PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep na Joomli - szablon z JoomlArt



Mateluta
19-04-2012, 10:44
Hej! Witam Was bardzo serdecznie i proszę o cenne rady. Chciałbym postawić sklep na Joomli... Pomyślałem, że fajnie byłoby kupoić jakiś szablon z JoomlArt (mają fajne komponenty np. do wyszukiwania)... Moje pytanie do Was jest takie - czy łatwo taki szablon przerobić na polską wersję? Czy łatwo można dodać metody płatności takie jak przelewy24 itp i np. zmienić layout na "swój"? Jak to wygląda? Nie chciałbym tworzyć sklepu od zera, bo zajęłoby to trochę czasu... Co o tym myślicie?

---------- Post dodany o 08:44 ---------- Poprzedni post był o 07:40 ----------

Albo jak to jest z szablonami VirtueMart na templatemonster.com??? Można do nich łatwo dodać "polskie" metody płatności a także modyfikować wygląd? Co się dostaje po zakupie? Jak to wygląda? Dzięki

Gall Anonim
19-04-2012, 10:56
Z reguły dostępny jest quick start z przykładowa konfiguracją i danymi
nie ma to w żaden sposób wpływu na takie elementy jak dodanie polskich systemów płatności, czy polskiego języka
zaleta - można przy odrobinie wiedzy szybko i sprawnie przetworzyć do swoich potrzeb
wada - czasami zdarzają się dość specyficzne "kwiatki" ukryte w konfiguracji.
Pzdr

Mateluta
19-04-2012, 11:00
Z reguły dostępny jest quick start z przykładowa konfiguracją i danymi
nie ma to w żaden sposób wpływu na takie elementy jak dodanie polskich systemów płatności, czy polskiego języka
zaleta - można przy odrobinie wiedzy szybko i sprawnie przetworzyć do swoich potrzeb
wada - czasami zdarzają się dość specyficzne "kwiatki" ukryte w konfiguracji.
Pzdr

Dzięki za odp - coś już wiem... Czyli zarówno w np. Joomlart czy Templatemonster bez problemu moge dodać metody płatności jak np. przelewy24 czy platnosci.pl? Chciałbym zakupić jakiś szablon i dość gruntownie go przerobić pod względem języka (ma być polski) oraz wyglądu (dość gruntowna zmiana)... Stąd trochę mam obaw jak to z tym jest (zwłaszcza z templatemonster.com)...

Gall Anonim
19-04-2012, 12:19
Na temat Templatemonster słyszałem bardzo skrajne opinie od zachwytu po klątwy - co do JoomlArt raczej stabilnie na zasadzie że są ok - ale cóż z opiniami jak z modą - co dodawania płatności to sprawdź najpierw które do których komponentów oferują gotowe moduły - sprawdzając wersję - i najlepiej przetestować czy faktycznie hulają a dopiero potem decyzje związane z wydatkami
Pzdr

tomaszek83
19-04-2012, 12:49
a czy to musi być koniecznie Joomla? Może lepiej użyć dedykowanego rozwiązania do sklepów. Jest na rynku klika (naście) gotowych rozwiązań i będą nadawać się do sklepu lepiej niż Joomla, bo np w standardzie wspierają polskie płatności.

Owszem można upierać się przy Joomla+VirtueMart ale patrząc na szybkość rozwoju tego drugiego to nie byłbym zbytnim optymistą.

Mateluta
19-04-2012, 13:16
a czy to musi być koniecznie Joomla? Może lepiej użyć dedykowanego rozwiązania do sklepów. Jest na rynku klika (naście) gotowych rozwiązań i będą nadawać się do sklepu lepiej niż Joomla, bo np w standardzie wspierają polskie płatności.

Owszem można upierać się przy Joomla+VirtueMart ale patrząc na szybkość rozwoju tego drugiego to nie byłbym zbytnim optymistą.

Cześć! No właśnie chyba jednak masz rację... Może Prestashop? Chodzi mi o to, aby z templatemonster kupić jakiś szablon Prestashop i przerobić go. Pytanie jak to wygląda w praktyce: spolszczenie (wystarczy je zainstalować na angielskojęzyczny szablon), moduły płatności (przelewy24 - na stornie wyczytałem, że mają do presty gotowy moduł)...
I kolejne pytanie - czy np. przelewy24 wystarczą? czy lepiej jeszcze coś innego dorzucić? Z góry dziękuję za cenne wskazówki

tomaszek83
19-04-2012, 13:26
Nie wiem jak wygląda sprawa z Prestashop bo go nie używałem. Jakiś czas temu musiałem postawić sklep i po wielogodzinnych za i przeciw mój wybór padł na Gekosale (http://www.gekosale.pl/). Oprogramowanie darmowe, polskie i wydaje się że w miarę szybko rozwijające się. A szablon standardowy można łatwo przerobić. Po co kupować coś co i tak jak wspomniałeś chcesz gruntownie przerobić. Lepiej postawić swoje od zera.