PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a home.pl



rexo
20-04-2012, 23:03
W internecie jest kilka tematów poświęconych błędowi: JPath::check Snooping out of bounds @ /administrator/components/com_cpanel/views
który występuje w wersjach 1.7, 2.5+ na home.pl (i być może na jakichś innych dziwnych serwerach też).

Często znajduje się rozwiązanie podmiany w pliku: /libraries/joomla/filesyetem/path.php

$path = JPATH_ROOT; -> $path = "/";

Nie polecam tego robić (do not do that), gdyż rozwala to składanie ścieżek rzeczy których na pierwszy rzut oka nie widać!

Jest bardzo proste rozwiązanie na ten problem.
Z jakiegoś powodu w panelu administracyjnym nie przekazuje się zmienna globalna.
Aby to obejść dodajemy w pliku: /administrator/index.php pod:

define('_JEXEC', 1);
define('DS', DIRECTORY_SEPARATOR);

wpis:
define('JPATH_ROOT', '/');

Problemy znikają i nic na stronie nam się nie rozsypie.

witiwek
21-04-2012, 09:46
Sorki ze w tym miejscu ale mam powazny problem. Joomla sie zajmuje od 3 miesiacy w firmie - zachcialo mi sie aktualizacji i teraz mam blad przy logowaniu - bede bardzo wdzieczny za pomoc

Fatal error: require_once() [function.require (http://sielankadomy.pl/administrator/function.require)]: Failed opening required '/home/users/*******/public_html/sielanka/administrator/components/com_admintools/classes/joomlacode.php' (include_path='.:/home/lib:/home/lib/php:/home/lib/pear:/home/lib/php/pear:/home/conf/lib:/usr/share/fpdf:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/users/*******/public_html/********/administrator/components/com_admintools/models/jupdate.php on line 51

rexo
21-04-2012, 11:58
Po pierwsze sprawdź czy istnieje taki plik: /home/users/*******/public_html/sielanka/administrator/components/com_admintools/classes/joomlacode.php
Jeśli istnieje to sprawdź uprawienia do pliku.
Jeśli nie to trzeba zobaczyć czemu ewentualnie podegrać go.

Napisz też z jakiej wersji Joomli na jaką aktualizowałeś.

Edit:
Problem dotyczy oddzielnego komponentu, może nie jest zgodny z nową wersją joomki.
Jeśli tak aj bym zrobił backupy danych i sql i usunął z ten komponent (jeśli nie normalnie to z bazy).
Później zainstalował zgodny z nową wersją.

Gall Anonim
21-04-2012, 14:28
To forum nie stanowi darmowej pomocy technicznej dla home.pl


może nie jest zgodny z nową wersją joomki.
Przepraszam, ale co to jest joomki - nie znam :podstep: