PDA

Zobacz pełną wersję : Brak polskich znaków w artykółach w joomla! 1.5.23



wojtek666
20-04-2012, 04:35
Witam,
Wiem,że poniższe pytanie padło już nie raz, ale nie moglem znaleść rozwiazania, które by zadziałało w moim przypadku. Prosze link do strony: openwaymusic.com
Próbowałem zmienić już sposób kodowania przez phpmyadmin na utf8_Unicode_ci dla wszystkich tabeli w i dla bazy danych dla omowianej instalacji joomla tak jak zalecało wiekszość odpowiedzi, ale dalej nie pomogło. Inna odpowiedz sugerowała żeby odnaleść w ktorymś z plików *.php najprawdopodobniej index.php linijke z iso-8859-1 i zamienić na iso-8859-2 ale przejżałem wszystkie pliki w katalogu tego template włączając .php .html .css i linijki z podobną treścią nie znalazłem. Warto wspomnieć że w module który domyślnie przyszedł z instalacja joomla! były polskie znaki (modul pokazujacy liczbe gości w treści "naszą strone przegląda obecnie x gości) po zainstalowaniu pakietu językowego joomla!pl. Nie widziałem żadnych innych rozwiązań także piszę i proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuje.

pyziak
20-04-2012, 08:17
baza, baza jeszcze raz baza, w bazie jest kodowanie tabel, oraz metoda porównywania te dwie wartości zmień na uft8