PDA

Zobacz pełną wersję : [2.5.4] Wiele błędów



Frizos
15-04-2012, 13:37
Witam.

Wczoraj postanowiłem przeinstalować joomle na najnowszą wersję (wcześniej miałem 1.5.x). Niby wszystko ładnie, pięknie i gładko poszło, ale teraz mam wiele problemów, m.in. nie mogę wybrać w menu typu pozycji menu, lub stworzony artykuł nie chce się wyświetlić i wywala błąd (a raczej nic nie wywala, bo wyświetla się biała strona i nic więcej). Hardcore jest również, w ustawieniach szablonów, czy przy wybieraniu modułów, gdzie strona nie wyświetla się poprawnie pod względem grafiki (chyba ze tak ma być), po prostu widnieje biała stronka z czymś do wyboru. W wersji 1.5 nie miałem zadnych problemów (poza szablonem który był wygenerowany przez Artisteer, ale mniejsza o to), chciałem zrobić migracje, ale też się nie dało i ciągle jakieś błędy wywalało, więc postanowiłem zainstalować od nowa nową wersję. I chyba zrobiłem źle . . . Strona stoi na cba.pl. Da sie coś z tym wszystkim zrobić ?

Robster
15-04-2012, 13:41
Skoro nie działa Ci czysta instalka, to oczywiste jest , że coś zrobiłeś źle. Powtórz instalację od nowa, albo upewnij się, że w tej którą już masz na serwerze są wszystki pliki.

Frizos
15-04-2012, 13:45
Spróbuje . . ale wczoraj przy instalacji wszystko poszło dobrze, zero błędów, nie wiem co jest (dlatego też nie chciałem instalować drugi raz). Ale spróbuję . . . gorzej tylko jeśli to też nic nie da.

Robster
15-04-2012, 13:48
Instalacja może przejść prawidłowo, nawet z brakiem niektórych plików. Poza tym, piszesz o błędzie, ale nie wrzucasz do tematu jego treści.

I przed ponowną instalacją, sprawdź czy w obecnej masz WSZYSTKIE PLIKI. Szczególnie w folderze administrator.

Frizos
15-04-2012, 15:20
Nadal to samo. Zainstalowałem oprogramowanie z listy oprogramowań na cba.pl, wcześniej usunąłem nawet wszystkie pozycje w bazie danych. Nie wiem co może być przyczyną ;/

Jac
15-04-2012, 15:53
Jak to co może być przyczyną? Prawdopodobnie darmowy, kiepski hosting.
Lepiej zrób migrację i testy na swoim komputerze i będziesz miał jasność, czy wszystko działa jak należy.
Polecam do tego np. środowisko WampServer.

Robster
15-04-2012, 22:32
A ja polecam JAMP'a :) I nie wiem, jak to jest z cba.pl teraz, 2 lata temu Joomla! jeszcze na nim działała, teraz widocznie coś nawala.

Frizos
16-04-2012, 19:35
Ale wersja 1.5 działała bez zarzutów, teraz po przejściu na 2.5 mam te problemy.

---------- Post dodany 16-04-2012 o 19:35 ---------- Poprzedni post był 15-04-2012 o 23:20 ----------

Panowie . . . dziwne to jest . . . zostawiłem strone /---------/, dzisiaj wchodzę, a tam da się tworzyć menu, już nawet nie wyskakuje biała strona, ale teraz jest znowu problem przy tworzeniu artykułu i umieszczaniu go w menu (aaa . . i menu też nie działa, bo po najechaniu nie wyjeżdżają podkategorie) wyskakuje "strony nie odnaleziony bla bla bla" Dziwne to jest conajmniej o.O