PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z banerem, odinstalowałem niechcący komponent reklamy z witryny



pryng
17-04-2012, 18:36
Witam
Odinstalowałem coś o banerach i reklamach niechcący... To był komponent reklamy (wyświetlał mi się w komponentach na zapleczu).
Na stroni głównej miałem banery, tzn slajdy i inne, wszystko przestało działać, wyskoczył błąd, nie wiem, co robić, jak ten komponent przywrócić z powrotem?
Dodałem za pomocą ftp plik, który wydaje mi się, że wcześniej usunąłem z komponentów "com_banners", ale to nie pomogło. Nie wiem co robić.
Opis błędu, który wyskakuje jest widoczny na stronie www/starobruk.com
Proszę o pomoc, przypominam, że usunąłem komponent reklamy i pojawił się automatycznie błąd na stronie głównej bo tylko tam mam banery, jak go z powrotem zainstalować?
to jest podstawowy komponent reklamy (czy bannery) joomla 2.5, który zainstalował mi się wraz z joomlą.

Pozdrawiam

big_krzysiek
17-04-2012, 19:39
Spróbuj nadpisać pliki strony plikami z instalki Joomla. Wczesniej zrób kopię " w razie czego"...:-)

pryng
18-04-2012, 09:45
OK wgrałem pliki, brakuje mi tylko teraz bazy danych.

---------- Post dodany o 21:13 ---------- Poprzedni post był o 20:46 ----------



INSERT INTO `jos_components` VALUES (1, 'Banners', '', 0, 0, '', 'Banner Management', 'com_banners', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, 'track_impressions=0\ntrack_clicks=0\ntag_prefix=\ n\n', 1);
INSERT INTO `jos_components` VALUES (2, 'Banners', '', 0, 1, 'option=com_banners', 'Active Banners', 'com_banners', 1, 'js/ThemeOffice/edit.png', 0, '', 1);
INSERT INTO `jos_components` VALUES (3, 'Clients', '', 0, 1, 'option=com_banners&c=client', 'Manage Clients', 'com_banners', 2, 'js/ThemeOffice/categories.png', 0, '', 1);

Jak to powinno wyglądać w mojej bazie danych:
5355 lub tutaj http://pokazywarka.pl/kvjmmu/

---------- Post dodany 18-04-2012 o 09:45 ---------- Poprzedni post był 17-04-2012 o 21:13 ----------

zna się ktoś na bazie danych?? może mi pomóc?
błędy na stronie wyskakują mia takie, przy banerze

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 263

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /components/com_banners/models/banners.php on line 180

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /components/com_banners/models/banners.php on line 203

To chyba wina brakujących usuniętych wcześniej przeze mnie wpisów w bazie danych, jak to przywrócić?

big_krzysiek
18-04-2012, 11:55
Nie wiem co nakombinowałeś i jak usunałeś dezinstalatorem wbudowany komponent Joomla. Z tego co napisałeś, zrozumiałem, że usunąłeś poprzez ftp katalog komponentu com_banners i nadpisanie/dogranie plików wystarczy.
Jeśli pousuwałeś także coś z bazy danych najprostszym sposobem jest prośba o przywrócenie bazy danych u twojego hostingodawcy.

Ewentualnie możesz wadliwe tabele zaimpotrować z innej instalacji Joomla.

pryng
18-04-2012, 17:06
nie ja po prostu najzwyklej w świecie usunąłem poprzez instalatora moduł com_banners, wyjaśnienie jak to naprawić jest w poradniku http://forum.joomla.pl/showthread.php?23986-Reinstalacja-rdzennych-komponentów-Joomla-1-5-po-usunięciu.
Tylko właśnie nie umiem przywrócić bazy danych, bo mam inną bazę danych oraz inną joomle, wysłałem screen swojej bazy danych, czy umiałby ktoś poprawić te zapytanie sql pod moją baze danych?

---------- Post dodany o 14:53 ---------- Poprzedni post był o 13:17 ----------




Table 'maxpol_bud.staro_banner_clients' doesn't exist SQL=SELECT id As value, name As text FROM staro_banner_clients AS a ORDER BY a.name

TAKI MI BŁĄD WYSKOCZYŁ O CO CHODZI? JAKAŚ TABELKA NIE ISTNIEJE ALE JAK TO NAPRAWIĆ? JAK JĄ DODAĆ>?

---------- Post dodany o 17:06 ---------- Poprzedni post był o 14:53 ----------

Temat do zamknięcia, robię stronę od nowa...