PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwijane menu



rysic
06-04-2012, 11:51
Czy da się w w Joomli zrobić rozwijane menu bez żadnych dodatków?
Za każdym razem po naciśnięciu czegoś w lewym menu musi pojawiać się jakaś strona? :/

Jeśli jest konieczny dodatek, to doradzili byście jakiś najprostszy abym nie musiał rozwalać całej strony?

Bazyl
06-04-2012, 13:52
Witam,

Menu w Joomla! wyświetla się tak, jak je ostylujesz.
W sieci jest pewnie masa poradników na temat menu rozwijanego.

rysic
06-04-2012, 13:58
No właśnie jak widziałem, to są jakieś najczęściej dodatki do rozwijanego menu górnego.
Wolał bym unikać dodatków. I tak ich już kilka doinstalowałem i teraz przy każdym update zastanawiam się, czy wszystko będzie dalej działało... :/

PeFik
06-04-2012, 13:59
Poszukaj na JED "menu" - znaczna ich liczba nie tylko komercyjnych oferuje "efekt" rozwijania. Żeby nie być gołosłownym --> http://blog.elimu.pl/8755-jak-dodac-zrobic-rozwijane-menu-do-szablonu-joomla/

zwiastun
06-04-2012, 14:01
Albo albo
Albo instalujesz rozszerzenie, które obsługuje menu rozwijalne. Albo masz takie rozwiązanie w swoim szablonie. A jeśli nie masz, to trzeba je dodać. Poradników w Sieci, jak pisał @bazyl sporo.

ten.mariusz
07-04-2012, 11:14
Rozwijane menu nie jest wbudowane w Joomla jako oddzielny Typ Menu.
Jeśli chcesz szybko osiągnąć rozwijane menu proponuję ściągnąć i uzywać. http://www.rockettheme.com/extensions-joomla/roknavmenu

zwiastun
07-04-2012, 12:29
Rozwijane menu nie jest wbudowane w Joomla jako oddzielny Typ Menu.

?????
Co Ty opowiadasz! Joomla generuje kod rozwijalnego menu począwszy od swych pierwszych wersji, a nawet wcześniej. To, jak menu jest wyświetlane, zależy od szablonu, a nie od Joomla!

ten.mariusz
07-04-2012, 12:48
Przepraszam źle to opisałem. Rozwijane menu jest możliwe w każdym szablonie jeśli użyjesz do tego odrębnego rozszerzenia dla Joomla od firmy trzeciej lub sam szablon zapewnia potrzebny skrypt.

Ergo, menu rozwijane nie jest wbudowane w możliwości Joomla!, a jedynie odpowiedni skrypt z Template lub rozszerzenia potrafi przemienić drzewo menu Joomla w tzw. menu rozwijane.
Czy teraz zgodzisz się ze mną?

Bazyl
07-04-2012, 13:05
Przepraszam źle to opisałem. Rozwijane menu jest możliwe w każdym szablonie jeśli użyjesz do tego odrębnego rozszerzenia dla Joomla od firmy trzeciej lub sam szablon zapewnia potrzebny skrypt.

Bajki opowiadasz!
Czytałeś, co napisał @Zwiastun, post wyżej?
Czytałeś drugi post tego wątku?

ten.mariusz
07-04-2012, 13:13
Czytałem, taki mam zwyczaj przed odpisaniem.

Rozumiem. Jak pisałem nie znam na tyle Joomla!. Skoro tak twierdzicie na pewno tak jest.

Ale rozumiem też pytanie kolegi z tematu postu nieco inaczej. Dlatego odpisałem tak jak ja to rozumiem w Joomla jako nowy użytkownik. Jeśli Joomla ze swojego interfejsu w konfiguracji modułu do wyświetlania menu nie umożliwia wybór typu menu jako rozwijane (tak jak proponowane Roknavmenu) to po prostu tego nie ma. Inną rzeczą jest to, że jest milion sposobów na " rozwijane menu".

Oczywiście opisałem to nie po to aby się mądrzyć ale po to aby usprawiedliwić swój wpis dla kogoś kto jako tzw. nowy będzie chciał uzyskać efekt rozwijanego menu ale podobnie jak ja, nie znajdzie do tego opcji w konfiguracji modułu typu menu lub w opcjach swojego szablonu.

Zamykając temat z mojej strony. Z całym szacunkiem wiem, że jeśli Wy tak piszecie to na pewno macie rację.

zwiastun
07-04-2012, 13:13
Rozwijalne menu można zapewnić witrynie tylko i wyłącznie za pomocą CSS, co oznacza, że nie są do tego konieczne żadne skrypty (choć w ostateczności i tak trzeba skrypt js dla IE, ale to inna kwestia). O wiele prościej, oczywiście, skorzystać ze skryptu (modułu) lub szablonu, który ma wbudowana obsługę różnych menu rozwijalnych.

rysic
10-04-2012, 10:23
Czyli muszę użyć dodatku... Zabawa z CSS kończyła się zazwyczaj w moim przypadku nerwicą i rozdwojeniem jaźni (tym bardziej, że strona ma chodzić pod IE). :DD

Niestety widzę, że każdy dodatek skupia się bardziej na górnym menu niż bocznym (jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale tak widzę po zdjęciach).
Używacie tych dodatków? Trzeba przy ich pomocy tworzyć zupełnie nowe menu, czy można to zrobić tylko wybierając inny Typ Menu podczas dodawania nowej pozycji menu?

ten.mariusz
10-04-2012, 10:46
Ten który poleciłem działa na boku lub na gorze. Użycie tego rozszerzenia polega na dodaniu menu do nowego typu modułu który jest instalowany w systemie przez to rozszerzenie. Po prostu zainstaluj i sam oceń.
Tutaj opis.
http://www.rockettheme.com/extensions-joomla/roknavmenu

rysic
10-04-2012, 11:09
Dzięki! Sprawdzę :)