PDA

Zobacz pełną wersję : Uprawnienia do artykułów



Krzyh
20-04-2012, 14:09
Przeniosłem instalację wewnętrznego portalu z Joomla 1.0 do 2.5.4. Portal miał kilka działów (Wiadomości, Kadry, itp.) i kilku użytkowników którzy mogą publikować wiadomości i artykuły. Każdy z nich powinien miec możliwość edycji i publikowania postów w Wiadomości i w dziale swojej grupy. W 1.0 miałem pewien dodatek Group Access gdzie były zdefiniowane grupy + hack źrodeł Joomli aby wszystkie wiadomości były automatycznie publikowane.
Po przeniesieniu do 2.5 chciałem zduplikowac to zachowanie i Joomla nie do końca sie zachowuje tak jak powinna (tak myślę). Dodałem odpowiednią grupę do poziomu Registered i dałem im grupie odpowiednie uprawnienia w kategorii artykułów Kadry. Teraz, przy dodawaniu artykułu użytkownik ma możliwość publikacji ale ma zablokowane pola Status i Wyróżniony, więc wiadomości nie sa widocznie póki admin ich nie "popchnie". Użytkownik moze jednak edytować stare artykuły i tam może zmieniac opcje które są blokowane w przypadku dodawania nowego artykułu. Efektywne uprawnienia jakie pokazuje Joomla w edycji uprawnień Kategorii są pokazane jako Dozwolone. Nie rozumiem dlaczego są zablokowane podczas dodawania artykułu.

Jak sie kształtują te uprawnienia (Edycja stanu) dla danej grupy - Ustawione, Wyliczone:
Globalnie: Dziedziczone, Niedozwolone
Komponentu (Artykuły): Dz., N.
Globalne Użytkowników: Dz., N.
Kategorii (Wiadomości, są na poziomie 0): Dozwolone, Dozwolone