PDA

Zobacz pełną wersję : od pewnego momentu szablon wyświetla się tylko na stronie głównej -pomocy



timemaster
25-04-2012, 12:00
mam dość rozbudowaną witrynę www.marekgorniak.pl (http://www.marekgorniak.pl) która dzieła bez zarzutu od kilku lat na joomli 1.5. Nagle templatka wyświetla się tylko na stronie głównej - pozostałę podstrony pozbawione są jakiejkolwiek grafiki. nIe kojarzę żebym coś majstrował, przejrzałem co mogłem i nie znajduję rozwiązania. Bardzo porszę o pomoc na forum albo na priva.

starko
25-04-2012, 12:45
sprawdź ustawienia danych podstron - może tam zresetował się szablon dla każdej podstrony jako default

Gall Anonim
25-04-2012, 13:16
Jest namącone z linkami
ewidentnie
zerknij co się dzieje:
http://www.marekgorniak.pl/index.php/index.php/index.php/zabiegi
wręcz brak mi pomysłu - czy masz jakoś komponent seo, coś od prostych adresów
może jakieś kombinacje z plikami konfiguracyjnymi
pomyśl co było zmieniane bo ja widzę taką ciekawostkę na tej wersji Joomla pierwszy raz - na 2.5 takie szopki potrafią występować przy wielojęzyczności i prostych adresach razem.
Pzdr

timemaster
25-04-2012, 13:40
niestety nic nie znajduję. Jedyne co było zmieniane to dodawane plug-iny dla googlowego "+1" i "lubię to". Wyłączam je i nic to nie zmienia. Dodam jeszcze że zmiana templatki na inną widoczna jest też tylko na stronie startowej, na pozostałych nie

ramiro
25-04-2012, 20:10
Masz kopie? Zrzuć witrynę lokalnie i usuń całkowicie pluginy "+1" i lubię to. Jeśli masz kopie z przed błędu również możesz zrzucić lokalnie i sprawdzić różnice, dodać te pluginy i przetestować.

To mi wygląda na włączenie Twojego szablonu dla jednej ze stron, zaś wybranie prostego (sam html bez css) dla podstron. W J! 2.5 można to zrobić bez problemu przy wyborze szablonów, nie pamiętam gdzie jest taka możliwość w J! 1.5. Wyraźnie brakuje na podstronach szablonu css.

timemaster
25-04-2012, 20:31
kopii nie mam bo mi nie działal komponent do backupu. Google plusa i facebooka odinstalowałem bez skutku:(

---------- Post dodany o 18:31 ---------- Poprzedni post był o 18:23 ----------

zmieniam templatki i zawsze jest to samo. dotyczy to podstron z menu górnego i bocznego. Tylko strona główna jest wyjątkowa ...

ramiro
25-04-2012, 20:35
To nie to. Twój problem jest w sekcji head. Na stronie głównej w sekcji head znajdują się odnośniki:

<link type="text/css" href="/templates/system/css/system.css" rel="stylesheet"><link type="text/css" href="/templates/system/css/general.css" rel="stylesheet">


<link type="text/css" href="/templates/in_the_clouds/css/template.css" rel="stylesheet">



W ostatniej linii czyli "<link type="text/css" href="/templates/in_the_clouds/css/template.css" rel="stylesheet">" znajduje się CSS.
W podstronach ścieżki do tych linków są zupełnie inne. W większości dodawany jest index.php z przodu kilkakrotnie i wygląda to tak:


<link type="text/css" href="index.php/index.php/index.php/templates/system/css/system.css" rel="stylesheet"><link type="text/css" href="index.php/index.php/index.php/templates/system/css/general.css" rel="stylesheet">


<link type="text/css" href="index.php/index.php/index.php/templates/in_the_clouds/css/template.css" rel="stylesheet">



Ostatnia linia nie wyświetla szablonu z zawartością styli (css). Czy zmieniałeś zawartość plików konfiguracyjnych, folderów do templatek, lub coś podobnego, a może dokonywałeś zmian w konfiguracji globalnej?
Widzę, że zmieniłeś szablon, teraz więc nie wiem czy ktoś pomoże.

timemaster
25-04-2012, 20:46
niezły bałagan ale jak to się podziało? Czy moge to gdzieś zmienić hurtem dla wszystkich podstron, a jeśli nawet na piechotę to powiedz gdzie edytuje się te wpisy. Jestem kompletnym amatorem, choć sam zrobiłem tą stronę ale samodzielne dochodzenie do niuansów zajmuje strasznie dużo czasu. Dzięki za to że znalazłeś sedno

ramiro
25-04-2012, 21:09
Wydaje mi się, że to nie jest sedno. Ono kryje się gdzieś głębiej stawiam kilka opcji:
- dokonałeś przypadkowych zmian w globalnej konfiguracji, bądź gdzieś w szablonie,
- albo poprzez FTP zmieniłeś ustawienia plików konfiguracyjnych lub folderów, podfolderów,
- moduły, dodatki, komponenty mogły wywołać taki efekt zwłaszcza te z nieznanych źródeł,
- możliwości jest tyle ile pomysłów i możliwości spojrzenia na tą sprawę.


Jestem kompletnym amatorem, choć sam zrobiłem tą stronę ale samodzielne dochodzenie do niuansów zajmuje strasznie dużo czasu.
Dlatego istnieje coś takiego jak biblioteka joomli i forum na których można wiele znaleźć, nie tylko poprzez zadawanie pytań.


kopii nie mam bo mi nie działal komponent do backupu.
Najpierw trzeba skonfigurować akeeba, a właściwie pozwolić aplikacji na to. Następnie robić kopię. Kopia to podstawa.

Nie pamiętam czy jest możliwość hurtowej zmiany w podstronach J! 1.5 w J! 2.5 jest taka opcja. Może po prostu wystarczy dokonać zmian w plikach szablonu, a on dostosuje się do podstron, jednak osobiście nic bym nie robił i nie polecam bez wcześniejszej kopi danych, zrobisz jak zechcesz ale uważam, że kopia jest najważniejsza.

timemaster
25-04-2012, 21:18
rozumiem, upominasz mnie za lenistwo, bije się w pierś, mam ograniczoną ilość czasu na zajmowanie się utrzymaniem strony, (nie mówiąc o ograniczonych zdolnościach intelektualnych). Nie dokonałem zmian w globalnej konfiguracji, nie zmieniłem nic przez ftp - pozostają moduły, komponenty i pluginy. Eksperymentowałem z kilkoma google+ i facebooka, mogły przypadkiem być od wersji 1.7. Próbowałem sam znaleźć odpowiedź zanim zerejestrowałem się na forum i zapytałem. Oszczędź lamera i powiedz gdzie edytuje się te wpisy;)

ramiro
25-04-2012, 21:40
rozumiem, upominasz mnie za lenistwo,
Źle mnie zrozumiałeś, po prostu staram Ci się pokazać błędy w Twojej drodze do bezpiecznego zarządzania witryną :)


Oszczędź lamera i powiedz gdzie edytuje się te wpisy;)
Szczerze, nie pamiętam. Może ktoś jeszcze coś podpowie. Jak sobie przypomne dam znać :)

Karol99
25-04-2012, 22:36
Mnie wygląda to na jakiś problem z prostymi adresami. Proponuję wyłączyć dodatek JoomSEO, ewentualnie także proste adresy w samym J!

Gall Anonim
25-04-2012, 23:02
joomli 1.5.
Pytanie numer 1 - co ten temat robi w tym dziale?

Eksperymentowałem z kilkoma google+ i facebooka, mogły przypadkiem być od wersji 1.7.
Pytanie numer 2 -ad. powyższego cytatu - ??? - hulaj dusza piekła nie ma?
Pytanie numer 3 - kiedy się bawiłeś - kiedy zauważyłeś błąd?
Pytanie numer 4 - dostawca hostingu?
Pzdr

timemaster
26-04-2012, 21:03
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie - sprawa się rozwiązała po wyłączeniu a następnie włączeniu dodatku Joomla SEO.

---------- Post dodany o 19:03 ---------- Poprzedni post był o 07:01 ----------

no więc nie do końca... przeglądałem stronę z pracy i działała idealnie - czyżby była w cachu komputera... ???(2xdziennie czyszczę historię itd ze względu na to że korzysta z niego wielu ludzi). Przychodzę do domu i znowu d... A może coś po stronie prividera???