PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do zaplecza po instalacji "sh404sef"



szczepes
12-04-2012, 23:37
Witam wszystkich. Mam problem dokładnie taki jak w tytule, po instalacji komponentu com_sh404sef, po wpisaniu adresu zaplecza, witryna jest przekierowywana automatycznie na stronę główną. Pewnie zastosowałem jakieś zbędne ustawienie w komponencie, lecz w tej chwili nie mam już dostępu do tych ustawień. Znalazłem plik konfiguracyjny komponentu, udało mi się zmienićw nim ustawienie jego działania z "1" na "0".
Efekt był taki, że owszem przestał generować adresy SEF, ale do zaplecza dalej nie ma dostępu.
Jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem proszę o pomoc.

pyziak
13-04-2012, 00:19
Witaj.
Czytam , czytam i nie bardzo rozumiem ... ok instalujesz komponent ? - rozumiem wcześniej kopia strony --- no ok zapomniałem/nie chce się --- grzebiesz w ustawieniach komponentu ? jakich ? w jakim celu ? no chyba że wiesz co ustawiasz, jak nie to czemu ? strona testowa ( to ok usuń i od nowa zabawa) . Nie mam czasu przeklinać, ale z tego co pamiętam ( ale pamięć może mnie zawodzić) nei widziałem w tym komponencie żadnych ustawień względem ograniczeń dostępu do zaplecza, ba na pewno nie generuje sef linków na zaplecza. Podaj więcej szczegółów bo sam komponent działa dobrze, i potwierdź mi proszę że komponent jest z legalnego źródła ( nie zrozum mnie źle, ale już przerabiałem wiele razy problemy nie związane z rozszerzeniem jako takim), jeżeli wszytko jest ok i hosting też nie jest egzotyczne to chętnie zajmę się tym.

szczepes
13-04-2012, 11:40
Przepraszam, faktycznie byłem mało precyzyjny.
Kopii strony brak (czyli "ok/zapomniałem"), komponent jak najbardziej legalnie zakupiony (ver. 3.4.6.1269), zmiany dokonałem w pliku konfiguracyjnym joomla(wpis "
public $sef = '1';" zmieniłem na 0), hosting na nazwa.pl. Miałem już do czynienia z tym komponentem i zgadzam się, nie ma tam raczej żadnych ustawień dot. zaplecza. Faktem jest, że problem się pojawił dokładnie po instalacji komponentu, może być inne źródło problemu? Wpisując w przeglądarce
http://globalneokazje/administrator, otwiera się strona główna witryny.

szczepes
14-04-2012, 23:11
Znalazłem na forum rozwiązanie problemu, mylnie założyłem, że źródłem problemu jest świeżo zainstalowany komponent, skorzystałem z opisu w wątku:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?40557-Zaplecze-brak-dost%C4%99pu-pomimo-dobrych-quot-pas%C3%B3w-quot
temat do zamknięcia.
Pozdrawiam