PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna publikacja



Barnebhuah
27-04-2012, 18:12
Witam wszystkich.
Czy zna ktoś możliwość takiej konfiguracji Joomla, aby użytkownik mógł wysłać artykuł, i aby był on automatycznie publikowany. Jednocześnie aby ten użytkownik nie miał możliwości wycofania z publikacji artykułu?

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Barnebhuah
22-05-2012, 15:54
Nadal nikt, nic?

zwiastun
22-05-2012, 22:22
Zna. każdy, kto cokolwiek poczytał albo przynajmniej popatrzył na nowości, jakie są w najnowszej wersji Joomla! w porównaniu z poprzednią.
Pytasz o oczywista oczywistość: w J! 2.5 możesz tak zarządzać prawami do stępu i uprawnieniami, jak Ci się żywnie podoba.

kacper1972
25-05-2012, 23:28
Masz dwie możliwości
1. Uzycie ACL - czyli taka konfiguracja praw w których uzytkownik może publikowac artykuły ale już nie edytować (poprawiać)
2. ACL - dobra konfiguracja dla poczatkujących nie jest łatwa - dla nich polecam K2 komponent - łatwiej jest to ustawić

Barnebhuah
26-05-2012, 01:44
Kacper dzięki za konstruktywną podpowiedź. Kombinując z ACL udaje mi się różne efekty wywołać, jednak nie do końca ogarniam.
Publisher przykładowo ma opcję publikowania, lub wycofania artykułu
Rejestruję użytkowników automatycznie do rangi author. Mogą oni dodawać artykuły. I finał. Aby mogli je publikować, musieli by mieć rangę publisher- lub stosowne uprawnienia. Ale nie chcę aby mięli możliwość wycofania artykulu. Wysyłają jako author, i ten artykuł pojawia się w backend automatycznie jako "published".

W ACL mam Create, Delete, Edit... Edit State.... a nie chodzi mi o możliwość edit state, tylko aby domyślnie state był published. Czyli w moim rozumieniu nie zmieniam uprawnień autorów, tylko domyślny status pisanych przez nich artykułów.

Proszę o wyrozumiałość

kacper1972
26-05-2012, 02:59
Wiem o co ci chyba chodzi.

Joomla ma niestety z tm kłopot - a inaczej trudno to zrobić, jak stawiałem precle - gdzie tworzyliśmy grupe uparłem się że to z mojej strony bedzie Joomla i zostało tak ja do grypy dodałem witryny na Joomla reszta to wordpress - niestety standardowo Joomla nie podskakuje wordpresowi do pięt jeśli chodzi o to. Przez kilka dni siedziałem i konfigurowałem ACL łacznie z dostępem do mediów - i niestety klapa o ile ustalenie pozwoleń na kategorie jest proste to na mediach poległem - bo jak zrobić by autor miał swoją bibliotekę mediów? Ale się uparłem - wiadomo precle to specyfika, wordpress sie przejadł wg mnie.

w Joomla jest możliwość zrobienia tak by user już nie edytował swojego arta.

Popatrz na to
5481

Konfiguracja zajmuje 5 minut,

Na priva mogę ci podesłać adres precela zobaczysz jak to pracuje

Barnebhuah
30-05-2012, 01:48
Dzięki. Niedawno wpadłem na rozwiązanie.
Powtarzam. Na joomli 2.5, wygląda sprawa następująco: tak jak jbudd na forum.joomla.org polecił: "Use phpMyAdmin to change the default value for STATE of JOS_CONTENT to 1."
Swoją drogą,to wynik na 1m miejscu w google jak zadałem pytanie. Tylko chodziłem w koło tego jak pies w koło jeża, bo że j15 tam była omwaiana itd...

Dalej tam było o edycji i zmianie parametru row- nieważne.

Wystarczy zalogować się do mySql (np phpMy admin), poszukać pola _content, dalej odnaleźć wiersz STATE, i zmienić wartość z 0 na 1. Ot, wsioho : )
W kwestii autopublikacji to wszystko, jednak aby formularz wyglądał po ludzku, tzn bez zbędnych (w mojej ocenie) dla przeciętnego użytkownika wyboru poziomu dostępu, języka i opcji meta itd, w pliku
/components/com_content/views/form/tmpl/edit.php
dla określonych <fieldset> należy dodać styl
<fieldset style="visibility:hidden">
znaczy ukryty. Nie usuwać, bo się rypnie.

Pozdrawiam wszystkich móżdżących nad tym, teraz i w przyszłości!
Hawk