej właścicielem.

Proszę jeszcze o odpowiedź czy jak wyrzucę wszystkie pliki które są teraz na serwerze i wrzucę te z kopii to dalej będzie to samo, problem z tym niewidocznym .htaccess? Jedyne wyjście to napisać do administratora serwera żeby go usunął?

trzepiz
05-04-2012, 13:27
Już mówiłem, że w obecnej sytuacji najprościej będzie się skontaktować z administratorem.
Przywrócenie kopii może rozwiązać problem ale nie musi .. (bo nadal nie wiadomo jak zachowa się hosting po zmianie pliku na .htaccess)

Tomek80
05-04-2012, 14:19
Ta decyzja akurat nie należy do mnie, ja tylko zajmuję się tą stroną ale nie jestem jej właścicielem.

Mogę się założyć, że szybciej stracisz nerwy niż uda ci się zapanować nad błędami. Skoro zajmujesz sie stroną to pogoń właściciela, żeby umożliwił ci bezproblemową pracę, bo w przeciwnym razie współczuję.

ankaM17
06-04-2012, 02:20
Miałeś może styczność z hostingiem u nich? Jest aż tak źle?

---------- Post dodany 06-04-2012 o 00:20 ---------- Poprzedni post był 05-04-2012 o 12:46 ----------

Ten plik .htaccess po prostu nadpisalam pustym plikiem i strona działa.