PDA

Zobacz pełną wersję : Biały pasek znikąd na stronie - prośba o jego usunięcie



pryng
26-04-2012, 21:44
Witam
Założyłem już ten temat, ale wszystko się tam pogmatwało i jest nieczytelne, więc teraz postaram się opisać dokładnie problem i czytelnie.

Gdy wejdziecie na stronę starobruk.com (http://starobruk.com) , używając przeglądarki chrome (na wszystkich innych przeglądarkach problem nie występuje łącznie z IE!!!), zobaczycie pod menu biały pasek (czy jasny), jest on między czarną linią a backgroundem menu.

Chcę się go pozbyć za wszelką cenę, ponieważ jakiś % użytkowników używa Chrome. Powiem, że próbowałem ten problem rozwiązać na sto sposobów, majstrując przy CSS, nie udało mi się, wydaję mi się, że problem nie dotyczy CSS, ale nie jestem pewny.

Proszę o jakieś pomysły

palyga007
26-04-2012, 21:50
W źródle strony widoczne są dwa " " skąd się tam wzięły?

pryng
26-04-2012, 21:51
no właśnie szukam tego ciągle...

palyga007
26-04-2012, 21:57
Za dużo opcji to nie ma..

przeszukaj dobrze index.php szablonu.

grzebałeś gdzieś jeszcze?

pryng
26-04-2012, 21:59
index php, wgrałem oryginalny, problem nie zniknął, grzebałem jeszcze komponentach, modułach, kurcze, ale przecież to nie może być coś innego niż index, wgrywałem stats24eu do indexu, ale go usunąłem, więc już nie wiem...

Usuwałem w komponencie phoca gallery ten link do nich, ale to chyba nie powinno się przebić na stronę główną, tym bardziej że problem występuje tylko na stronie głównej...

Może znajdzie ktoś te dwa " " tutaj http://validator.w3.org/check?uri=starobruk.com&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0
Bo ja się mało na tym znam

tomaszek83
26-04-2012, 22:22
jak masz kodowany plik index.php? W UTF bez Boom? W FF też masz te dwa znaczniki tylko zapisane w UTF. Zmień kodowanie templatki na UTF bez boom. Pewnie użyłeś do edycji pliku zwykłego notatnika. Użyj np. notepad++.

pryng
26-04-2012, 22:35
index.php templatki zmieniłem na ut8 bez bom w notepad++ . czy coś innego też mam zmienić kodowanie? Bo zmienię w index php nie pomogło

tomaszek83
26-04-2012, 22:45
możliwe że to jest plik który odpowiada za wyświetlanie banneru. Natomiast na bank jest to wina kodowania. Jaki masz moduł do wyświetlania tego bannera?

pryng
26-04-2012, 22:51
moduł jest ściśle powiązany z szablonem perfectpro i nazywa się mod_prefectpro_banner, współpracuje on z komponentem reklamy, kurcze przyznam się, ze wiele plików php edytowałem w notatniku z poziomu ftp, czy teraz muszę je wszystkie przekodować na utf 8 bez bom?

tomaszek83
26-04-2012, 22:53
może być że nie wszystkie pliki się rozjechały. jak narazie to tylko ten jeden błąd jest. zapamiętaj nigdy nie używaj do edycji plików zwykłego notatnika!!! Natomiast jeśli moduł nazywa się mod_prefectpro_banner to szukaj w katalogu modules/mod_prefectpro_banner/tmpl/default.php (tak strzelam) :)

pryng
26-04-2012, 22:54
Dobrze strzeliłeś, ale czego mam szukać? czy tylko przemienić kodowanie?

tomaszek83
26-04-2012, 22:56
popraw kodowanie i zobacz jak to wygląda. Ewentualnie podeślij na PW plik.

pryng
26-04-2012, 22:58
No jesteś boski!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dzięki wielki, naprawiłeś błąd!!!
Dziękuje, będę pamiętam o notepadzie! Dzięki wielkie