PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5.4 i problem z wysłaniem formularza kontaktowego



stefan1818
20-04-2012, 07:20
Witam
Mam hosting na home.pl i joomle 2.5.4
Przy próbie wysłania formularza przychodzi mi na skrzynkę taki mail:

Dnia 19-04-2012 o godz. 20:14 <MAILER_DAEMON> napisał(a):
> Hi. This is the qmail-send program at home.pl.
> I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following
> addresses.
> This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.
>
> <test@test.pl>:
> 212.85.97.133 does not like recipient.
> Remote host said: 550 5.1.1 User not found
> Giving up on 212.85.97.133.
>
> --- Below this line is a copy of the message.
>
> Return-Path: <xxx@wp.pl>
> To: test@test.pl
> Subject: Kopia z: test
> Date: Thu, 19 Apr 2012 20:14:52 +0200
> From: =xxx= <xxx@wp.pl>
> Reply-to: test <test@test.pl>
> Message-ID: <3c6ccd4b6b359d5a7925bcaf2d477209@www.xxx.pl>
> X-Priority: 3
> X-Mailer: PHPMailer 5.2
> (http://code.google.com/a/apache-extras.org/p/phpmailer/)
> MIME-Version: 1.0
> Content-Transfer-Encoding: 8bit
> Content-Type: text/plain; charset="utf-8"
>
> Kopia wiadomości wysłanej przez Ciebie do xxx > xxx z xxx.pl
>
> To jest list z zapytaniem wysłanym z http://www.xxx.pl/ przez:
> test <test@test.pl>
>
> test

Czy może być to spowodowane tym, że mail administratora strony jest taki sam jak mail na który formularz wysyła wiadomość?
Dziwne bardzo bo jak wpiszę np. skrzynkę z gmaila zamiast wp to maile dochodzą. Maile na pewno dobrze wpisałem
Jest ktoś w tanie podsunąć jakiś trop?

MadMadox
20-04-2012, 09:06
Skoro na gmaila dochodzą to znaczy, że wina stoi bardziej po stronie hostingu lub wp a nie joomli. Spróbuj wysłać np. na interię lub oneta. Jeśli to się powtórzy to według mnie musisz się skontaktować z administracją hostingu.


Czy może być to spowodowane tym, że mail administratora strony jest taki sam jak mail na który formularz wysyła wiadomość?
Według mnie to nie ma znaczenia. U mnie mam adres administratora i serwisu taki sam i maile dochodzą gdy wysyłam na samego siebie. Mam na gmailu.

stefan1818
20-04-2012, 11:35
Skoro na gmaila dochodzą to znaczy, że wina stoi bardziej po stronie hostingu lub wp a nie joomli. Spróbuj wysłać np. na interię lub oneta. Jeśli to się powtórzy to według mnie musisz się skontaktować z administracją hostingu.
Według mnie to nie ma znaczenia. U mnie mam adres administratora i serwisu taki sam i maile dochodzą gdy wysyłam na samego siebie. Mam na gmailu.

Dzięki za pomoc.
Porozmawiałem z pomocą home.pl i mi wyjaśnili że:
Jest to komunikat o błędnej weryfikacji SPF. Spowodowany jest faktem, iż wiadomość jest wysyłana z serwera home.pl (w ramach formularza) zaś w adresie nadawcy podany jest adres email z
domeny 'wp.pl' co powoduje błąd autoryzacji. W tej sytuacji proponowanym rozwiązaniem może być zmiana adresu nadawcy na konto email utworzone w ramach serwera home.pl bądź też uwierzytelnienie spf dla konkretnej domeny oraz adresu IP.

Napisałem jakby ktoś inny miał podobny problem.
Pozdrawiam !