PDA

Zobacz pełną wersję : J! 2.5 - moduły (obrazki) pozostają niepowiększone przy zoomie przeglądarki



nevadaking
15-04-2012, 20:35
Witam wszystkich - dawno o nic nie pytałam, więc chyba przyszedł czas, skoro wymusiło na mnie aż post na Forum :P

Problemy są następujące (na localhost):
1. Zrobiłam tytuł strony w grafice, :zagubiony:
2. Dodałam własną pozycję (w indexie i xml-u), w której ustawiłam moduł z kodem javascript (Moduł Własny HTML) :D
3. W istniejącej pozycji ustawiłam moduł z kodem javascript (Moduł Custom Javascript) :lol:

Wszystko pięknie działa, ale z chwilą, gdy zaczyna się powiększać zoom w przeglądarce (jak wiecie moje strony są zwykle dostosowane dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, a w tym przypadku dla słabowidzących) oba obrazki - pkt. 2 i 3 - pozostają w rozmiarze 100%, podczas gdy wszystko inne się powiększa do np. 150%. Co gorsza, powiększa się także obszar pod obrazkiem i powstaje biała powierzchnia na ciemnym tle (teksturowym w dodatku). Zjawisko obecne w IE, FF, Chromie, Operze, Safari.

Wypraktykowałam, że moje moduły pozostają stałe, bo w skrypcie javascript wielkości są ustawione na stałe, ale także gdy do modułu wstawiam inny obrazek przy powiększaniu strony też się rozjeżdża - moduł sobie, reszta sobie - w obu sytuacjach moduł jak przyklejony trzyma się lewej strony.

1. Czy można (nie wiem czy trzeba) w kodzie javascript ustawić inaczej parametry (usunięcie wymiarów powoduje, że moduł ustawia się jako kwadrat 10x10, gdy (obrazek jest 100x500)?
2. Czy gdzieś jest błąd w css - nie mogę znaleźć?

Kod javascript (część z rozmiarami):

<applet code="water.class" name="bump" height="107" width="520"> <param name="fps" value="30">
<param name="image" value="images/sampledata/parks/constans.jpg">
alt="Your browser can handle applet's, but isn't for some reason!"
Your browser cannot handle the applet tag!
</applet>

Kod index.php (fragment):

<div id="dd-main"> <div class="cleared reset-box"></div>
<?php if ($view->containsModules('position-1', 'position-28', 'position-29', 'position-31', 'position-32')) : ?>
<div class="dd-bar dd-nav">
<div class="dd-nav-outer">
<div class="dd-nav-wrapper">
<div class="dd-nav-inner">
<?php if ($view->containsModules('position-28')) : ?>
<div class="dd-hmenu-extra1"><?php echo $view->position('position-28'); ?></div>
<?php endif; ?>
<?php if ($view->containsModules('position-29')) : ?>
<div class="dd-hmenu-extra2"><?php echo $view->position('position-29'); ?></div>
<?php endif; ?>
<?php echo $view->position('position-1'); ?></div>
<div class="dd-nav-inner-d">
<?php if ($view->containsModules('position-31')) : ?>
<div class="dd-hmenu-extra3"><?php echo $view->position('position-31'); ?></div>
<?php endif; ?>
<?php if ($view->containsModules('position-32')) : ?>
<div class="dd-hmenu-extra4"><?php echo $view->position('position-32'); ?></div>
<?php endif; ?>
</div>

Kod css (fragment):

.dd-nav{
width:100%;
margin:0 auto;
min-height: 46px;
z-index: 100;
margin-top: 20px;
margin-bottom: 0;
}/*taśma pod top menu (tło)*/


.dd-nav:before, .dd-nav:after{
background-image: url('../images/nav.png');
}
.dd-nav:before{
right: 0;
}
.dd-nav:after{
width: 0;
}
/* end menu bar */
.dd-nav-outer{
position:absolute;
width:100%;
}
.dd-nav-wrapper
{
position: relative;
width:960px;
margin:0 auto;
}


.dd-nav-inner{
margin: 0 10px;
}


.dd-nav-inner-d{
margin: 0;
}


.dd-hmenu-extra1
{
position: relative;
display: block;
float: left;
width: auto;
height: 46px;
background-position: center;
}


.dd-hmenu-extra2
{
position: relative;
display: block;
float: right;
width: auto;
height: 46px;
background-position: center;
}


.dd-hmenu-extra3
{
display: block;
float: left;
position: relative;
margin: 9.8em 0 0 2.9em;
width: auto;
height: auto;
}


.dd-hmenu-extra4
{
position: relative;
display: block;
float: right;
width: auto;
height: 46px;
background-position: center;
}


.dd-hmenu
{
float: right;
}

3. A może jakiś inny sposób? :podstep:

Dziękuję
Pozdrawiam dawno nie widzianych Forumowiczów i Forumowiczki :up:

nevadaking
18-04-2012, 17:45
No bez żartów - nie działa (nie usuwa problemu) ani ustawianie "em" i "%" zamiast px, ani pozycjonowanie relatywne, czy to w powyżej opisanej sytuacji czy też przy wykorzystaniu skryptu javascript służącego do powiększania tekstu.

Kurczę, nie wiem już co robić. Kolega google się przegrzał, moje zwoje też... a to ważna sprawa i poważny problem...

Jak to do jasnej anielki zrobić i dlaczego wszystkie inne moduły siedzą na doopce, a tylko moje dwa się przesuwają?
Może podać coś więcej, żeby dało się wykryć problem? help...

---------- Post dodany 18-04-2012 o 15:41 ---------- Poprzedni post był 17-04-2012 o 18:26 ----------

Melduję posłusznie, że samo "wędrowanie" modułów opanowane, tzn. przy zwiększaniu rozmiaru czcionki, za pomocą skryptu pożyczonego z beez 5 - pozycjonowanie absolutne w połączeniu z odpowiednio ustawionymi wymiarami.

Ale nadal nie udało się spowodwać, żeby elementy (obrazki) w modułach (wstawione przy pomocy javascript) powiększały się razem ze stronką :(

A do tego okazało się, że gdy przechodzę na inną stronę (wybierane z top menu, czy bocznego menu) obrazki znikają, a pojawia się komunikat: Error. Click for details, a details wyglądają tak:


Java Plug-in 1.6.0_31Using JRE version 1.6.0_31-b05 Java HotSpot(TM) Client VM
User home directory = C:\Documents and Settings\PN_Kinga
----------------------------------------------------
c: clear console window
f: finalize objects on finalization queue
g: garbage collect
h: display this help message
l: dump classloader list
m: print memory usage
o: trigger logging
q: hide console
r: reload policy configuration
s: dump system and deployment properties
t: dump thread list
v: dump thread stack
x: clear classloader cache
0-5: set trace level to <n>
----------------------------------------------------




load: class water.class not found.
java.lang.ClassNotFoundException: water.class
at sun.plugin2.applet.Applet2ClassLoader.findClass(Un known Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadClass0(U nknown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadClass(Un known Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadClass(Un known Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadCode(Unk nown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2Manager.createApplet(Unk nown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2Manager$AppletExecutionR unnable.run(Unknown Source)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
Exception: java.lang.ClassNotFoundException: water.class
load: class water.class not found.
java.lang.ClassNotFoundException: water.class
at sun.plugin2.applet.Applet2ClassLoader.findClass(Un known Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadClass0(U nknown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadClass(Un known Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadClass(Un known Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadCode(Unk nown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2Manager.createApplet(Unk nown Source)
at sun.plugin2.applet.Plugin2Manager$AppletExecutionR unnable.run(Unknown Source)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
Exception: java.lang.ClassNotFoundException: water.class


Taki sam komunikat miałam na samym początku - gimnastykowałam się wówczas, gdzie umieść we właściwy sposób plik water.class. Teraz na tytułowej chodzi, a na pozostałych nie - why?!

---------- Post dodany o 15:45 ---------- Poprzedni post był o 15:41 ----------

Teoretycznie - według instrukcji do skryptu water.class powinien być w dowolnym miejscu w "mojej joomli". Nie wspomnę w ilu miejscach on już był, a nawet w ilu miejscach miał swoich bliźniaków - masakra... :(

nevadaking
20-04-2012, 22:54
Powiesiłam czasowo stronkę na serwerze: pronobis.org.pl/constans/ (http://www.pronobis.org.pl/constans/)

Jeśli to możliwe będę wdzięczna za pomoc.

nevadaking
22-04-2012, 12:54
Odnośnie braku obrazów na innych stronach niż startowa - moduły są oczywiście oznaczone by figurowały na wszystkich stronach. Myślę, że problem jest w water.class, a właściwie z jego umiejscowieniem.
Nadal szukam rozwązań :(

---------- Post dodany o 10:15 ---------- Poprzedni post był o 08:57 ----------

Gdzie ta Joomla sięga po ten skrypt po przejściu na inną stronę niż główna?
Nie mogę tego znaleźć :(

---------- Post dodany o 10:54 ---------- Poprzedni post był o 10:15 ----------

Skrypt przeniesiony do index.php nadal działa, ale tylko na stronie głównej, dlatego to raczej nie jest pytanie do znawców javascript, tylko do znawców Joomla!. Ki piorun:blink::zly:

nikszal
22-04-2012, 13:26
Wg mnie popełniasz błąd uzależniając wyświetlanie elementów strony od konieczności instalacji wtyczki Java, bo:
1. Nie każdy ją ma zainstalowaną.
2. Ze względów bezpieczeństwa komputera nie każdy będzie chciał ją zainstalować.
3. Wtyczka przynajmniej u mnie nie instaluje się po kliknięciu w link. Trzeba to zrobić ręcznie. Dziękuję, nie skorzystam.

nevadaking
22-04-2012, 13:37
Wg mnie popełniasz błąd uzależniając wyświetlanie elementów strony od konieczności instalacji wtyczki Java

To znaczy, że ktoś kto nie ma wtyczki nie zobaczy nic? Czyli powinnam zrobić też jakiś alias? Gdzieś chyba widziałam, jak się to robi, ale szukając rozwiązania innego problemu uświadomiłam sobie to dopiero, gdy zamknęłam strony - sierota - i nie mogę znaleźć. Ale poszukam...

No i tu już mniej chodzi o ten konkretny skrypt, ale o moją wiedzę, co w razie czego można zrobić, na przykład gdy się na javascript uprze właściciel strony :(

Dlatego się tak na niego uparłam.:zly:

Aha, podmieniłam pliki na serwerze i bazę: constans jest teraz wyprowadzony z index.php, a logo z modułu Custom HTML :)

nikszal
22-04-2012, 13:46
To znaczy, że ktoś kto nie ma wtyczki nie zobaczy nic?
Nie dokładnie "nic", ale nie zobaczy elemrntów wyświetlanych za pomocą aplikacji Java instalowanej na komputerze użytkownika.

Ja widzę tylko tyle

5379

Nie myl skryptów typu javascript z aplikają Java.

nevadaking
23-04-2012, 01:05
Allo, ja wiem, że javascript i java to dwie kwestie, dlatego zawsze piszę o skrypcie javascript, a nie java, chociaż - przyznaję bez bicia - gdyby mi przyszło powiedzieć czym dokładnie się różnią, to miałabym problem - ani z Javascript, ani z Javą się jakoś dotąd nie zaprzyjaźniłam, zwykle niepotrzebnie obciążają stronę i często stwarzają - zupełnie moim zdaniem zbędne - problemy, jak np. u Ciebie :(

Ale może się tak stać, że się np. klient uprze... i co wtedy? Jeśli nie pomogą tłumaczenia to powiedzieć mu, żeby się sianem wypchał? Hmmm...

Może z założenia źle się do tego zabrałam - to też biorę pod uwagę. Ale tak pechowo się złożyło, że np. dotąd nie korzystałam z Sourcerera, a on właśnie został przekształcony i bij zabij nie mogę znaleźć do niego instrukcji, na stronie autorskiej kręci się człowiek w kółko - wersje archiwalne kierują z powrotem do informacji, że instrukcja jest opracowywana - mam szukać? czy to coś zmieni w takim problemie?

---------- Post dodany o 23:05 ---------- Poprzedni post był o 11:59 ----------


gdyby mi przyszło powiedzieć czym dokładnie się różnią, to miałabym problem
i żeby nie było, że tak całkiem głupia jestem - wiem czym się różni skrypt od aplikacji :), ale dokładnie (jak w cytacie) wytłumaczyć - na przykład laikowi - byłoby mi raczej trudno...
A rozwiązania nadal szukam :( - choć dziś pilne zajęcia mnie na chwilę oderwały od kompa (a myślałam, że trzeba już będzie granatem odrywać :P)