PDA

Zobacz pełną wersję : Sigplus poprawienie trochę



damian302
17-04-2012, 19:36
Witam.

Korzystam z J!2.5 i zestawu Sigplus 1.4.2.9 (przynajmniej tak napisane na zip'ie). Problem jaki mam, a raczej mała modyfikacja, z którą sam sobie nie radzę, polega na tym, że chciałbym trzy rzeczy zrobić (zaznaczone na tym zdjęciu5353):
* Zwiększyć obszar pojawiania się następny/poprzedni (no mniej więcej 35-40% od krawędzi zdjęcia)
* Usunąć opcję powiększania (full screen)
* Wycentrować strzałki nawigacyjne oraz zamknij

Dodam, że korzystam z ustawienia boxplus-jasny zaokrąglony, czyli jego pliki edytujemy, ale moje próby nie dały zamierzanego efektu.
Prosiłbym o jasne i przejrzyste odpowiedzi, bo na js aż tak zaawansowany nie jestem aby zrozumieć skróty myślowe :P

Dziękuję za każdą odpowiedź
damian302

damian302
17-04-2012, 20:24
No dobra jak człowiek się uprze da radę wszystko, a raczej większość. Znalazłem odpowiedni css (boxplus.min.css) i dałem w znaczniki komentarza frazę odpowiedzialną za full screen (#boxplus .boxplus-viewer>.boxplus-resizer{...})
znalazłem także zmianę szerokości obszaru next/prev tylko potrzeba nowe obrazki bo w navigation.png są obie strzałki, ja po prostu je wyciąłem i stworzyłem right.png i left.png

#boxplus .boxplus-viewer>.boxplus-prev{
position:absolute;
width:30%; /*Szerokość strzałek nawigacyjnych ZMIANA było 57px*/
left:0;
height:100%;
background:transparent none no-repeat scroll left center;
}
#boxplus .boxplus-viewer>.boxplus-prev:hover{
background:transparent url(left.png) no-repeat scroll 0 center; /*ZMIANA było url(navigation.png) scroll -57px*/
}
#boxplus .boxplus-viewer>.boxplus-next{
position:absolute;
width:30%; /*Szerokość strzałek nawigacyjnych ZMIANA było 57px*/
right:0;
height:100%;
background:transparent none no-repeat scroll right center;
}
#boxplus .boxplus-viewer>.boxplus-next:hover{
background:transparent url(right.png) no-repeat scroll 0 center; /*ZMIANA było url(navigation.png)*/
}

Po tych zmianach pojawił się jednak mały problem :( Strzałka odpowiedzialna za NEXT jest wyrównana do lewej krawędzi nowego obszaru. Na dziś nie mam czasu nad tym siedzieć, jutro po 17 zacznę walczyć dalej ale jak ktoś znajdzie rozwiązanie moich problemów piszcie śmiało :up: będę mógł się zająć innymi udogodnieniami na mojej witrynie

damian302
19-04-2012, 18:01
No ludzie proszę o pomoc z tym dodatkiem. Dodatkowo co bym chciał jeszcze to żeby pokazywał ilość zdjęć w oknie boxplus'a obok obszaru, który ma być wycentrowany (Next, prev, zamknij) Ilość zdjęć nie jest najpilniejsza, głównie zależy mi na przesunięciu tej strzałki do prawej krawędzi.

Nie mam już pomysłów jak to zrobić więc proszę o pomoc.

damian302
21-04-2012, 11:28
Nie chcecie pomóc to nie sam sobie poradziłem :D. Macie tutaj zmiany jakie wprowadziłem, może komuś się to przyda.
Wycentrowanie next/prev/close
plugins\content\sigplus\engines\boxplus\popup\css\ boxplus.min.css

#boxplus .boxplus-controls{
position:relative;
margin:3px 0 0 0;
text-align:center; /*dopisana została ta linia*/
}




Przesunięcie strzałki next do prawej krawędzi
plugins\content\sigplus\engines\boxplus\popup\css\ boxplus.min.css


#boxplus .boxplus-viewer>.boxplus-next:hover{
background:transparent url(right.png) no-repeat right center; /*Zmieniony został adres obrazka tak jak pisałem wcześniej stworzyłem osobne grafiki dla left/right; zamieniono scroll 0 na right*/
}


Gdyby ktoś jednak pokusił się o pomoc to pozostaje jedna rzecz, którą chciałbym dodać ale nie jest pilna. Chodzi o to, aby (powiedzmy, pozycja obojętna ale najlepiej) obok left/right/close pokazane było "zdjęcie 1 z 20" w zależności ile jest zdjęć. Od razu dodam, że ma to być wielojęzyczne, więc jak przełączę się na EN to się wyświetli "picture 1 of 20"