PDA

Zobacz pełną wersję : Legalność plików na stronie



NeverEver20
06-04-2012, 16:41
Witam !

Na swojej stronie posiadam templatkę do Joomla! 2.5 zakupioną na takiej jednej zagranicznej www, oferującej właśnie różne skórki do różnych CMS'ów. Mniejsza z tym. Zakupiłem, jestem zadowolony, ale również nie chodzi mi o to...

Skąd np. właściciel w/w strony oferującej skórki do CMS'ów będzie wiedział, czy na mojej stronie jego skórka jest używana legalnie, czy też została ściągnięta gdzieś z torrentów ? Przecież nie będzie się każdego pytał o takie rzeczy. Z góry powiem, że w profilu na stronie, gdzie zakupiłem templatkę, nie ma nigdzie pola, gdzie możnaby wpisać adres www, na której owa templatka będzie używana.

To samo pytanie chcę zadać, jeśli chodzi o jakieś płatne moduły/templatki do nich. Co mi grozi za ściągnięcie płatnego, jednak 'spiraconego' modułu do Joomla!, jeśli osoby, które to sprzedają i tak się nigdy o tym nie dowiedzą ? :hmm:

Pozdrawiam !

pyziak
06-04-2012, 16:53
Osoby, które sprzedają swoje produkty wiedzą czy są używane legalnie czy nie, jest wiele sposobów autoryzacji i np: dodanie strony do bazy u dystrybutora, wygenerowanie pliku licencji i wrzucenie go na serwer do głównego katalogu oraz spotkałem się że pobierając produkt jest generowany unikatowy numer dla twego konta i dodawany np: do nagłówka pliku css szablonu, co do części pytania co grozi za nielegalne używanie, uznam je za żart z twojej strony.

Gall Anonim
06-04-2012, 19:45
Co mi grozi za ściągnięcie płatnego, jednak 'spiraconego' modułu do Joomla!, jeśli osoby, które to sprzedają i tak się nigdy o tym nie dowiedzą ?
Proponuję abyś o to zapytał twórców spiratowanego oprogramowania - ponieważ paradoksalnie jest to dość zróżnicowany temat i zależny głównie od licencji danego produktu który zakupiłeś chociażby dlatego że licencja może być do jednej domeny, do określonej ilości, a równie dobrze do nie określonej ilości instalacji ale każdorazowo np należy generować klucz dla danej domeny itd. itp.
Myślę że nie masz się czym przejmować skoro dokonałeś zakupu legalnie - zawsze pozostaje po takiej transakcji ślad elektroniczny albo w postaci konta, konta email i linku na który został przekazany, albo w numeru telefonu z którego wysłano sms'a albo konto paypal lub bankowe z którego przyszła opłata.
Pzdr

PeFik
06-04-2012, 20:13
W temacie pirackich szablonów dla Joomla (i pewnie nie tylko) przeczytaj sobie: http://blog.elimu.pl/8938-tajemnicze-reklamy-w-joomla-zaskakujace-odkrycie/