PDA

Zobacz pełną wersję : Animowany gif razem z tytułem modułu



acesabre
20-04-2012, 10:38
Witam,

mam takie pytanie, czy da się a jeśli tak to w jaki sposób: mamy sobie moduł w joomli, niech nazywa się on Wiadomości, jest on pogrubiony itp. itd. Moje pytanie brzmi jak można obok niego osadzić animowanego gifa którym będzie np: migający policyjny kogut ? Czy ktoś próbował/czy jest to możliwe ?

Pozdrawiam

big_krzysiek
20-04-2012, 12:17
Obok modułu, czy obok tytułu modułu- napisu wiadomości?

acesabre
20-04-2012, 12:19
obok tytułu modułu - napisu wiadomości

Pozdrawiam

loocek
20-04-2012, 17:47
Tworzysz w CSS swojego szablonu klasę dla modułu i dodajesz dla tytułu modułu (prawdopodobnie H3) obrazek jako tło. W parametrach modułu ustawiasz "przyrostek klas CSS modułu" i załatwione

acesabre
20-04-2012, 20:18
Tak zgadza się, to jest pomiędzy tagami H3, czy ta klasa musi mieć jakaś specjalna nazwę czy mogę sklonować klasę która formatuje mi napis Wiadomości i dokonać zmian ?

big_krzysiek
20-04-2012, 20:25
Sklonuj klasę, dodaj obrazek, zapisz pod inną nazwą.
W module wpisz w parametrach rozszerzonych przyrostek nowej klasy css

acesabre
20-04-2012, 21:05
Więc tak, sklonowałem oryginalną klasę i zmieniłem jej nazwę na obrwmodule (obrazek w module)

div.module_text .spantitle {
display: block;
margin: 0 0 0 -2px;
padding: 8px 0 0 10px;
height: 29px;
background: #023B56;
}



div.module_text .obrwmodule {
display: block;
margin: 0 0 0 -2px;
padding: 8px 0 0 10px;
height: 29px;
background: url('../images/linux_test.gif') no-repeat;
}

pozycjonowaniem na razie się nie przejmujmy, tak jak mówiłeś w parametrach modułu wpisałem nazwę obrwmodule i po odświeżeniu strony nie dość hmm, że znikło mi tło to jeszcze obrazek się nie pojawia. Co mogłem skopać, albo czego nie zrobiłem ?

loocek
20-04-2012, 21:11
masz adres strony?? podaj i dostaniesz gotową odpowiedź

acesabre
20-04-2012, 21:14
masz adres strony?? podaj i dostaniesz gotową odpowiedź

podam adres do wersji testowej

http://zagozdzonka.nazwa.pl/site_devel/ testuje to na module Sonda

mówiąc o tle miałem na myśli tło modułu

loocek
20-04-2012, 21:15
jeszcze napisz który to moduł

EDIT//
Sorrka nie doczytałem chyba albo już słabo widzę

acesabre
20-04-2012, 23:30
jeszcze napisz który to moduł

moduł Sonda po prawej stronie

---------- Post dodany o 21:30 ---------- Poprzedni post był o 19:16 ----------
EDITT//
Opis rozwiązania problemu postaram się zamieścić w przeciągu weekendu jeśli wszystko zagra

acesabre
24-04-2012, 14:36
Ok, wiec tak: efekt jaki chciałem uzyskać powinien wyglądać tak jak na poniższym obrazku


5391


po zbadaniu sprawy przez kolegę loocka okazało się ze jest to (bardzo)przerobiony szablon gavick w związku z czym modyfikacje tez były niestandardowe i zatem w definicji nagłówka h3


h3 {
font-size: 150%;
dodano -> background: #023B56;
}




oraz zmiany w konkretnym module w którym miał być umieszczony animowany gif, w tym wypadku był to moduł Sondy


div.module h3,
div.module_menu h3,
div.module_text h3 {
margin: 0 2px 0 4px;
white-space: nowrap;
height: 37px;
font: normal 17px Arial, Helvetica, sans-serif;
color: white;
font-weight: bold;
}

dodano także klasę w CSS

.obrwmodule h3{
background: #023B56 url(../images/linux_test.gif) no-repeat 70px;
}

następnie we właściwościach modułu Sonda, w polu Przyrostek klas CSS wpisujemy utworzona przez nas nazwę klasy ze spacja na początku, zapisujemy i już możemy się cieszyć efektem.
Wszystkie moduły maja takie samo tło, ALE tylko jeden moduł, w tym wypadku Sonda posiada dodatkowo pingwinka lub tez innego animowanego gifa na końcu. Podziękowania należą się rownież koledze loockowi za nieocenioną pomoc.