PDA

Zobacz pełną wersję : Banner flash w joomla 2.5



iwonka
27-04-2012, 17:15
Witam, czy wie ktos moze jak wstawic baner flash SWF w joomla 2.5? Meczylam sie z tym caly dzien: wklepywalam rozne kody, testowalam darmowe programy, probowalam najrozniejszych sposobow znalezionych na necie i nic! Niestety nie stac mnie na zakup zwykle drogiego programu, dlatego z prosba o pomoc zwracam sie do was HELP!

PeFik
27-04-2012, 18:05
Baner - zatem korzystasz z komponentu Reklamy, wklejasz kod , a potem publikujesz moduł - to jest bardzo zbliżone do tego jak było w J1.5

5403

---------- Post dodany o 18:05 ---------- Poprzedni post był o 18:03 ----------

p.s.
Ekrany pomocy dla J1.5 - http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.banners.15 - mogą być nadal przydatne

big_krzysiek
27-04-2012, 19:41
@iwonka: chcesz zrobić baner we flash-u, czy wstawić gotowy baner do Joomla?

damian302
27-04-2012, 21:18
Jednym ze sposobów jak masz kod do odtworzenia flash'a to utworzenie nowego modułu "Własny kod html", wstawienie w nim kodu i ustalenie pozycji, w której ma się wyświetlić.

iwonka
27-04-2012, 21:28
chcesz zrobić baner we flash-u, czy wstawić gotowy baner do Joomla?

hej, baner we flash-u juz mam, problem w tym, ze nie moge go wstawic na strone.. juz drugi dzien sie z tym mecze :( przeszukalam wszystkie polskie strony, angielskie i nawet w youtube obejrzalam kilka kursow po portugalsku ;)hehe i nic!! Wiele osob na forach sie wypowiada, ze w joomla 2.5- wstawienie flasha to czarna magia, poniewaz nawet zmienianie kodu w indeksie nie jest do donca skutecznym rozwiazaniem :((( pozdr

big_krzysiek
27-04-2012, 21:35
Pisałaś o drogich programach...myślałem , ze chcesz zrobić banerek...

W którym miejscu chcesz wstawić baner?
W module, czy bezpośrednio poprzez dodanie kodu w index.php templatki.
Element flash możesz wstawić poprzez edytor, lub poprzez np. jeden z kodów:

<object width="...." height="....." data="scieżka dostępu do pliku swf.swf" type="application/x-shockwave-flash">
<param name="src" value="scieżka dostępu do pliku swf.swf" />
</object>

damian302
27-04-2012, 21:42
Ja stworzyłem nowy moduł, wkleiłem kod, który wygenerował mi program, w którym stworzyłem swf
<object style="width: 675px; height: 90px;" width="675" height="90" data="ADRES_DO_PLIKU.swf"type="application/x-shockwave-flash">
<param name="menu" value="false" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="scale" value="showall" />
<param name="salign" value="l" />
<param name="wmode" value="transparent" />
<param name="movie" value="ADRES_DO_PLIKU.swf" />
</object>

Wybrałem pozycję tak jak pisałem wcześniej i działa.

no mój kod trochę się różni od Krzyśka (bogatszy jest w parametry :P ) ale to DZIAŁA bez żadnych modyfikacji w J!

nikszal
27-04-2012, 21:49
Wystarczy dobrze poszukać na JED.

Simple Image Holder (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images/image-modules/4889?qh=YToyMDp7aTowO3M6Njoic2ltcGxlIjtpOjE7czo3Oi JzaW1wbGVzIjtpOjI7czo1OiJpbWFnZSI7aTozO3M6NjoiaW1h Z2VzIjtpOjQ7czo3OiJpbWFnaW5nIjtpOjU7czo4OiInaW1hZ2 UnLCI7aTo2O3M6NjoiJ2ltYWdlIjtpOjc7czo3OiJpbWFnZSdz IjtpOjg7czo2OiJpbWFnZSciO2k6OTtzOjc6ImltYWdlcyciO2 k6MTA7czo1OiJpbWFncyI7aToxMTtzOjY6ImltYWdlZCI7aTox MjtzOjg6IidpbWFnZXMnIjtpOjEzO3M6NzoiJ2ltYWdlJyI7aT oxNDtzOjY6ImltYWdlciI7aToxNTtzOjY6ImhvbGRlciI7aTox NjtzOjc6ImhvbGRlcnMiO2k6MTc7czoxMjoic2ltcGxlIGltYW dlIjtpOjE4O3M6MTk6InNpbXBsZSBpbWFnZSBob2xkZXIiO2k6 MTk7czoxMjoiaW1hZ2UgaG9sZGVyIjt9)
Po co męczyć palce przepisywaniem kodu?

damian302
27-04-2012, 21:53
ctrl+c a później ctrl+v i kod przepisany :P a poza tym ja piszę co wiem na ten temat i nie potrzebowałem używać specjalnych modułów/pluginów aby dodać z poziomu J! w head banner swf

big_krzysiek
27-04-2012, 22:37
My tu sobie dyskutujemy...ale niech iwonka napisze co zdziałała...
@damian302: wpisałem przykład kodu, który przechodzi walidacje..ten co podałeś niestety nie...

Świeżak
05-02-2013, 21:03
Witam,

mam ten sam problem, nie mogę wstawić flash'a. Używam do tego edytora TinyMCE.
Automatycznie generuje się taki kod:
<p><object width="199" height="70" data="public_html/templates/justbusiness-fjt/baner/niedziela_199x70a.swf" type="application/x-shockwave-flash"><param name="src" value="public_html/templates/justbusiness-fjt/baner/niedziela_199x70a.swf" /></object></p>

i nic się nie wyświetla :(
W fire foxie i operze nawet nic nie widać w explorerze też nic, ale jak klikam prawym to pojawia siępodręczne menu typowe dla flash'a.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

zwiastun
05-02-2013, 22:16
Na temat osadzania na stronach banerów flasha napisano na tym forum chyba już wszystko. Wystarczy dobrze poszukać. Stosowny opis jest również na www.wiki.joomla.pl

Lebodziak
06-02-2013, 14:12
Polecam http://www.bannersnack.com, bardzo fajne narzędzie do tworzenia banerów itp. Po ukończeniu banera dodajesz (w pliku index.php) tylko wygenerowanego linka do banera i Ci automatycznie wstawia na stronę :)