PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z "czytaj więcej"



Agnieszka123
20-04-2012, 14:14
Mam problem z linkiem "Czytaj więcej" na stronie Aktualności, gdzie ustawiony jest przegląd artykułów (choć na stronie głównej, gdzie jest ta sama konfiguracja, wszystko działa): http://www.drial.pl/pl/aktualnosci
Link kieruje z powrotem do listy przeglądu artykułów (czyli strony z Aktualnościami), zamiast do treści Artykułu...
Czy coś źle ustawiłam?
Stroan na home.pl, Joomla! 2.5.3 z autoinstalatora home.pl.

nikszal
20-04-2012, 15:05
Pytaj pana Jana Zaborowskiego, kompetentnego administratora na home.pl :D
Od roku nie mogą sobie poradzić z problemami konfiguracyjnymi serwerów.
http://rozwijaj.home.pl/102489-joomla-1-7-x

ten.mariusz
20-04-2012, 16:39
Czy domenę masz w podkatalogu?

ramiro
20-04-2012, 19:56
@Agnieszka123
Osobiście uważam, że problem może tkwić w adresie do podstrony. Patrząc na inne twoje odnośniki "czytaj więcej", jak te na stronie głównej, masz włączone proste adresy i adres wygląda następująco:

<a href:/pl/strona-glowna/branze>...
Jednak ten w aktualnościach, jeden jedyny, jest trochę inny:

<a href:/pl/aktualnosci?id=104:targi-wod-kan-24-26-maja-2011>...
On niestety nigdzie nie prowadzi jak do tej samej strony.
Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie artykułu, który chcesz wyświetlić (w pełnych jego wymiarach treściowych), skopiowanie adresu i podmianę w odnośniku.

ten.mariusz
21-04-2012, 10:35
Agnieszka123
Zerknij jeszcze tutaj i upewnij się, że wszsytko masz dobrze pokonfigurowane, bo coś mi się wydaje, że rewriting (przekierowania) zawodzą.
http://forum.joomla.pl/showthread.php?63097-Joomla!-home-pl-tak-jak-trzeba!&p=281968#post281968

---------- Post dodany o 10:35 ---------- Poprzedni post był o 10:32 ----------

Jeśli to nie pomoże spróbuj "pobawić się" ze skutkami działania opcji "
Wprowadzenie" w opcjach
"Opcje artykułu" które są dostępne w jednej z konfiguracji menu, opcjach kategorii i artykułów oraz przy samym artykule. Zacznij od menu.

Agnieszka123
23-04-2012, 13:39
Sprawdziłam jeszcze raz ustawienia artykułu, katergorii i menu... (na stronie głownej i w Aktualnościach są identyczne, i.. linki na stronie głownej działają, a w aktualnościach już nie...). Poza tym Atyrykuł o tytule " Targi WOD-KAN 24-26 maja 2011 (http://forum.joomla.pl/pl/aktualnosci?id=104:targi-wod-kan-24-26-maja-2011)" ma ID 104. Adres: http://www.drial.pl/pl/aktualnosci?id=104:targi-wod-kan-24-26-maja-2011 jest adresem pełnego artykułu... a adres powinien (przy włączonym module rewrite) wygladać następująco: http://www.drial.pl/pl/aktualnosci/targi-wod-kan-24-26-maja-2011
Różnicą są oczywiście, jak zauważył ramiro w różnej formule adresów www do poszczególnych artykułów na www.
Zaznaczę, że moduł re-write mam włączony, jak rownież w pliku konfiguracyjnym:

## Mod_rewrite in use.
RewriteEngine On


Kopię strony mam postawioną u mnie na komputerze, gdzie korzystam z Appache. Wszystkie ustawienia htaccess na home.pl wyglądają identycznie jak w pliku w wersji postawionej u mnie na komputerze . Z jedną różnicą: linki u mnie na komputerze działają, a na home.pl już nie...
Tak więc zakładam, że może to być kwestia ustawień serwera.


Nowo dodawane artykuły indeksują się już inaczej, a zaczęło się to krzaczyć po zmianie pliku htaccess.txt ,a .httaccess przez pracownika home.pl (pracownik pozostawił obie wersje pliku na serwerze). Stało się to w momencie, kiedy było ustawiane przekierowanie strony do podkatalogu, bo oczywiście przy pierwszym uruchomieniu przekierowania domeny do strony na home.pl mamy od razu "na dzień dobry": błąd 404. Zaznaczę, że artykuły na stronę główną powstały przed przekierowaniem domeny do www i były tworzone w wersji joomla z autoinstalatora na home.pl. Artykuł do aktualności powstał już po przekierowaniu domeny do www.

Doraźnie próbowałam rozwiązać problem przez doinstalowanie plugin / modułu typu: Lista artkułów, przegląd arytkułów (np. aidanews2, Ice newsblock, Article Listing dostępny na joomla extension, 2J News Slider również z joomla extensions... instalacja przebiega pomyslnie, a wstawienie modułu lub pluginu daje w efekcie dwie możliwości:
1. artykuły pokazują się w formie listy artykułu, ale niesty linki do artykułów są nieaktywne
2. lista w ogóle nie pojawia si na www.)
Czyli pojawia się również problem nr 2: z dodawaniem dodatków do joomla! Wiekszość z nich po prostu nie nadaje się do stosowania na home.pl! Dlatego odinstalowałam wszystkie nowe rzeczy i wróciłam do podstawowych możliwości joomla i na razie zamierzam się tego trzymać.

Podobnież Home.pl zna problem złego indeksowania się stron oraz "nie działania" modułu re-write i nad nim pracuje (patrz ostatnie wpisy na http://rozwijaj.home.pl/102489-joomla-1-7-x). Nie wiem na ile można wierzyć słowom: "właśnie testujemy poprawki, które rozwiążą te tematy. ...Docelowo problem powinien być rozwiązany w najbliższych tygodniach."

Mam nadzieję, że problem jakoś rozwiążą
A na razie sama szukam doraźnego rozwiązania tego konkretnego przypadku...

Jeśli ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził - proszę o info :-)

Jakie pluginy / moduły typu "news list" działają na waszych www postawionych na home.pl? Będę wdzięczna za podpowiedzi.

ramiro
23-04-2012, 20:19
A na razie sama szukam doraźnego rozwiązania tego konkretnego przypadku...
Możesz spróbować zmienić serwer. Zrobić kopię całej witryny i nawet na okresie próbnym - 7 dniowym przetestować tą samą witrynę na innym serwerze.

wezykowski
24-04-2012, 20:02
Domenę masz przypietą do jakiegoś katalogu?
Napisz co masz w pliku .htaccess w katalogu głównym.

Agnieszka123
25-04-2012, 12:25
### @version $Id: htaccess.txt 21101 2011-04-07 15:47:33Z dextercowley $# @package Joomla# @copyright Copyright (C) 2005 - 2011 Open Source Matters. All rights reserved.# @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt## ### READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE!## The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems# with some server configurations. It is required for use of mod_rewrite, but may already# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in# your .htaccess file. If using it causes your server to error out, comment it out (add # to# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's. If they work,# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.## ## Can be commented out if causes errors, see notes above.Options +FollowSymLinks ## Mod_rewrite in use. RewriteEngine On ## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits.# If you experience problems on your site block out the operations listed below# This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!## Block out any script trying to base64_encode data within the URL.RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]# Block out any script that includes a ********** tag in URL.RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL.RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL.RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})# Return 403 Forbidden header and show the content of the root homepageRewriteRule .* index.php [F]### End - Rewrite rules to block out some common exploits. ## Begin - Custom redirects## If you need to redirect some pages, or set a canonical non-www to# www redirect (or vice versa), place that code here. Ensure those# redirects use the correct RewriteRule syntax and the [R=301,L] flags.### End - Custom redirects ### Uncomment following line if your webserver's URL# is not directly related to physical file paths.# Update Your Joomla! Directory (just / for root).## # RewriteBase / ## Begin - Joomla! core SEF Section.#RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]## If the requested path and file is not /index.php and the request# has not already been internally rewritten to the index.php scriptRewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php# and the request is for something within the component folder,# or for the site root, or for an extensionless URL, or the# requested URL ends with one of the listed extensions# home.plRewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))(\?.*)?$ [NC]# and the requested path and file doesn't directly match a physical fileRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f# and the requested path and file doesn't directly match a physical folderRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d# internally rewrite the request to the index.php scriptRewriteRule .* index.php [L]### End - Joomla! core SEF Section.

wezykowski
25-04-2012, 22:35
htaccess dla Joomla 2.5.3 z dnia 2011-04-07?

A co masz wpisane w sef i sef_rewrite w konfiguracji?

Agnieszka123
27-04-2012, 10:57
5401
Obydwie opcje są włączone od momentu publikacji strony.

wezykowski
27-04-2012, 13:02
Chodziło mi o plik configuration.php.

A tak przy okazji czemu nie korzystasz z mod_rewrite?

Agnieszka123
27-04-2012, 16:01
mod_rewrite już włączony, ale nic to nie dało :-(

Ponadto:

public $sef = '1';
public $sef_rewrite = '1';

ten.mariusz
28-04-2012, 19:04
Agnieszka. To nie będzie kosztować Ciebie dużo czasu.

Spróbuj tak:
* na swoim localhost stwórz kopię Akeeba backup (zanim utworzysz kopię ustaw w pref. Akeeba backup pliki zip)
* w katalogu głównym załóż katalog dla swojej domeny i wkopiuj tam rozpakowane pliki z Akkeba Backup

* potem przejdź do panelu i zastosuj się do tych ustawień z tego wątku
http://forum.joomla.pl/showthread.php?63097-Joomla!-home-pl-tak-jak-trzeba!&highlight=home.pl+tak

U mnie działa wszystko bardzo dobrze.

UWAGA!. w panelu home.pl KONIECZNIE utwórz nową bazę danych i w niej zainstaluj nową kopię strony. W przypadku niepowodzenia będziesz mogła za pomocą przekierowania domeny szybko wrócić do poprzedniej domeny.

Jeśli nie użyłaś autoinstalatora to pewnie nie za bardzo się orientujesz jeszcze w tych wszystkich ustawieniach dlatego zrób sobie zapiski lub zrzuty ekranów z bieżących ustawień. Nie zapomnij o osobnej kopii pliku configuration.php z katalogu głównego, w nim masz zapisane m.in. nazwy i dostęp do bazy danych.

wezykowski
30-04-2012, 09:42
W podkatalogach to to działa, ale w katalogu głównym niekoniecznie. To właśnie jest ciekawe dlaczego Joomla w katalogu głównym nie działa prawidłowo. Robiłem wiele prób i prawie zawsze coś kuleje.

Spróbuj jeszcze zmienić .htaccess według wskazówek jackevolvera na stronie http://forum.joomla.pl/showthread.php?57102-edycja-od-strony-użytkownika/page3.

Agnieszka123
12-06-2012, 11:03
Problem rozwiązalam przez wstawienie modułu aktualności na stronę :-) mod_news_pro_gk4. Działa!!!.

Jak nie kijem to marchewką...

Effka
26-07-2012, 15:55
Witajcie,
mam to samo, dodając "czytaj więcej", w adres wstawia mi:
domena/strona-glowna/adres do artykułu...
co jest z tą ścieżką, macie może inne pomysły...mi juz ręce opadają...