PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przejściem "dalej" w kroku 4tym.



hemisys
17-04-2012, 13:11
Witam,

Krótko o mojej znajomości html i pochodnych. Moją edukację zakończyłem ponad 10 lat temu na znacznikach <b> <body> i podobnych. Wybaczcie więc , że zapewne zadawać będę strasznie denerwujące was pytania. Jednak postanowiłem, że opanuję joomlę. Mam nadzieję, że troszkę mi w tym pomożecie. Zapewniam, że nie jestem typem który pyta gdzie jest klawisz enter nie przeglądając wcześniej klawiaturzy.

Do rzeczy:
O ile sprawę dobrze rozumiem, mogę stworzyć sobie www na domowym komputerze oszukując niejako Joomle poprzez zainstalowanie "środowiska" XAMPP i zakładając "miejsce", w którym będą wszelkie dane czyli bazę danych MYSQL. Udało mi się to zrobić (ilość haseł i różnych nazw jest powalająca - ale się udało:) ) . Ilość linków i porad jakie przeczytałem również jest ogromna więc jeśli ktoś zapyta skąd te podstawowe info brałem nie będę umiał odpowiedzieć. Ostatnie najważniejsze dla mnie info pochodzą z filmu instruktażowego "jak założyć MySQL dla joomla" - więc to powinno być all ok. Miałem identyczne końcowe komunikaty co na filmie.

Przy instalacji Joomla (1.5) doszedłem do kroku 4, w którym nie działa przycisk "dalej". Nie zakładałbym tego wątku gdyby była jakakolwiek reakcja, infroamcja o błędzie. Ale po prostu wygląda to jakby przycisk "dalej" był nieaktywny.

Wcześniej miałem identyczny problem już przy wyborze języka ale próbowałem instalować joomlę 2.5. Poradziłem sobie usuwając tą wersję i instalując na nowo już wersję 1.5.

Gdzie mam szukać problemu?

zwiastun
17-04-2012, 13:51
1. Którego XAMPP-a używasz? [Wygodniej i pewniej jest zainstalować środowisko JAMP)
2. Lokalnie nie trzeba zakładać wcześniej bazy danych. Instalator zakłada ją sobie sam. Wystarczy mu podać odpowiednie dane.

hemisys
17-04-2012, 15:34
XAMPP ver 2.5

Dodam, że problem jest identyczny bez względu jakiej przeglądarki użyję. Co do JAMP już zaraz zagoogluję i poczytam co to takiego.

---------- Post dodany o 13:34 ---------- Poprzedni post był o 12:16 ----------

Oki!
Zainstalowałem JAMPa i all działa. Już mam wszystko w j. polskim i stworzyłem pierwszy artykuł:). Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawaim