PDA

Zobacz pełną wersję : Jedna strona 2 frontendy z jenakowym menu zależne od wybranego tematu.



dudikow
12-04-2012, 11:35
Witam serdecznie.
Na wstępie proszę wybaczyć jeżeli już podobne zagadnienie było.
Stworzyłem albo jak kto woli napisałem szablon od podstaw. Szablon związany jest z tematyką Sporty walki. Kodu szablonu nie wklejam ponieważ szablon działa poprawnie. Moje zagadnienie dotyczy funkcjonalności samego CMS. Zależy mi aby szablon główny razem z menu był jednakowy dla sekcji karate i sekcji shotokan, tz osoba odwiedzająca witrynę będzie miała możliwość wyboru np sekcja karate lub sekcja shotokan. Wszystko by było ok lecz nie mam pojęcia jak zrobić aby wybierając sekcja karate pojawiało się menu i treści związane z ów sekcją a przechodząc do np linku sekcja shotokan pojawiało się menu i treści związane z w/w sekcją. No i jeszcze jak to wykonać z zaplecza tak aby nie doszło do pomyłki podczas wprowadzania treści, bo przecież zakładki będą jednakowe w obu sekcjach. Mam nadzieję że w miarę to przejrzyście przedstawiłem. Mam kilka książek dotyczących joomla 1.7 mam kursy lecz z czymś takim się nie spotkałem. Może jest jakiś moduł , komponent ???
Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość.

Gall Anonim
12-04-2012, 16:39
To się nazywa oddzielne kategorie - i jeden szablon dla strony startowej i dwa różne dla danych kategorii
Tak naprawdę to (bez urazy) banał.
Pzdr

dudikow
14-04-2012, 21:22
Wież co kolego jest mi wstyd :) Brałem takie rozwiązanie pod uwagę lecz wydawało mi się banalne, więc szukałem jakiegoś cuda :) Nie no wielkie podziękowanie za pomoc i przepraszam że zaśmieciłem forum takim banałem. Pozdrawiam

Gall Anonim
14-04-2012, 21:41
Wież co kolego jest mi wstyd
Przyznać się to nie wstyd tylko odwaga.
Pytać każdy ma prawo, błądzić również a pytania naprawdę głupie to te które nie zostały zadane.
Pzdr
P.S. Najlepsze są z reguły rozwiązania najprostsze.

dudikow
15-04-2012, 00:07
Jednak zmuszony jestem zadać ponownie pytanie związane z tematem. A więc tak utworzyłem dwie główne kategorie sekcja karate oraz sekcja shotokan. Do kategorii głównych dodałem podkategorie aby wyświetlały się w menu. W szablonach skopiowałem szablon na którym pracowałem i zapisałem go jako sekcja shotokan. Mam 2 szablony, 1 główny sekcja karate i 2 sekcja shotokan. W modułach utworzyłem a raczej zdublowałem moduł main menu zmieniając jego nazwę. Chodzi o to aby przechodząc do zakładki shotokan pojawiało się menu przypisane do ów sekcji. Czy dokładnie o to chodzi. Przejście pomiędzy sekcjami działa, poprawnie lecz wolę zapytać bo może znowu coś zbyt zagmatwałem.

Gall Anonim
15-04-2012, 13:26
E tam, robisz super - jak się zacznie naprawdę coś namiesza to daj znać - bo jak dotychczas - czysta perfekcja (no może poza zbędnymi obawami - Joomla - gryzie (?)):up:
Pzdr