PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny wynik wyszukiwania w google



pawel_sa
11-04-2012, 00:08
Witam! Mam pewien problem, niedawno stworzyłem stronę internetową zespołu muzycznego, strona ta znajduje się pod adresem www.helloband.pl . Ostatnio wpisałem Hello Cover Band - bo taka jest nazwa zespołu - w googlach, żeby sprawdzić na jakiej pozycji wyskoczy mi link do strony i tu się pojawił problem. Strona pojawiła się na 4 pozycji, ale... pojawia się to: http://helloband.pl/index.php/component/content/?view=featured czyli jakaś podstrona, która nie jest składnikiem menu. Wygląda to nieestetycznie, co z tym zrobić?

moje
11-04-2012, 00:13
Włącz idź o krok dalej z prostymi adresami i włącz opcję z htaccess.

pawel_sa
11-04-2012, 00:14
Włącz idź o krok dalej z prostymi adresami i włącz opcję z htaccess. gdybyś jeszcze napisał gdzie to mam zrobić? I jaki to da efekt? Żeby się nie okazało, że strona zleci z tej 4 pozycji :D

moje
11-04-2012, 00:23
W ustawieniach strony, a plik na serwerze.

pawel_sa
11-04-2012, 00:24
W ustawieniach strony, a plik na serwerze. prosiłbym o opisanie krok po kroku tego co mam zrobić, bo dopiero zaczynam przygodą z joomla i nie jestem biegłym w tym.

moje
11-04-2012, 00:40
Dla pocczątkujących jest wiki.joomla.pl (PL) i docs.joomla.org (EN) - tam jest opisane wszystko.

pawel_sa
11-04-2012, 18:54
super... widzę pomocne to forum... Gdybym potrafił po prostu znaleźć ten problem na wiki.joomla.pl to bym to zrobił bez pisania tutaj. A nawet nie wiem jak się nazywa ten problem, który dotyczy tej strony. Ale dzięki za "pomoc"! Ważne, że nabiłeś posty:]

zwiastun
11-04-2012, 18:59
Dlatego, że to forum jest nieużyteczne, to codziennie przychodzi tutaj kilkaset osób, w tym kilkadziesiąt z nich zadaje pytania i tylko wyjątkowo niektórzy są niezadowoleni. Sam sobie odpowiedz, dlaczego.

PS
Swoją drogą na stronie guzik co jest, a chcesz, żeby Ci Google cuda wyświetlały.

pawel_sa
11-04-2012, 19:04
OK, tylko jak szukam rozwiązania i nie mogę sobie z nim poradzić, to chyba normalne, że pytam kolegów, którzy się znają na tym lepiej, to coś złego? To pewnie kwestia wyłączenia jakiejś opcji w ustawieniach strony - jak wspomniał człowiek, który próbował mi pomóc, ale nie mogę tego znaleźć, więc co stoi na przeszkodzie, żeby po prostu napisać co wyłączyć lub włączyć?

zwiastun
11-04-2012, 19:07
Nie masz żadnego problemy, ubzdurałeś sobie.
Jak się tworzy witrynę, to się nie robi tego w Internecie. A jak się robi w Internecie, to ze wszystkimi skutkami, także idiotycznymi łączami, jakie zindeksuje Google.

pawel_sa
11-04-2012, 19:20
Nie mam żadnego problemu? Świetnie. Czyli to co widzę, gdy strona otwiera się po kliknięciu tej pozycji to tylko ja widzę?:D hehe ok. Stronę opublikowałem, bo myślałem, że już wszystko jest w porządku, jednak nie jest, dlatego pytam co się dzieje.

moje
11-04-2012, 19:25
Pobaw się 301kami w htaccess ; )

jerry lee
28-04-2012, 09:28
No dobra, to ja ci podpowiem. ;-) Najpierw zaloguj się za pomocą menadzera FTP do katalogu ze swoją stroną. Znajdź sobie tam pliczek o nazwie htaccess.txt, zmień uprawnienia do tego pliku - zazwyczaj prawoklik na plik i z menu kontekstowego wybierz "prawa do pliku" lub coś w tym stylu. Wyświetli się okieneczko z opcjami uprawnień, zmień je na 777, lub zaptasz wszystkie okienka. Potem zmień nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess (kropka z przodu). Przywróć poprzednie uprawnienia do tego pliku na 644 (nie zapomnij!) Teraz zaloguj się do panelu admina Joomla swojej strony, wejdź do "konfiguracji" i tam, po prawej stronie masz trzy opcje do wyboru: proste adresy, korzystaj z mod rewrite, adresy z przyrostkiem. Możesz zaznaczyć wszystkie trzy na "tak" i ta!dam! - już masz ładne, śliczniusie, schludne adresiki. (Należy jeszcze tylko zwrócić uwagę na to czy korzystasz z serwera Apache, bo to istotne dla mod rewrite.)

pawel_sa
13-08-2012, 21:43
Chyba zostałem niezrozumiany, Nie chodzi o wygląd linków, lecz o wygląd zawartości tych linków. Chciałbym, aby użytkownik widział tylko to, co jest zawartością kolejnych pozycji menu.

twardaglowa
18-08-2012, 14:34
Sprawdziłam i wszystko pasuje

pawel_sa
18-08-2012, 20:47
Nic nie pasuje:) Wystarczy wpisać w google HELLO Cover Band. Pierwsza pozycja to moja strona i to co jest jakby wyświetlone pod tym (mapa strony) to rzeczy które nie mają być widoczne, np. "POLECAMY" nie ma tego w menu aktualnie i nie chcę tego pokazywać odwiedzającym. Tak samo "ARTYKUŁY" "POWITANIE" :/ To aż taki trudny problem do rozwiązania?

wezykowski
18-08-2012, 23:00
Poczytaj o Joomla, poczytaj o zasadach wyszukiwania w google, przeczytaj ten wątek od początku i będzie po problemie. W przeciwnym wypadku nie rozwiążesz tego problemu. Problem jest trywialny, tylko trzeba posiąść wiedzę, żeby zrozumieć co radzą Ci inni Użytkownicy.

pawel_sa
18-08-2012, 23:09
Pytanie doświadczonych ludzi to przecież też zdobywanie wiedzy - wydaje się najlepszym sposobem, bo po co popełniać błędy, które już ktoś popełnił, prawda? Wystarczy jeden konkretny post i będzie po sprawie, niestety nie mam nikogo wśród znajomych, których mógłbym popytać o to, a szukam już długo informacji o tym problemie, ale to szukanie po ciemku, bo nie wiem co w ogóle jest za to odpowiedzialne.

wezykowski
20-08-2012, 09:25
To jest konkretny post:

Włącz idź o krok dalej z prostymi adresami i włącz opcję z htaccess.

Prościej już nie można. Problem w tym, że Twoje doświadczenie w tworzeniu stron internetowych nie pozwala Ci zrozumieć treści przekazywanych przez innych Użytkowników. Inni cały czas chcą Ci pomóc, tylko nie są w stanie, bo nie mając odpowiednich zasobów wiedzy nie rozumiesz Ich wypowiedzi. Dlatego najpierw czytaj źródła, które rozumiesz. Zobaczysz z czasem, że rady Użytkowników są trafne.

pawel_sa
20-08-2012, 11:12
No dobra, to ja ci podpowiem. ;-) Najpierw zaloguj się za pomocą menadzera FTP do katalogu ze swoją stroną. Znajdź sobie tam pliczek o nazwie htaccess.txt, zmień uprawnienia do tego pliku - zazwyczaj prawoklik na plik i z menu kontekstowego wybierz "prawa do pliku" lub coś w tym stylu. Wyświetli się okieneczko z opcjami uprawnień, zmień je na 777, lub zaptasz wszystkie okienka. Potem zmień nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess (kropka z przodu). Przywróć poprzednie uprawnienia do tego pliku na 644 (nie zapomnij!) Teraz zaloguj się do panelu admina Joomla swojej strony, wejdź do "konfiguracji" i tam, po prawej stronie masz trzy opcje do wyboru: proste adresy, korzystaj z mod rewrite, adresy z przyrostkiem. Możesz zaznaczyć wszystkie trzy na "tak" i ta!dam! - już masz ładne, śliczniusie, schludne adresiki. (Należy jeszcze tylko zwrócić uwagę na to czy korzystasz z serwera Apache, bo to istotne dla mod rewrite.)

Zrobiłem tak jak kolega polecił, z htaccess nie było problemu, ale po zaznaczeniu korzystaj z mod_rewrite i adresy z przyrostkiem strony z menu przestały działać. Nie mogę znaleźć opcji "idć o krok dalej z prostymi adresami i opcję htaccess:/ Przepraszam za moje laickie pytania, ale stawiam pierwsze kroki w tej zabawie.