PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pętlą nieskończoną.



lukaszbos
11-04-2012, 21:28
przy instalacji jakiegokolwiek moduły templarki, itd. pojawia sie komunikat:

JFolder::create: Wykryto pętlę nieskończoną
Osrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku!
co z tym zrobić, jak to naprawić?

palyga007
11-04-2012, 22:27
Sprawdzic czy ścieżka do katalogu tmp podana jest prawidłowo a przy okazji takze prawa zapisu. znajdziesz to w info o systemie


Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

lukaszbos
13-04-2012, 16:54
wszystko chyba, jest ok ale dalej nie działa.

starko
13-04-2012, 17:39
A dlaczego scieżka może taki błąd generować?

palyga007
13-04-2012, 18:00
Szczerze, to nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ani nie analizowałem działania instalatora pod kątem wystąpienia tego błędu.

Podejrzewam, że zła ścieżka tmp podana jako argument jakiejś funkcji powoduje, że zwracana wartość nigdy nie osiągnie wartości oczekiwanej dla zakończenia działania pętli, mechanizm wykrywa to i przerywa działanie skryptu z komunikatem powyżej.

starko
13-04-2012, 18:07
Sądzę, że zła ścieżka tmp zablokowałaby wykonanie kodu. No ale też nie testowałem. Generalnie w php, w jednym z projektów które robiłem błędnie podana ścieżka wysypywała cały kod. Może to jednak wynikać z tego, że apka była mała i zamykała się w jednym obiekcie - tutaj po prostu może ciągle ten obiekt(odpowiedzialny za tmp) być wywoływany i efektem jest to o czym piszesz. Może znajdę dziś chwilę i spróbuje zanalizować ten problem sztucznie wywołując błąd. W razie jakiś nowych wniosków dam znać.

lukaszbos
15-04-2012, 11:24
byłbym wdzięczny za pomoc, nigdzie w sieci nie można znaleźć o tym informacji.
pozdr.

Karol99
15-04-2012, 13:27
A co widać w Witryna --> Informacja o systemie --> Ustawienia PHP oraz Prawa do katalogów ?

lukaszbos
18-04-2012, 21:37
ze mną jak z dzieckiem, oczywiście starko miałeś rację, leci +

---------- Post dodany o 19:37 ---------- Poprzedni post był o 19:33 ----------

Karol99 (http://forum.joomla.pl/member.php?20975-Karol99) pisze żekatalog dzienników i tymczasowy jest niezapisywalny.

big_krzysiek
18-04-2012, 22:07
Ustaw obydwa katalogi na 755.

Abarthi
12-06-2012, 12:47
lukaszbos możesz powiedzieć jak sobie poradziłeś? Mój problem jest taki sam, a ścieżki - uparcie sprawdziłem 2 razy - są poprawne. Prawa do katalogów - nawet 777. I dalej w panelu kontrolnym te dwa ostatnie katalogi (logs i tmp) widnieją jako niezapisywalne.

Gdzie popełniam błąd?

mjmartino
12-06-2012, 14:13
lukaszbos możesz powiedzieć jak sobie poradziłeś? Mój problem jest taki sam, a ścieżki - uparcie sprawdziłem 2 razy - są poprawne. Prawa do katalogów - nawet 777. I dalej w panelu kontrolnym te dwa ostatnie katalogi (logs i tmp) widnieją jako niezapisywalne.

Gdzie popełniam błąd?
Widocznie nie masz wystarczających uprawnień lub administrator hostingu jest nadrzędna osoba która ma prawa do zmiany. (a Ty co najwyżej możesz pogrzebać sobie palcem w bucie na swoim koncie) mail do supportu Cię pewnie uratuje ;)

Abarthi
12-06-2012, 17:31
Widocznie nie masz wystarczających uprawnień lub administrator hostingu jest nadrzędna osoba która ma prawa do zmiany

Dzięki za podpowiedź, choć wydaje mi się małoprawdopodobna - strona (www.banymotorsport.pl/cms) wisi od jakiś 2 tygodni: instalowałem, zmieniałem, kombinowałem, a problem pojawił się dopiero kilka dni temu. Może ktoś to - lub ja sam jakimś komponentem - zawirusował? To prawdopodobne? A jeśli tak, to czym to zeskanować, żeby sprawdzić błędy?

Z góry dzięki.

mjmartino
12-06-2012, 18:52
Dzięki za podpowiedź, choć wydaje mi się małoprawdopodobna - strona (www.banymotorsport.pl/cms (http://www.banymotorsport.pl/cms)) wisi od jakiś 2 tygodni: instalowałem, zmieniałem, kombinowałem, a problem pojawił się dopiero kilka dni temu. Może ktoś to - lub ja sam jakimś komponentem - zawirusował? To prawdopodobne? A jeśli tak, to czym to zeskanować, żeby sprawdzić błędy?

Z góry dzięki.
Mało prawdopodobne jeśli wcześniej problem nie występował więc przyczyna na 95% leży po stronie hostingu być może upadte serwera był ;) Skoro płacisz za serwer to w pierwszej kolejności pytamy support : )
Być może zmiana uprawnień z panelu będzie skuteczniejsza niż programem via ftp.

Abarthi
18-06-2012, 15:41
Mjmartino - dziękuję. Faktycznie problem był po stronie Usługodawcy, któremu zgłosiłem kłopot, a on coś tam u siebie poprawił i u mnie działa.
Dzięki za pomoc!