PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z językiem na stronie



drobny2992
30-04-2012, 08:18
Witam

Posiadam firmową stronę pod adresem: http:// el-mont. pl . Jest to strona na serwerze az.pl. Nic nie zmieniałem ani na stronie ani w plikach strony a na stronce pojawił się problem z językiem. Zamiast myślnika jest jakieś dziwne "a". Czy to jest problem na stronie czy problem leży po stronie serwera?

palyga007
30-04-2012, 09:42
Nastąpiła ingerencja w plik index.php
Podejrzewam włamanie na stronę.

drobny2992
30-04-2012, 11:10
Dzięki za odpowiedź oraz za pomoc bo zamieniłem pliki index.php i index2.php i działa. Lecz mam pytanie: Jak ktoś mógł włamać się na moją stronę oraz po co zmieniałby tylko ten plik a nie np usunął całej strony? Idzie jakoś sprawdzić czy ktoś bawił się tym plikiem??

PeFik
30-04-2012, 13:12
Na ogół włamują sie nie ludzie, a roboty - aby sprawdzić podatność na atak.
Jeśli zatem ktoś / coś sprawdzi, że można A ..zatem można B. Usunięcie strony to sporadyczne przypadki, na ogół lepiej jest dokleić skrypt reklam i na tym ku niewiedzy właściciela zarabiać.
p.s.
a) Jeśli twoja strona ma aktualna wersje J1.5.26 - to czas na dodatkową ochronę albo migracje.
b) upewnij się, że pliki szablonu też nie zostały podmienione /bardzo częste przypadki, wiem bo naprawiam ludziom www po ataku/

drobny2992
30-04-2012, 22:21
Mam wersję 1.5.24. I niestety znów ktoś się bawił bo znowu musiałem zaimportować plik index.php i indes2.php bo język był znowu dziwny. Patrzyłem w kodzie i nic nie widzę, żeby było coś doklejone. Pytanie mam następujące: Jak zabezpieczyć stronę aby ten "ktoś" już mi ni robił takich niespodzianek?

Gall Anonim
30-04-2012, 22:52
Mam wersję 1.5.24.

Jeśli twoja strona ma aktualna wersje J1.5.26 - to czas na dodatkową ochronę albo migracji
co ty na to?
Zamykam - brak aktualizacji do 1.5.26
Pzdr