PDA

Zobacz pełną wersję : Forum agora - tworzenie szablonu.



Age1869
16-04-2012, 00:46
Odciągałem to, jak tylko się dało, ale wreszcie muszę się zmierzyć z wyzwaniem i zakodować layout forum agora. Mam grafikę, wszystko czeka, ale nie mogę się połapać w plikach.

Jak wiadomo standardowe layouty mają 3 kolumny, ale mnie to nie satysfakcjonuje. Ja potrzebuję dwie kolumny, nad którymi będzie znajdował się header. I tu pojawia się problem - nie mogę znaleźć pliku, który odpowiada za ogólny podział strony na 3 kolumny. Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Gall Anonim
16-04-2012, 08:20
W czym jest problem - jedna kolumna po prostu zostaje niewykorzystana poprzez nie publikowanie w niej żadnego modułu.
Nagłówek umieszczasz albo w szablonie głównym strony albo na pozycji szablony graficznego poniżej przestrzeni reklamowej (w 1.5 była taka pozycja - więc podejrzewam że w Agora dla 2.5 jest również)
Pzdr

Age1869
17-04-2012, 00:46
5346

Powyżej jak jest, poniżej jak ma być.

5347

Ma być tak jak na załączonym "schemacie" i wspomniane przez Ciebie rozwiązanie nie jest odpowiednie :(

---------- Post dodany 17-04-2012 o 00:46 ---------- Poprzedni post był 16-04-2012 o 16:11 ----------

Jest ktoś w stanie pomóc?

Gall Anonim
17-04-2012, 08:23
Jest ktoś w stanie pomóc?
Nie pośpieszaj to raz - bo nikt tu nie siedzi i nie czeka jak zadasz pytanie
Dwa do przeróbki jest szablon podstawowy strony
Trzy - na obrazkach to ci można co najwyżej w Paint'cie poprzestawiać.
Pzdr

Age1869
17-04-2012, 22:42
Nikogo nie poganiam, napisałem, żeby podbić temat (przyzwyczajony jestem do forów, na których tematy dość szybko giną).

Szablon strony, kodowany przeze mnie od zera, jest we wspomnianym układzie.

Obrazki ilustrują ułożenie kolumn/treści, jak będę wiedział, który plik to samo zakodowanie to dla mnie nie jest problem.