PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 2.5 problem z wyświetlaniem artykułów w sieci lan, serwer wamp 2.2



ArturK
10-04-2012, 17:08
Witam,

Mam myślę dosyć nietypowy problem, przeszukałem fora internetowe i nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.

Moje "środowisko testowe" na którym tworzyłem swoją stronę joomla mam na serwerze nazwa.pl i tam wszystko działa bez problemu, korzystam z bazy sql 5.0, kota ftp itd, mogę wgrywać nowe moduły zdjęcia itp. i potem przy dodawaniu artykułów wszystkie media mogę wykorzystywać w moich artykułach.
Również przy dodaniu nowego artykułu wyświetla się on w takiej postaci jak go stworzyłem np. pokazują się zdjęcia, tabelki, wyśrodkowanie wyrazów itp.

Środowiskiem docelowym jest sieć lan w małej firmie, serwerem jest komputer z Windows XP Home edition, za wirtualny serwer odpowiada WAMP2.2

Ogólnie konfiguracja joomla przebiegła bez problemowo do momentu tworzenia nowych artykułów. Problem jest następujący

Mimo wgrania zdjęć do media manager, gdzie są widoczne, nie mogę ich dodać na "stałe" do artykułu - po zapisaniu artykułu i próbie ich wyświetlenia zdjęcia się nie pojawiają, bez względu na to czy zdjęcia pochodzą z mojego dysku z katalogu wamp i próbie dodania ich po adresie URL czy też z media manager'a, czy też dodania adresu URL z sieci.

Po wpisaniu jakiejkolwiek treści po zapisaniu nie widać jakiejkolwiek edycji tzn- różnicy w wielkości czcionki, tabelek, wyśrodkowania tekstu itp. Wszystko wygląda tak jakby było pisane w notatniku w jednej lini.

Dzieje się tak nawet zaraz po instalacji systemu, na "świeżo" bez żadnych ingerencji w konfiguracje

Objaw taki występuje zarówno z widoku zarejestrowanego użytkownika dodającego artykuł jak i z poziomu administratora.

Czy może się ktoś spotkał z takim problemem?
Czy wynika to z tego że trzeba jakoś konfigurować specjalnie php? albo bazę sql?
Czy może z samego serwera? Czy windows home jest nieodpowiedni do takich rzeczy?

Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź
Artur