PDA

Zobacz pełną wersję : Plugin mavik Thumbnails, część obrazu robi się niebieska.



Boski90
14-04-2012, 19:47
Witam.
Mam nastepujący problem z modułem, mavik thumbnails. Gdy pojawia się zdjęcie w slidebox, to po przejściu do następnego zdjęcia, połowa zdjęcia robi się niebieska. A gdy najedzie się na tą część kursorem to te niebieskie tło znika. Gdy się powróci strzałką do poprzedniego zdjęcia, to robi się lewa część niebieska. Co dziwne wypróbowałem inny moduł którym można uzyskać efekt slidebox i efekt jest ten sam. Macie może na to jakąś radę? Używam Joomla 2.5.3, szablon Beez_20 Zamieszam screena jak to wygląda. Pozdrawiam.
5326

tomeekm
14-04-2012, 19:51
Hej!
Na stronie extensions.joomla.org jest informacja, że dodatek jest kompatybilny z Joomla 1.5 i Joomla 1.6 więc może z tego wynikają Twoje problemy.
P.S. Mamy już wersję Joomla! 2.5.4, także zalecana jest aktualizacja :)

Boski90
14-04-2012, 20:01
Tak wiem, niestety nie ma aktualizacji tego dodatku do wersji 2.5. Ale był komentarz na stronie że bez problemu działa na najnowszej wersji joomla. A ten plugin jest fajny bo nie trzeba używać żadnych przedrostków, tylko wystarczy samo zdjęcie wstawić i je zmniejszyć. A na tym mi zależy bo robie stronę dla kogoś i wątpie czy by się ta osoba połapała z tym wstawianiem zdjęć z podglądem. Dodam że używam edytora JCE. Aktualnie szukam podobnego pluginu, ale fajnie by było rozwiązać problem z tym co mam teraz zainstalowany.

tomeekm
14-04-2012, 20:22
A na innym rodzaju wyświetlania zdjęcia jest to samo czy tylko na slimbox? Ewentualnie przetestuj lokalnie ten dodatek -> http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images/articles-images/18402

Boski90
14-04-2012, 21:07
Tam był jeszcze chyba jeden styl ze strzałkami pod zdjęciem. To po kilku kliknięciach, strzałki robiły się też niebieske. Właśnie zainstalowałem pare minut temu ten dodatek co dałeś linka. Ustawiając ten sam styl, wystepuje podobny problem, pół zdjęcia jest koloru niebieskiego. Wydaje mi się że to problem jest z szablonem. Chodź ja w nim w sumie nic poważnego nie zmieniałem. Inne style wyświetlają poprawnie zdjęcia, tylko że niektóre wyświetlają mi się podwójnie. Po zamknięciu okna podglądu zdjęcia, pojawia mi się podgląd tego samego zdjęcia w innym stylu.

P.S. Wgrałem szablon z instalki joomli. I problem wystepuje ten sam. Gdy ustawiłem szablon Beez_5, połowa zdjęcia robi się zielona. Więc to chyba wina szablonu

Gall Anonim
14-04-2012, 21:13
Wiesz co, a wrzuć inne zdjęcie - może fotki są walnięte - dla testu wstaw te fotki bezpośrednio w artykuł - jak się sypie z powodu błędu obrazów to w artykule też będzie to samo.
Pzdr

Boski90
14-04-2012, 21:27
Wgrałem nowe zdjęcia, wprost do artykułu przy pomocy dodawania zdjęć w JCE. Efekt ten sam. Zauważyłem że jak się kliknie w te białe tło gdzie jest numer zdjęcia i tytuł, to problem znika. nie znika połowa zdjęcia. Hm najlepiej będzie jak dam linka i sami zobaczycie http://sdw.site88.net/index.php/historia
Dodam że efekt ten wystepuje również na serwerze postawionym u siebie na komputerze.

Gall Anonim
14-04-2012, 21:35
No to ciekawostka, bo u mnie jest ok.
5328
5329

P.S. Zmniejsz formaty rozmiarów zdjęć

Boski90
14-04-2012, 22:18
Mówisz że u Ciebie dobrze wyświetla? Zaraz zmniejsze i sprawdzę. A jakiej przeglądarki używasz? Może to z nią problem. Chodź sprawdzałem na innym komputerze pod operą i tam też był ten problem.

Gall Anonim
14-04-2012, 22:23
Używam FF
ale sprawdziłem na Chromie, IE9 oraz Opera i też jest ok - tyle że otwierają się wolno - sugerowałbym zmniejszyć rozmiar.
Pzdr

Boski90
14-04-2012, 22:38
Mi pod FF 11.0 pojawia się ten problem. U znajomej pod operą również. A pod IE9 nie. Nie ogarniam już tego w czym problem. Zmniejszyłem zdjęcia do 800x600 u siebie dla sprawdzenia i bez zmian. A sprawdzałeś to, przechodząc na następne zdjęcie strzałką i usunięcie kursora z tego pola białego ze zdjęciem? Bo mi właśnie wtedy ten niebieski obszar się robi.

Gall Anonim
14-04-2012, 22:44
No to mamy ciekawostkę - niestety zdarzają się takie sytuacje.
Skoro powtarza się również na standardowych szablonach stawiam na to że albo jest jakaś kolizja - tyle że zastanawia mnie czemu u mnie jest ok.
Daj listę doinstalowanych rozszerzeń:
komponentów, modułów, dodatków.

Boski90
14-04-2012, 22:49
Z komponentów mam zainstalowany Community Builder 1.8, JCE 2.0.21
Z modułów CB Login.
Z dodatków: ImageSizer
Reszta to fabrycznie to co było już w joomli. Jeszcze miałem z dodatków mavik Thumbnails, ale ten odinstalowałem na rzecz ImageSizer

Karol99
14-04-2012, 22:53
Moim zdaniem problem bierze się z linii 38 i 44 pliku templates/beez_20/css/personal.css - backgroud #095197 dla a:hover itp. Trzeba byłoby zrobić bez backgroundu dla id="lbNextLink" i "lbPrevLink"

Boski90
14-04-2012, 23:13
Hmm... Mógłbyś mnie naprowadzić co należało by dokładnie zmienić w szablonie? Przesyłam niżej szablon slimbox.css

#lbOverlay {
background-color: #000000;
cursor: pointer;
height: 100%;
left: 0;
position: fixed;
top: 0;
width: 100%;
z-index: 99999;


}

#lbCenter, #lbBottomContainer {
background-color: #FFFFFF;
overflow: hidden;
position: absolute;
z-index: 99999;


}

.lbLoading {
background: url("loading.gif") no-repeat scroll center center #FFFFFF;


}

#lbImage {
background-repeat: no-repeat;
border: 10px solid #FFFFFF;
left: 0;
position: absolute;
top: 0;


}

#lbPrevLink, #lbNextLink {
display: block;
outline: medium none;
position: absolute;
top: 0;
width: 50%;


}

#lbPrevLink {
left: 0;


}

#lbPrevLink:hover {
background: url("prevlabel.gif") no-repeat scroll 0 15% transparent;


}

#lbNextLink {
right: 0;


}

#lbNextLink:hover {
background: url("nextlabel.gif") no-repeat scroll 100% 15% transparent;


}

#lbBottom {
-moz-border-bottom-colors: none;
-moz-border-image: none;
-moz-border-left-colors: none;
-moz-border-right-colors: none;
-moz-border-top-colors: none;
border-color: #FFFFFF;
border-right: 10px solid #FFFFFF;
border-style: none solid solid;
border-width: 10px;
color: #666666;
font-family: Verdana,Arial,Geneva,Helvetica,sans-serif;
font-size: 10px;
line-height: 1.4em;
text-align: left;


}

#lbCloseLink {
background: url("closelabel.gif") no-repeat scroll center center transparent;
display: block;
float: right;
height: 22px;
margin: 5px 0;
outline: medium none;
width: 66px;


}

#lbCaption, #lbNumber {
margin-right: 71px;


}

#lbCaption {
font-weight: bold;


}

#lbCaption span {
display: block;
font-weight: normal;
padding-bottom: 5px;


}

Karol99
14-04-2012, 23:21
Dopisać:


#lbNextLink a, #lbPrevLink a {
background: transparent;
}

Być może oprócz samych a trzeba jeszcze będzie dodać a:hover i wszystkie pozostałe wersje występujące we wskazanych wcześniej liniach.

Boski90
15-04-2012, 00:04
Czarna magia... Dodałem kawałek tego kodu do css slimboxa, ale bez zmian. Żałuje że nie znam się na css...

Karol99
15-04-2012, 10:48
Dopisałeś #lbNextLink a:hover, a:active - musisz powtórzyć #lbNextLink po każdym przecinku (i analogicznie #lbPrevLink). I w background zamiast #095197 wpisz transparent.

Albo jeszcze inaczej: na końcu pliku personas.css dopisz:


#lbImage a:link, #lbImage a:visited, #lbImage a:hover, #lbImage a:active, #lbImage a:focus {
background: transparent;
}

Boski90
15-04-2012, 12:40
Dopisanie tego kodu usuwało niebieskie pole wraz z przyciskami Next, Prev.
Ale rozwiązałem ten problem edytując personal.css w tym miejscu


a:hover, a:active, a:focus {
background: none repeat scroll 0 0 #095197;
color: #FFFFFF;


}



Zmieniając wartość w background na transparent. i color na czarny, by po najechaniu na link na stronie, zmieniał się na czarny a nie na biały.

Dziękuje wam za pomoc :)