PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po przeniesieniu joomli.



heldan
15-04-2012, 21:34
Witajcie,

Przenosiłem joomlę z serwera na serwer. Udało się wszystko, ale u góry strony wyświetla się błąd:


Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/radioul/radioul.uni.lodz.pl/htdocs/wip/configuration.php:1) in /var/www/vhosts/radioul/radioul.uni.lodz.pl/htdocs/wip/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/vhosts/radioul/radioul.uni.lodz.pl/htdocs/wip/configuration.php:1) in /var/www/vhosts/radioul/radioul.uni.lodz.pl/htdocs/wip/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/radioul/radioul.uni.lodz.pl/htdocs/wip/configuration.php:1) in /var/www/vhosts/radioul/radioul.uni.lodz.pl/htdocs/wip/libraries/joomla/session/session.php on line 426

Co to może znaczyć? Dzięki!

big_krzysiek
15-04-2012, 21:40
Jest ok !...Ciasteczka sesji...?

heldan
15-04-2012, 21:42
Tzn? Co powinienem zrobić?

big_krzysiek
15-04-2012, 22:02
Wyczyść cache przeglądarki i zobacz czy nadal wyświetla się błąd...
Strona ma pagerank 6 ...ładnie...

heldan
15-04-2012, 23:37
Niestety nadal się wyświetla. Pagerank to zasługa domeny :)

---------- Post dodany o 23:37 ---------- Poprzedni post był o 22:08 ----------

Może się wam to wydać dziwne ale właśnie zauważyłem, że nie mogę też zalogować się do panelu administracyjnego. Wpisuję login i hasło naciskam enter i strona się przeładowywuje, ale pokazuje się logowanie znów. O co może chodzić?

spartakus
17-04-2012, 18:15
Próbowałeś przenieść wszystko jeszcze raz, zarówno pliki jak i bazę?

big_krzysiek
17-04-2012, 19:36
Ciężko mi coś doradzić, tym bardziej, że tak jak pisałem u mnie strona wyświetla się poprawnie...

Mam pytanie co do przenosin, przenosiłeś stronę prawdopodobnie "na piechotę", jeśli tak, to czym edytowałeś plik configuration.php...?
Czasami przy edycji notatnikiem niektóre serwery "głupieją". Strona jest na serwerze uczelnianym i nie wiem jakie ma parametry.
Spróbuj edytować pspadem, notepadem++ itp.

heldan
17-04-2012, 20:34
Przeniosłem stronę jeszcze raz, niestety nadal ten sam problem. Wymieniony w pierwszym poście błąd wyświetla się na każdej podstronie. Do edycji configuration używałem profesjonalnego edytora php. Nadal nie mogę się logować.

big_krzysiek interesujące jest to że zainstalowałem u siebie inną przeglądarkę, jak również sprawdzałem na innych komputerach. Wszędzie to samo. Nie rozumiem dlaczego u Ciebie się nie wyświetla

---------- Post dodany o 20:34 ---------- Poprzedni post był o 20:19 ----------

Problem rozwiązany. O dziwo edytowałem plik jeszcze raz. Do tej pory robiłem to w Zend studio, ale odkopałem gdzieś na dysku pajączka. Po edycji w pajączku działa. Dzięki!

big_krzysiek
17-04-2012, 23:23
Czyli jednak problemy z configuration.php...:-)
Zainstaluj akeeba backup... nie wiem jakie możliwości ma hosting, czy są robione regularne kopie, itp.
Akeeba zawsze będziesz mógł robić okresowo kopie i nie będzie problemu z ewentualnymi przenosinami, szczególnie jak rozrośnie się baza danych.