PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze znakami polskimi, niepotrzebna wielojęzyczność strony



pryng
09-04-2012, 21:54
Witam
Moja strona to: http://starobruk.com/
1. jak widać w menu górnym brakuje polskich znaków, jak to naprawić, bo próbowałem już wielu rzeczy, sprawdzałem szablon i kodowanie sql, ustawiłem język polski, dodałem też ręcznie język Polski do "języki treści", wcześniej zainstalowałem pakiet polski do 2.5 joomli
2. Jak usunąć na dobre wielojęzyczność serwisu, mam angielski i polski, chcę aby joomla wykorzystywała tylko polski, nie potrzebuje angielskiego na chwilę obecną.

Nie wiem co robić proszę o pomoc

zwiastun
09-04-2012, 22:04
Znaków w menu brakuje z powodu zastosowanej w nim czcionki bez polskich znaków. Nie ma to nic wspólnego z pakietem językowym ani wielojęzycznością.
Wymiienić czcionkę w menu na czcionkę z ogonkami.

pryng
10-04-2012, 20:58
a gdzie się tą czcionkę zmienia? W css? bo tam zostawiłem tylko ta linijkę kodu:
font-family:Arial;
Nie wiem gdzie indziej się to zmienia, patrzyłem w zapleczu i nic nie znalazłem.
Oczywiście zmiana w css mi nie pomogła, wcześniej było tak:
font-family: " trebuchet ms", tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif;

---------- Post dodany o 20:58 ---------- Poprzedni post był o 09:27 ----------

proszę o jakąś odpowiedź, bardzo mi na tym zależy... I na czasie

big_krzysiek
10-04-2012, 21:17
Wyczyść cache przeglądarki ... wprawdzie zbyt wiele na chwile obecna nie masz w tym menu, ale "polski znak" jest..."ó"

pryng
11-04-2012, 10:47
nie pomogło jakieś inne propozycje? :-(

zwiastun
11-04-2012, 11:59
Na stronie póki co, nic nie ma, jeden przykład na brak polskich znaków. Przyczynę już Ci podałem: używasz czcionek bez polskich znaków. Wrzuć sobie w wyszukiwarkę hasło cufon i poczytaj. Inne rozwiązanie - wyłącz w szablonie niestandardowe czcionki.

pryng
11-04-2012, 12:13
ok dziękuje wszystkim za pomoc, wgrałem inny szablon i wszystko działa.