PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja zaplecza



morfek
05-04-2012, 22:20
Witam,
Czy ktoś może spotkał się z tematem edytowania menu w zapleczu joomla?
Konkretnie chodzi mi o możliwość edycji menu w joomla 2.5 przykładowo możliwość ukrycia zupełnego linku "Szablony", "Pomoc".
Gdzie szukać tych zmian ? I jak tego dokonać ?

Z góry dziękuję,
Luki

moje
05-04-2012, 22:32
Zajrzyj na wiki.joomla.pl (PL) i dosc.joomla.org (EN), pocztyaj tam o uprawnieniach i dostępie - tym to uistawiasz ; )

morfek
05-04-2012, 22:44
Mhmm o tym czytałem, tylko właśnie zastanawiam się nad tym jak mogę na stałe wyłączyć takie ustawienia np dla profilu administratora włącznie.

moje
05-04-2012, 23:05
Utworzeniem indywidualnego dostępu i przypisaniem go do odpowiednich grup oraz powiązaniem z odpowiednimi elementami zaplecza.

morfek
05-04-2012, 23:21
Można większą podpowiedź? Czytam artykuły, szukam odpowiedzi, ale to wszystko wydaje się takie proste. Tylko nie bardzo umiem te podstawy które są opisane w poradnikach przenieść na praktykę w tej sytuacji. Dajmy na to chce utworzyć grupę Administrator-2 który nie będzie widział właśnie działów szablony, pomoc. Jak najwygodniej ?

moje
06-04-2012, 01:44
Należy przypisać grupie prawa dostępu, następnie powiązać prawa dostępu z elementami zaplecza - wszędzie oddzielnie.

Gall Anonim
06-04-2012, 07:29
@moje => coś mi się zdaje że => @morfek robi zlecenie na "skrypcie autorskim"
Paradoksalnie rozwiązanie którego szuka jest na JED ale ..............
Pzdr

PeFik
06-04-2012, 08:37
proste --> wystarczy zmodyfikować dosłownie 1 plik : default_enabled.php /szczegóły znajdź sam lub na priv/

moje
06-04-2012, 12:15
@Gall Anonim, kolega chce wyłaczyć dostęp do szablonów i pomocy (i chyba jeszcze kilku rzeczy), a to sie określa ustawieniami dostępu.

Gall Anonim
06-04-2012, 12:27
@moje => masz rację - tyle tylko że miałem na myśli fakt iż jest tam (czyt JED) coś takiego co pozwala nie tylko na dokładne wskazanie co ma być, czego nie być (no bo czemu chować pomoc?), ale i przy okazji tworzy całkowicie odmienny wygląd zaplecza.
Pzdr

kozon
06-04-2012, 12:35
ciach

Gall Anonim
06-04-2012, 12:38
@kazon ban
Czemu - podwójne konto i do tego troll'ujesz ewidentnie

morfek
06-04-2012, 13:19
Z poziomu panelu nigdy nie korzystałem jeszcze z zakładki pomoc. Zawsze robię to via google i strone joomla. Dlatego też dział ten jest tam zbędny.
Podobnie jeśli chodzi o szablon i kilka innych zakładek. Nie chciałbym aby ktoś namieszał w funkcji szablonu, jak również w dziale z modułami. Do tego niech ma dostęp tylko najwyższy stopień administracji. Natomiast chciałbym aby administrator niższy miał dostęp do komponentów. Dlatego też - tak wybiórcze wyłączenie danych funkcji mnie interesuje.

Gall Anonim
06-04-2012, 13:40
Na JED są dostępne templatki administratorów dla 2.5 itd - któraś z nich była na tyle ciekawa że można było ją w konkretnych ustawieniach narzucić użytkownikom poniżej SA - co fajniejsze - można było dokładnie skonfigurować co ma się w menu pojawiać, co nie - tyle że nie pamiętam z którą się tak bawiłem ale były tylko trzy free więc raczej nie specjalnie duży problem.

morfek
06-04-2012, 13:52
Dziękuje Panowie za pomoc myślę że dalej jakoś uciągnę :)