PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z widocznością modułów w joomla 2.5



gregory82
17-04-2012, 01:17
Witam wszystkich serdecznie,

Wiele już razy poszukując bardziej skomplikowanych problemów, odwiedzałem to forum - przeważnie znajdując rozwiązanie.
Z reguły nie było potrzeby pisania - a jedynie dokładne przeszukanie forum.

No ale stało się - drobny problem - i nie mam kompletnie pomysłu.

Otóż jak do tej pory bardzo zadowolony korzystałem z joomla 1.5. W ciągu około 3 lat udało mi się dość dobrze poznać obsługę cms.
Postanowiłem jednak przenieść się ze stroną do wersji 2.5.4.
Z powodzeniem przeniosłem użytkowników, artykuły forum Kunena i wiele innych. Wszystko szło dobrze do momentu budowania układu strony.

Więc kiedy postanowiłem włączyć moduł np. X na stronie głównej a wyłączyć go na pozostałych, w ustawieniach modułu, w sekcji "Przypisz do pozycji menu" zaznaczyłem "Tylko na zaznaczonych stronach" po czym zaznaczyłem "Home". Moduł się nie wyświetlił.
Próbowałem innych konfiguracji. Np. "Na wszystkich poza zaznaczonymi" , próbowałem też z innymi pozycjami w menu. Efekt cały czas ten sam.
Mogę wyświetlić dany moduł na każdej stronie albo na żadnej. Wygląda to tak jakby nie działały opcje pośrednie. Szczerze mówiąc nie mam już pomysłu.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i pomoc.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Grzegorz

gregory82
19-04-2012, 01:21
Pozwolę sobie powtórzyć prośbę o pomoc..

Gall Anonim
19-04-2012, 01:32
A czy go aby opublikowałeś i przypisałeś do istniejącej pozycji używanego szablonu?

gregory82
22-04-2012, 23:05
Gall..

1. Szablon jest przypisany do wszystkich dostępnych menu (oraz ich pozycji)
2. Moduł jest opublikowany

Widać go tylko wtedy kiedy przypisując go do pozycji, zaznaczam : Zasada przypisania "Na wszystkich stronach"
Kiedy natomiast wybieram "Tylko na zaznaczonych" i zaznaczam niektóre pozycje menu - moduł nie jest widoczny nigdzie.

Wykluczyłem już problem modułu, ponieważ z innymi modułami jest podobnie.
Sprawdziłem również na innej templatce - to samo.

Aż mi wstyd polec na tak prozaicznym problemie...

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 23:05 ---------- Poprzedni post był o 22:55 ----------

...jeszcze jedna dziwna sprawa.
Otóż kiedy w przypisując pozycję modułu wybrałem: Zasada przypisania "Na wszystkich poza zaznaczonymi" i odznaczyłem kilka pozycji menu, okazało się że moduł nadal jest wyświetlany na wszystkich stronach.

Podsumowując całość: Wygląda tak jakby można było użyć jedynie opcji przypisania "Na wszystkich stronach"

Karol99
22-04-2012, 23:11
Czy problem występuje tylko w tym menu, czy także przy analogicznych czynnościach także w innych?

Mam przeczucie (bo informacji za mało), że Twoja strona główna to wcale nie jest pozycja Home z tego menu...

gregory82
22-04-2012, 23:27
No niestety - problem nie dotyczy tylko pokazanej pozycji "Home" ale również innych pozycji menu.
Mało to, powtórzyłem tę czynność na innych modułach menu - to samo.

Odpowiadając więc na Twoje pytania:

- Home w moim wypadku jest stroną główna, a nawet gdyby nie był to przy innych pozycjach menu problem też występuje
- problem występuje też w innych menu

Karol99
22-04-2012, 23:33
A spróbuj eksperymentalnie zrobić nową pozycję menu (nie kopiować, zupełnie nową) z ustawieniami jak któraś z istniejących - i zobaczyć jak z nią będzie wyglądać to wyświetlanie modułów...

gregory82
22-04-2012, 23:46
Utworzyłem nowe menu a w nim 3 testowe pozycje kierujące do istniejących podstron.
Następnie dwa przykładowe moduły, przypisałem do pozycji 1 i 3 w tym menu, wybierając "Tylko na zaznaczonych stronach"
Moduły powinny się więc nie wyświetlać w pozycji 2 , a wyświetlać w pozycjach 1 i 3.
Natomiast efekt jest taki że nie wyświetlają się wcale. No i ponownie : jeśli zaznaczam "Wyświetl na wszystkich stornach" - moduły wyświetlają się na każdej ..

Gall Anonim
23-04-2012, 09:34
@gregory82 w związku z faktem że to jak widać strona testowa proponuję daj na pw dostęp SU do zaplecza bo tak to my się w nieskończoność będziemy bawić - jak znam życie - jakiś drobiazg - ale mogę się mylić.
Pzdr

gregory82
23-04-2012, 10:15
Strona nie testowa - a nowa na którą przenoszę dane z J 1.5.
Ale oczywiście bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy.

Dostęp i info za chwilę wyślę do Ciebie na PW.

Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas.

wielki32
25-10-2013, 20:15
Odświeżam temat. Ja mam ten sam problem. Może ktoś podpowie co mam nie tak - kolega gregory82, który miał problem mam nadzieje że napisze co było nie tak.

wielki32
12-11-2013, 11:32
Czy ktoś mi pomoże. Bo ja po prostu nie wiem co może być źle.

Gumisio
13-07-2014, 23:36
Właściwie to miałem ten sam problem ale chyba się uporałem. Po prostu trzeba wejść w opcję Menu / Projektant Menu i sprawdzić czy masz utworzony do właściwego działu moduł .... jeśli nie to trzeba go utworzyć i wtedy będzie widoczny tam gdzie go nie było ....

zwiastun
14-07-2014, 00:18
czy masz utworzony do właściwego działu moduł
@Gumisio: nie tworzy się modułów do działów. Moduły się przypisuje do pozycji menu (a więc do Twoich działów). Z opisu problemu na poprzedniej stronie wątku wynika wyraźnie, że moduł był przypisywany do stron/pozycji menu.
@wieli32: nie sposób Ci pomóc przy tak skąpym zestawie informacji.
Ta funkcja w Joomla (jak i wszystkie inne standardowe) działa poprawnie. Jeśli masz z nią problem, to najpewniej dlatego, że czegoś nie ustawiasz właściwie - może źle przypisujesz moduł do pozycji szablonu, może źle do pozycji menu. Być może - jeśli strona jest po migracji - błędnie przebiegła migracja - trudno zgadywać. Z taką sytuacją spotkałem się ostatnio po źle przeprowadzonej aktualizacji Joomla 3.x. Trzeba było odtwarzać witrynę.

Gumisio
15-07-2014, 06:27
Załączam zdjęcie byśmy się zrozumieli. Chodziło mi że nie mogłem wejść w zakładkę aktywne moduły w opcji menu ponieważ na rysunku który podesłałem w kolumnie "Podłączone moduły" było napisane mniej więcej coś takiego "kliknij tutaj by stworzyć nowy moduł" - teraz tego tam nie ma bo już kliknąłem i stworzyłem. Dopiero po czymś takim zobaczyłem dany moduł w "aktywnych modułach" ....
7736