PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu po wgraniu szablonu



piluu
07-04-2012, 19:28
Mój szablon w artisteerze wyglądał tak jak na pierwszym obrazku, natomiast gdy wgrałem go wyglądał tak jak na drugim.
Pytanie- gdzie zniknęło moje menu ?
Jak je dodać spowrotem, bo taka strona jest zupełnie nie funkcjonalna.

Tu zdjęcia:
http://www.picshot.pl/public/viewset/52925

ALEKSIEJ78
07-04-2012, 19:36
To co widzisz w trakcie tworzenia strony w artisteer to nie jest strona finalna. Musisz później stworzyć swoją stronę na zapleczu.

Patrząc po obrazku wgrałeś przykładowe dane Joomla, a więc dostosuj pozycję menu do pozycji szablonu.

piluu
07-04-2012, 19:37
Tak mam nawet kilka, bo na standardowym szablonie menu było.

ALEKSIEJ78
07-04-2012, 19:39
Poprawiłem poprzedni post, zanim odpisałeś lecz zapewne nie zdążyłem na czas.

A więc zrób tak jak napisałem, dostosuj pozycję menu w modułach do pozycji szablonu będzie to zapewne pozycja left.

piluu
07-04-2012, 20:28
Wiesz co, zrobiłem tak jak powiedziałeś , ale pozycje left odpowiada temu dolnemu "Main Menu" a nie głównemu, a nie widze żadenj opcji "top left" czy coś takiego. Poza tym zupełnie nie mogę znaleść jak dobrać się do tego górnego menu.

---------- Post dodany o 18:28 ---------- Poprzedni post był o 18:00 ----------

Czy któs potrafi mi pomóc ze zrobieniem menu ?

ALEKSIEJ78
07-04-2012, 20:36
Sądzę, że wiem o co Tobie chodzi, choć bardzo niejasno to wyjaśniłeś :)

Menu o którym mówisz ma po prostu dodatkowy styl css.

Moduły --> Wybierz moduł odpowiedzialny za menu.
Przejdź do parametrów rozszerzonych modułu i znajdź pozycję: przyrostek klas css modułu. --> Wpisz tam: art-vmenu

piluu
07-04-2012, 20:57
ok dzięki faktycznie lewe menu już mam, ale teraz czy masz jakiś pomysł jak zrobić to górne(nawigacje) ?

Gall Anonim
07-04-2012, 21:28
piluu - przejdź do szablonów - w opcjach włącz podgląd, wejdź na szablony, uruchom podgląd swojego i będziesz wówczas widział pozycje bo to jest element wiedzy którego ci brakuje, nomen omen na stronie artisteer'a jest pokazany rozkład zdefiniowanych pól.
Pzdr

piluu
07-04-2012, 21:46
Dzięki, bardzo mi pomogłeś. Jak uporałem się z jednym nasunęły się następne; 1. Dlaczego górne menu jest rozjechane ? 2. Dlaczego na lewym menu podpozycje są niewidoczne(tak jakby tym samym kolorem pisane), skoro w artisteerze wszystko jest ok, ?

http://www.picshot.pl/public/view/full/89093

ALEKSIEJ78
07-04-2012, 22:37
Zainstaluj sobie wtyczkę firebug do przeglądarki i testuj. Bo inaczej przyzwyczaisz się przy każdym problemie szukać wśród ludzi wsparcia nie rozwijając swoich umiejętności. A nie o to chodzi :)

Bo jak sam widzisz, co minutę można przy czymś się zablokować.