PDA

Zobacz pełną wersję : Cache, a ocenianie artykułów [Joomla 1.5.22]



johnybyk
24-04-2012, 08:09
Witam.

Z racji coraz większego zamulania serwisu postanowiłem włączyć cache. Strona faktycznie działa szybciej, ale przestało działać ocenanie artykułów.
Niewątpliwe ma wpływ na to cache.

Czy da się jakość wyłączyć cache dla ocen/ może ktoś wie jak obejść problem?

Pozdrawiam

---------- Post dodany 24-04-2012 o 08:09 ---------- Poprzedni post był 23-04-2012 o 12:22 ----------

Problem rozwiązany.
Wcześniej użyhwałem jako silnika do cache'owania APC, jak zmieniłem na plik to działa poprawnie.

Pozdrawiam

Bazyl
24-04-2012, 09:06
Zauważ, że bez stałego uaktualniania Joomla! żaden silnik do cach'eowania nie będzie Ci potrzebny, gdyż mozesz stracić swoją pracę.

johnybyk
24-04-2012, 09:44
Zgadzam się z Tobą, że może tak być. Niestety uaktualnienie to chba nie taka prosta sprawa (naprostuj mnie jeśli się mylę).
Chciałbym zaktualizować stronę, ale nie wiem jak powinienem się do tego zabrać.
Najpierw świeża instalacja, konfiguracja i instalacja komponentów + dostosowanie lay'a i dopiero przenoszenie contentu czy może jest jakiś lepszy, magiczny sposób.

Problemem jest to, że nie mogę sobie pozwolić na długą przerwę w działaniu portalu, a do przepięcia jest sporo:
- kilkadzięsiąt tysięcy artykułów
- kilkadziesiąt tysięcy komentarzy (jcomments)
- kilka tysięcy galerii (joomgallery
- sporo bannerów
- tagi (Joomla Tags)
- Sobi2 z ogłoszeniami
- inne
- Community builder
- forum Kunena

Nie wiem jakie są różnice w bazie pomiędzy Joomlami, ale zakładam, że są różnice, a co za tym idzie niezbędna jest konwersja bazy. Do tego dochodzą pewnie zmiany w poszczególnych wersjach komponentów, a co za tym idzie konieczność portu danych.

Możesz polecić jakąś szybką i nieawaryjną metode migracji (tutek, narzędzie, cokolwiek)?

Pozdrawiam

Bazyl
24-04-2012, 09:53
Uaktualnienie do 1.5.26 to nie jest aż taki problem...
Jesli chodzi o przejście na 2.5.4 czeka Cię wiele pracy :)

J2XML dla J! i może jeszcze czegoś, ale nie do wszystkiego (np. Sobi2)...