PDA

Zobacz pełną wersję : błąd logowania po migracji do joomla 2.5



ayano
18-04-2012, 13:34
Witam.

Miałem dotychczas joomla 1.5 ale postanowiłem ją zaktualizować, więc robiąc wszystko po kolei się udało, poza jednym faktem, że gdy kliknę aby się zalogować to stare login i hasło do administratora nie działają... z tego co zauważyłem to sam link do logowania jest inny, 'rozszerzony' o frazę 'jupgrade' i wygląda tak:
http://makrohurt.pl/jupgrade/administrator/index.php
ale to jednak inny adres. Jak ja mam się teraz zalogować? Nic nie było mowy że stare dane logowania przestaną chodzić...

Proszę o jakąś pomoc tych którzy przez to przeszli... Być może czegoś nie doczytałem

---------- Post dodany o 11:31 ---------- Poprzedni post był o 10:46 ----------

jakby mógł ktoś chociaż podać mi link do podobnego problemu, bo coś nie mogę znaleźć.

---------- Post dodany o 11:34 ---------- Poprzedni post był o 11:31 ----------

no teraz to wogóle wyskakuje taki błąd, zobaczcie:
makrohurt.pl

nikszal
18-04-2012, 13:48
więc robiąc wszystko po kolei się udało, poza jednym faktem, że gdy kliknę aby się zalogować to stare login i hasło do administratora nie działają
Założe się, że nie zajrzałeś na FTP po migracji, bo wtedy nie dziwiłby Cię fakt "zmiany adresu". Po migracji nowy Joomla 2.5.x jest w katalogu jupgrade. Trzeba tam wejść, poprawić co nieco w configuration.php i... przekierować domenę na ten katalog.

no teraz to wogóle wyskakuje taki błąd, zobaczcie:
Po co dłubiesz w bazie? Mam nadzieję, że masz wykonaną kopię sprzed swojej ingerencji.

ayano
18-04-2012, 14:42
nie dłubałem w bazie, ściągnąłem komponent easy database czy coś... eh da się to jakoś przywrócić jeśli na serwerze ftp mam kopie strony w postaci nazwastrony.tar ?
co do poprawiania w configuration.php to nigdzie instrukcji do tego nie widziałem... jakiś link?

nikszal
18-04-2012, 15:05
ściągnąłem komponent easy database czy coś...
i... skutek jest widoczny


na serwerze ftp mam kopie strony w postaci nazwastrony.tar
Rozumiem, że jest to kompletna kopia konta hostingowego, wykonana w panelu administracyjnym na serwerze? DirectAdmin takie kopie robi. Jeśli nie jest zbyt pomarszczona ze starości, to ją przywróć. Na przyszłość jednak wykonuj kopie komponentem Akeeba Backup.


co do poprawiania w configuration.php to nigdzie instrukcji do tego nie widziałem...
Forum trzeba czytać, szukajki używać. Musisz poprawić ścieżki w pliku konfiguracyjnym, uzupełnić live_site. Dotyczy to nowej instalacji J 2.5 w katalogu jupgrade.

ayano
20-04-2012, 12:17
problem w tym że ja nigdzie nie widzę takiej opcji aby przywrócić tą kopie domeny... konto jest na nazwa.pl
Wchodzę do ActiveAdmin i nic takiego niestety nie widzę :/ może nie widzę i jestem ślepy, ale na FTPie na bank mam takie coś jak kopia_www_nazwastrony.tar
I niestety nie wiem co z tym zrobić a jakoś doświadczeń z kopiami zapasowymi nie miałem (nie było takiej potrzeby).

---------- Post dodany 19-04-2012 o 07:53 ---------- Poprzedni post był 18-04-2012 o 16:13 ----------

jedynie co udało mi się znaleźć na temat tego jak po migracji 'uruchomić' joomla 2.5 to zdanie:

Dalej na wszelki wypadek tworzymy w katalogu głównym folder o nazwie np.joomla15 i przenosimy tam wszystkie plik naszej Joomla 1.5 oprócz folderu jupgrade.Z niego zaś przenosimy wszystkie pliki do katalogu głównego na miejsce poprzedniej wersji Joomla i usuwamy folder jupgrade.
Chciałbym wiedzieć czy ten sposób zadziała? Zanim znowu coś zepsuje i to na dobre...

---------- Post dodany o 10:34 ---------- Poprzedni post był o 07:53 ----------

może ktoś pomoc? W sensie rzucić chociaż danym linkiem który by pokazywał już dokładnie co po migracji zrobić z tymi plikami configuration.php aby działała mi Joomla 2.5 bo nigdzie nie mogę tego znaleść

---------- Post dodany 20-04-2012 o 10:17 ---------- Poprzedni post był 19-04-2012 o 10:34 ----------

takie pytanko mam bo w sumie wszystko już działa prócz jednej rzeczy... podmieniłem pliki z katalogu jupgrade na te w joomla i działa tylko że gdy wchodzę w administratora i się loguje mam taki oto błąd:
5370
A przecież podmieniłem wszystko i jako tako błędów nie ma więc czemu teraz wywala?
Proszę bardzo o pomoc