PDA

Zobacz pełną wersję : Yoo Gallery - na jednejj podstronie działa, na innej nie :(



michalk257
23-04-2012, 09:26
Witam,
mam problem z dodatkiem Yoo Gallery. Otóż do niedawna działał normalnie, ale gdy znajoma dorzuciła do jednej z galerii więcej zdjęć, to nie wyświetlają się tak jak powinny, tylko jakoś w cały świat: http://kominkikowalski.pl/kafle-ceramiczne.html. Co ciekawe, reszta galeryj na innych podstronach nadal działa dobrze. Miał ktoś może do czynienia z czymś takim?

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam.

Karol99
23-04-2012, 14:20
Nie znam tej galerii i nie wiem jak tworzone są miniaturki, ale na stronie którą podałeś układ rozsypuje się właśnie z ich powodu: niektóre mają większą wysokość, co powoduje, że całe "okienko" jest wyższe. Wtedy w wierszu niżej kolejne okienko "haczy się" o takie zbyt wysokie i zostają puste miejsca.

I tak miniaturki thumb_01.jpg i thumb_04.jpg mają rozmiar 130x128px, ale thumb_02.jpg i thumb_03.jpg po 130x129px, zaś thumb_08.jpg aż 130x133px.

Rozwiązanie: spowodować, aby wszystkie miniaturki miały jednakową wysokość, albo w pliku plugins/content/yoo_gallery/gallery.css.php w wierszu 71 gdzie jest


div.polaroid div.yoo-gallery div.thumbnail img {
float: left;}


wstawić na sztywno


height: 128px


Wadą drugiego rozwiązania jest ustalenie wysokości miniaturek na wszystkich stronach galerii i zniekształcanie proporcji tych, które maja inny rozmiar (ale raczej niezauważalne).

michalk257
23-04-2012, 18:58
Bardzo wielkie: dziękuję! :) Dorzucę do tematu bardziej szczegółowe rozwiązanie dla potomnych:

style sa nie w pliku gallery.css.php, tylko w podfolderze styles mamy kilka plików css ze stylami. W ustawieniach pluginu mamy wybrany jeden ze styli wyświetlania miniatur - pasuje do niego odpowiedni plik CSS i w tym własnie pliku wprowadzany ww zmiany.

Ja dodałem jeszcze w:


div.polaroid div.yoo-gallery div.thumbnail {
padding: 15px;
float: left;
position: relative;

wysokość:


height: 128px;

i wtedy dopiero dobrze się wyświetliło.

A poza tym - miałem juz nie raz taką sytuację i radziłem sobie sam, a tu nie zauważyłem że pliki są różne.

No - gdyby ktoś miał podobny problem z Yoo Gallery, to już ma rozwiązanie ;)