PDA

Zobacz pełną wersję : Administrator z ograniczeniami



stefan86
16-04-2012, 13:34
Witam.

Da się ustawić danemu adminowi konkretne prawa dostępu, tzn. dokładnie określić które elementy "zaplecza" będzie miał dostępne?
Z tego co sam wyszukałem to można tylko przypisać admina do danej grupy administratorskiej (operator, administrator, administrator główny). Każdej z tych grup przypisane są elementy "zaplecza" do których taki admin będzie miał dostęp. Admin z grypy "Operator" ma najniższe uprawnienia, ale jednak dalej za duże. Chciałbym aby ta osoba zajmowała się jedynie dodawaniem bannerów stron partnerskich, tak więc wystarczy aby taki admin miał dostęp jedynie do komponentów. Pozostałe (a już na pewno artykuły, menu) nie są mu potrzebne i wręcz lepiej aby nie miał tam dostępu. Da się jakoś edytować te uprawnienia?

A może da się zrobić, że będzie mógł dodawać bannery w ogóle bez logowania do "zaplecza"?

big_krzysiek
16-04-2012, 13:37
Tak, poszukaj na forum ...opis jak to zrobić był przy postach dotyczących komponentu BasicSchool.

Ewentualnie możesz zrobić inny szablon zaplecza dla tego administratora...a w nim tylko te elementy, które będą mu potrzebne

nikszal
16-04-2012, 13:48
Najprościej jednak będzie jeśli skorzystasz z Joomla 2.5.4. Tworzenie nowych grup użytkowników i nadawanie praw użytkownikom jest w standardzie.
Nie wiem po co instalujesz Joomla 1.5.xx kiedy jego dni dobiegają końca.

PeFik
16-04-2012, 13:55
A może da się zrobić, że będzie mógł dodawać bannery w ogóle bez logowania do "zaplecza"?
Tak da się, jest nawet do tego specjalny komponent, ale boje się, że nie dasz za niego tyle dolarów ile sobie liczą ($147), więc ... może jednak zmień wersje CMS-a.

stefan86
16-04-2012, 14:05
Tak, poszukaj na forum ...opis jak to zrobić był przy postach dotyczących komponentu BasicSchool.

Znalazłem: http://forum.joomla.pl/showthread.php?13554-Szkoła-Komponent-BasicSchool-do-publikacji-ocen-uczniów&p=56152&viewfull=1#post56152 ale.. to dotyczy Joomli 1.1.xx, ale właśnie o takie coś mi chodzi. Pomoże ktoś to zastosować w 1.5.xx?



Najprościej jednak będzie jeśli skorzystasz z Joomla 2.5.4

Gdybym stawiał stronę od początku, to tak bym zrobił, ale to już stara strona, z paroma modułami.