PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5.4 brak możliwości instalacji czegokolwiek



maxkali1
05-04-2012, 18:13
Witam serdecznie

Przy próbie instalacji czegokolwiek na joomla 2.5.4 wyskakuje błąd


Warning: Failed to move file!

Unable to find install package

WHY?

Przy starszych wersjach joomla trzeba było ustwiac uprawnienia dla niektórych plików/folderów, tutaj wszystko instaluje jak bozia kazała (nie ustawiam żadnych uprawnień) i lipa.

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 18:13 ---------- Poprzedni post był o 17:48 ----------

Problem rozwiązany, trzeba wejść w site/system information/directory perirmissons i nadać folderom odpowiednie uprawnienia, szkoda że nie ma o tym mowy podczas instalacji :/

Gall Anonim
05-04-2012, 18:15
??? hosting ???

PeFik
05-04-2012, 18:30
Problem rozwiązany, trzeba wejść w site/system information/directory perirmissons i nadać folderom odpowiednie uprawnienia, szkoda że nie ma o tym mowy podczas instalacji :/

Może i nie ma, ale można sprawdzić w zapleczu - bo diagnotyska działa poprawnie. I jeśli używałeś wcześniejszych wersji Joomla wiesz, że to jest na ogół powodem.

maxkali1
05-04-2012, 20:03
Hosting mam webh.pl
OK ustawiłem te prawa dla katalogów wyznaczonych w directory perirmissons na 777 i wszystko udawało się instalować, ale jak np. chciałem odinstalować jakąś templatke to już się nie dało, bo pisalo że nie można odinstalować jedynej templatki (choć nie była jadyna). Jak chcialem wywalić wszystkie pliki z serwera to również nie mogę, część folderów zostaje, dlaczego?
Standardowo chmody są w folderach ustawionę są na 755 ale te chyba nie wystarczające ustawienia bo w directory perirmissons poszczególne foldery są czerwone, muszę zmienić na 777

Co robić abym mógł instalować i odinstalować dowolne rzeczy w joomli?

Ja pitole ale zagmatwanie z tą nową joomla ;)

palyga007
05-04-2012, 20:20
Te "chmody" są wystarczające w 100% na powiedzmy "poprawnie" skonfigurowanych hostingach.
Nie ma to nic wspólnego z Joomla!

777 to zabójstwo dla bezpieczeństwa strony www.
Spróbuj włączyć obsługę ftp jak to nie pomoże proponuję zmienić hosting.

PeFik
05-04-2012, 21:28
Ja pitole ale zagmatwanie z tą nową joomla ;)
A co niby stara Joomla działa ci tam bez zarzutu ?


Webh - Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą ... dostarczamy naszym klientom usługi wysokiej jakości
Więc wypadało by ich zapytać jak z tym profesjonalizmem.

enron
06-04-2012, 19:20
Witam wszystkich, próbowałem uruchomić instalatora joomli i mam taki błąd Fatal error: Call to undefined function session_id() in /www/libraries/joomla/session/session.php on line 94 dopiero zaczynam przygode z joomla który będzie działał na moim komputerze także jeśli trzeba coś włączyć lub wyłączyć to nie ma problemu jak na zdalnym hostingu. Za pomoc z góry serdeczne dzięki

---------- Post dodany o 19:20 ---------- Poprzedni post był o 19:09 ----------

Po zmianie display_errors na Off i dopisaniu w lighttpd server.error-handler-404 = "/index.php" problem zniknął ale mam kolejny błąd Błąd HTTP 500 (Internal Server Error): Napotkano nieoczekiwaną sytuację przy próbie zrealizowania żądania przez serwer.

zibi68
16-04-2012, 18:35
Można można trzeba to zrobić z INSTALECJE - ZARZĄDZANIE - odszukać templatkę i dać - ODINSTALUJ
Jeżeli to zrobisz z panelu SZABLONY - STYLE i dasz usuń to będziesz miał taki komunikat jaki otrzymałeś - miałem to samo kilkanaście templatek i cały czas podawało mi że nie można odinstalować domyślnej i jedynej - zrobiłem jak wyżej i poszło ! :) Działa na 100%

pozdro
ZIBI

save
26-06-2012, 18:45
WItam,

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Kilka dni temu zmieniałem serwer dedykowany, po przerzuceniu plików i aktualizacji systemu mam problem z wczytaniem modułów i kompnentów. Przy próbie instalacji wyrzuca mi komunikat
Error 500!
/administrator/index.php Internal Server Error!

zibi68
26-06-2012, 22:53
Błąd ten oznacza wewnętrzny błąd serwera. Proponuje zapytać administratora serwera żeby zerknął w logi. A co to za hosting ?