PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! 1.0.12 Admin PL Beta 1



stone
28-12-2006, 00:07
Publikujemy dzisiaj wersję Beta Joomla! 1.0.12 AdminPL. Beta dotyczy tylko tłumaczenia, gdyż sama 1.0.12 ma status stabilnej. Obecna wersja PL nie zawiera także tłumaczenia kilkudziesięciu nowych ekranów pomocy, które czekają na przetłumaczenie i będą dostępne w wersji ostatecznej. Prosimy o testowanie i zgłaszanie uwag w tym temacie.

Link do pobrania - http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,208/

dylas
28-12-2006, 17:54
Witam
po instalacji 1.0.12 beta (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,208/)

nie ma dostępu do panelu admina
Parse error: syntax error, unexpected '}', expecting ',' or ';' in /home/otomoto24/ftp/otomoto24/language/admin_polish.php on line 1563
jak to obejść?

stone
28-12-2006, 19:06
Poprawiony plik w załączniku, wgrac do katalogu language

dylas
28-12-2006, 19:39
Poprawiony plik w załączniku, wgrac do katalogu language
po zamianie można sie zalogować ala panel admina jest pusty(bez ikon i górnej belki)

stone
28-12-2006, 20:43
Poprawiony plik wgrac do katalogu administrator/modules

dylas
29-12-2006, 00:54
wielkie dzięki wszystko działa O.K.
pozdrawiam:)

stone
29-12-2006, 08:18
Dzięki za uwagi i proszę o jeszcze:)

cys_ek
29-12-2006, 12:01
poprawka1:

administrator/includes/pageNavigation.php:141
jest:"
$html .= '<td nowrap="nowrap" width="48%" align="right">Display #</td>';
"
a wg mnie powinno byc:"
$html .= '<td nowrap="nowrap" width="48%" align="right">'.$adminLanguage->A_DISPLAY.' #</td>';
"


poprawka2:
po zalogowaniu sie do panelu admina nieladnie(obciate sa) widac "Statystki menu", wg nie Menu nie musi byc z wielkiej litery


poprawka3:
"Syndicate" - starsznie dziwna nazwa
"Spinacz RSS" - wg troche dziwna nazwa
"Sekcja Nazwa" - troche niepolska nazwa


poprawka4:
administrator\modules\mod_stats.php:31"
# Items
" zamienic na "
# Pozycji
"


poprawka5
Konfiguracja -> Treść
"Ukryj Pokaż" - "rozjezdzaja" sie



Pytanie, czy joomla tworzy strony w xhtml ? (nie chodzi o skorke tylko o to co ona wypluwa do skorki), bo jak to jeszcze cos znajdzie sie....

vioka
29-12-2006, 18:51
update z 1 .11 jak zrobić? nadpisac tylko pliki czy w bazie też są jakies zmiany ?

Rybik
29-12-2006, 18:59
wszystko co jest 1.0.x zawsze przez nadpisanie plikow, pamietaj ze nasza 12tka to jeszcze Beta...

stone
29-12-2006, 21:15
Pytanie, czy joomla tworzy strony w xhtml ? (nie chodzi o skorke tylko o to co ona wypluwa do skorki), bo jak to jeszcze cos znajdzie sie....

Poprawki uwzględnione z wyjątkiem poprawki 3 której pierwsze dwa punkty dotyczą sposobu tłumaczenia i pozostawię to do roztrzygnięcia zwiastunowi, a podpunktu 3-ego nie mogę znaleźć na stronie, jakbyś podał gdzie to jest widoczne.
Paczka uaktualniona.
Wielkie dzięki

Co do pytania to nie za bardzo chwytam, jakbyś mógł uściślić:)

cys_ek
29-12-2006, 22:27
a podpunktu 3-ego nie mogę znaleźć na stronie, jakbyś podał gdzie to jest widoczne.
Artykuły -> Sekcje artykułów -> Nowy/Edytuj


Co do pytania to nie za bardzo chwytam, jakbyś mógł uściślić:)czy np wynik funkcji mosLoadModules() jest zgodny z xhtml'em

Viking
30-12-2006, 02:07
z xhtml raczej tak, bo inaczej by sie templatki nie validowaly
z xml o ile pamietam nie

cys_ek
30-12-2006, 11:54
Paczka uaktualniona.w wersji pliku z 29/12/06 19:12:10 nie znazlazłem moich poprawek :(

stone
30-12-2006, 13:26
Teraz jestem zalatany, wiadomo zaupy sprzątanie itp:) Ale wieczorkiem sprawdzę jeszcze raz czemu ich nie ma, mam jeszcze klika poprawek od Vikinga. Także sądzę że jak to wszystko dodam to będzie Beta2.
Także proszę przez dzień zgłaszać wszystko co wam wpadnie w oczy, wieczorkiem to pododaję. Pozdrawiam.

cys_ek
30-12-2006, 15:43
1 - poprawka

modules/mod_latestnews.php

po (linijka 131):
"

// Output

" dodać "

if ( $rows ){

"


na końcu pliku (~165) jest:
"

</ul>

" zamienić na"

</ul><?php
} else { echo '&nbsp;'; }
?>

"


2 - poprawka

modules/mod_mostread.php

po (linijka 114):
"

// Output

" dodać "

if ( $rows ){

"


na końcu pliku (~168) jest:
"

</ul>

" zamienić na"

</ul><?php
} else { echo '&nbsp;'; }
?>

"


3 - błąd
w "Dodaj pozycję menu" -> "Lista - zawartość sekcji" nie działa "Puste kategorie w sekcji" i "Kategorie bez artykułów", tzn obojętnie jak by były te ustawienia, to zawsze działa jakby zaznaczone było "Ukryj"


po co są pliki typu -content.html.php wydaja mi się ze to stare pliki są i można by je wywalić bo tylko zajmują niepotrzebnie miejsce


w zalaczniku poprawiony index.php do em108 (zamienic nazwena index.php i wstawic do templates/em108/ )

Viking
30-12-2006, 21:48
zmiany w templatce dotyczą zamiany href=# na href="#" i zostaną wprowadzone w najblizszym pakiecie

stone
31-12-2006, 00:11
Ok, poprawki naniesione, z wyjątekim tych dwóch w modułach, staram się utrzymać jak największą zgodność z plikami oryginalnymi i jeżeli nie jest to konieczne to nie zmianiam. Rozumiem o co Ci chodziło, dbałość o czystość, ale też mało kto trzyma ten moduł pusty. Także to omijamy.
Reszta jest dodana. Sprawdziłem też paczkę i były porzedniej poprawki. Jak by jakieś brakowało obecnie to daj znać to konkretnie sprawdzę.
Jeszcze kilka poprawek zrobiłem, Viking coś znalazł, także puszczam obecną paczkę jako Beta2.
Dzięki i pozdrawiam

Caladen
31-12-2006, 07:03
Taki błąd: http://lastosia.in5.pl/png/blad.PNG gdy wchodzę do "Kategorie Artykołów". Pojawia się praktycznie zaraz po zainstalowaniu cms'a. (joomla_1012+Admin-pl-Beta2.zip ale w Beta1 to samo jest) Może ktoś wie jak naprawić ten błąd?

Z poważaniem: Caladen

cys_ek
31-12-2006, 12:57
Taki błąd: http://lastosia.in5.pl/png/blad.PNGwg mnie to problem z serwerem MySQL a robisz to na lokalnym serwerze czy nie?

Caladen
31-12-2006, 16:36
wg mnie to problem z serwerem MySQL a robisz to na lokalnym serwerze czy nie?
Tak lokalny.
Dziwne, wszystko działa a tylko to nie.. Jak by MYSQL nawalał to by chyba wszystko nie chodziło a nie tylko jedna z opcji...

C.

Viking
31-12-2006, 19:16
Sorry no bonus ;p

Nie wygląda to na problem z instalką więc załóż osobny topic opisz ustawienia serwera (szczególnie MySQL - chociaż jest dosyć jasne ze uzywasz 5.1+)
Potem zajrzyj w google (http://www.google.com/search?hl=pl&q=%22error+number+2006%22+mysql&btnG=Szukaj&lr=)
i w specyfikacje MySQL (http://dev.mysql.com/doc/mysql/search.php?q=%22CR_SERVER_GONE_ERROR%22&base=http%3A%2F%2Fdev.mysql.com&lang=en&version=5.1&doc=1-5.1&m=o)
Jeśli dasz radę to sam sobie odpowiedz (ku większemu dobru użytkownikow forum) jak nie to czekaj az ktoś bedzie mógł sie tym zająć...

Caladen
01-01-2007, 07:02
Sorry no bonus ;p

Nie wygląda to na problem z instalką więc załóż osobny topic opisz ustawienia serwera (szczególnie MySQL - chociaż jest dosyć jasne ze uzywasz 5.1+)
Potem zajrzyj w google (http://www.google.com/search?hl=pl&q=%22error+number+2006%22+mysql&btnG=Szukaj&lr=)
i w specyfikacje MySQL (http://dev.mysql.com/doc/mysql/search.php?q=%22CR_SERVER_GONE_ERROR%22&base=http%3A%2F%2Fdev.mysql.com&lang=en&version=5.1&doc=1-5.1&m=o)
Jeśli dasz radę to sam sobie odpowiedz (ku większemu dobru użytkownikow forum) jak nie to czekaj az ktoś bedzie mógł sie tym zająć...

Hmm...
No nie wiem... Jak instaluję Joomla_1.0.12-Stable-Full_Package to wszystko elegancko chodzi. Zaś spolszczone wersje - źle. Więc to chyba błąd w nich a nie serwerze? Mi osobiście się wydaje, że to mogą być różnice w kodowaniu między bazą danych a samym cms'em.

C.

ps. Nie będę już tu zaśmiecał tego tematu. Sam spolszczę Joomle. :(

stone
01-01-2007, 21:23
Spokojnie, jakoś dojdziemy:)
Pewno jest że ten błąd u mnie nie występuje, więc w jakiś sposób może być on zależy od Twojej konfiguacji, co oczywiście nie znaczy że jest ok, tylko że musisz wziąć na siebie ciężar diagnostyki:) Ponieważ piszeż że wersja oryginalna jest to po instalacji wersji PL nadpisz katalog administator/components/com_categories oryginalnym i zobacz czy pomoże, jak nie to nadpisz cały katalog administrator i jak to nie pomoże to napisz całą Joomlę i daj znać.
Pozdrawiam

idzik
02-01-2007, 12:55
Jest jeszcze jeden błąd. Nie wiem dlaczego nikt go nie zauważył, przeciez pojawia się ona na stronie głównej serwisu.


Notice: Undefined index: task in /srv/www/htdocs/templates/em108/index.php on line 26
Notice: Undefined index: task in /srv/www/htdocs/templates/em108/index.php on line 29

Jak go obejść? Czy wystarczy wykasować odpowiadające mu linijki z kodu PHP?

idzik
02-01-2007, 13:00
dodałem ten plik z załącznika do katalogu template/em108 jako index.php ale nie pomaga

cys_ek
02-01-2007, 20:18
Jest jeszcze jeden błąd. Nie wiem dlaczego nikt go nie zauważył, przeciez pojawia się ona na stronie głównej serwisu.


Notice: Undefined index: task in /srv/www/htdocs/templates/em108/index.php on line 26
Notice: Undefined index: task in /srv/www/htdocs/templates/em108/index.php on line 29

Jak go obejść? Czy wystarczy wykasować odpowiadające mu linijki z kodu PHP?za nic nie kasuj niczego, spróbuj z komentarzami pobawić, a w innych skórkach masz ten sam problem na Twoim serwerze?

Viking
03-01-2007, 01:36
Spróbuj zamienić (linia 9 i nn index.php):

<?php

if ( $my->id ) {
initEditor();
}
?>na


<?php
$task = trim( mosGetParam( $_REQUEST,'task',"" ) );

if ( $my->id ) {
initEditor();
}
?>To bardzo rzadki błąd (do tej pory pojawił się tylko raz) i jest zależny od ustawień serwera, których nie udało mi się dotąd ustalić. Bardzo proszę prześlij mi na priv ustawienia Twojego serwera i daj znać czy to rozwiązanie działa dla Ciebie. uwaga: edytor powinien się wyświetlić bez bocznych kolumn z modułami

idzik
03-01-2007, 15:37
Rozwiązanie nie pomogło, ciągle jest
Notice: Undefined index: task in /srv/www/htdocs/templates/em108/index.php on line 27 (26 już nie ma, bo dopisałem jedną linijkę proponowanego rozwiązania)
>
Notice: Undefined index: task in /srv/www/htdocs/templates/em108/index.php on line 30,


27: if ( (mosCountModules( 'user1' ) + mosCountModules( 'user2' ) + mosCountModules( "right" ) + (mosCountModules( 'user4' ) + mosCountModules( "left" ))== 0) || ($_REQUEST['task'] == 'edit')) { echo ' class="noBoxes"'; }
28: else if ( (mosCountModules( 'user1' ) + mosCountModules( 'user2' ) + mosCountModules( "right" ))== 0) { echo ' class="noRightbox"'; }
29: else if ( (mosCountModules( 'user4' ) + mosCountModules( "left" ))== 0) { echo ' class="noLeftbox"'; } ?> >
30: <?php if ($_REQUEST['task'] == 'edit') {?>

a mój serwer to Apache 2.2.3 na Suse 10.1

freemedia
06-01-2007, 01:11
Panowie, kiedy +/- planujecie wypuścić stabilną wersję 1.0.12?

zwiastun
06-01-2007, 04:58
plany to coś pięknego
Nie planujemy będzie gdy będzie

cys_ek
07-01-2007, 15:02
Panowie, kiedy +/- planujecie wypuścić stabilną wersję 1.0.12?miala byc beta2 ale cos jeje nie widac wiec na stabilna troche bedzie trzeba czekac :(

stone
07-01-2007, 23:45
Beta2 jest do pobrania od jakiegoś czasu, generalnie nie zawiera ona błędów które były by znane i który wpływały na użytkowanie, ale jak Zwiastun przeglądał są niedostatki w tłumaczenia ekranów pomocy, oraz pewna ilość niedociągnięć związanych z tłumaczeniem. Poniewż ma to być ostatnia wersja w lini 1.0.x ważne aby była ona zapięta na ostani guzik. Zwiastun systematycznie przegląda i nanosi poprawki ale nie da się oszacować ile to jeszcze zajmnie.

Także reasumując jako pakiet instalacyjny sugerujemy 1.0.11pl a 1.0.12beta2 tylko dla osób które mają problemy z 1.0.11pl.

mawej
14-01-2007, 20:12
Witam jestem nowy.

Czyli jak pobrałem tą najnowsza wersje uaktualnienia to nie powinno być dużo błędów?






EDIT: nie wiem czy to ma coś do znaczenia ale podczas edycji artykułów pole edycji rozciąga się na całą stronę, czyli dokładniej pod te moduły po prawej stronie.

hINDUs
17-01-2007, 16:35
wlasnie instaluje 1.0.12 beta2 PL
w instalerze jest:
Version: 1.0.11+Admin-pl [09.09.2006] Polish Joomla! Translation Team!
(na samej gorze), wiec pewnie do poprawki ;)
jak cos jeszcze znajde to dam znac

stone
17-01-2007, 21:10
Fakt, ale w instalatorze generalnie jest kilka drobnych poprawek, ale nie mających wpływu na funkcjonowanie. W wersji ostatecznej będzie dobrze. Dzięki za uwagi:)

cys_ek
20-01-2007, 16:53
no to jeszcze 3 rzeczy do instalatora:
kodowanie pierwszej strony nie jest zdeklarowane (na następnych już jest)
"Język instalacji" domyślnie jest ustawiony na English, a przecież pisze na pierwszej stronie po angielsku - i ta funkcja jest niepotrzebna wg mnie
po wybraniu języka instalatora na angielski wywala na górze:
Notice: Constant _INSTALL_DB_JS_BASENAME already defined in C:\Program Files\VertrigoServ\www\installation\language\insta ll_english.php on line 129Jeszcze moja wcześniejsza poprawka (http://www.forum.joomla.pl/forum/showpost.php?p=28087&postcount=8) nie została poprawiona (nr 1).

Dodatki -> Wykaz dodatków gdy wejdzie się do dodatku to zamiast anuluj /zamknij pisze 'Close'

freemedia
20-01-2007, 18:26
Zwróciło to moją uwagę już w wersjach wcześniejszych i postanowiłem o tym napisać. Chodzi o format daty, który przedstawia się w ten sposób, np. "20.12.2007.". Czy taka pisownia jest poprawna? Wydaje mi się, że powinno był tak: "20.12.2007", ewentualnie: "20.12.2007r.".

Viking
20-01-2007, 19:08
po liczebnikach porządkowych zazwyczaj dodaje sie kropke :) ale moze wypowie się Polonista Naczelny ;)

hINDUs
24-01-2007, 15:19
pewnie nie powinienem tutaj tego postować ale już 2 dni siedze i kwitne z moim problemem... ;/

jak juz napisalem tutaj -> klopot z upgrade z 1.0.11pl do 1.0.12 pl beta2 (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=6939)
po upgradzie z 1.0.11 do .12 nie moge wejsc do PA.
dziekuje z gory za szybka pomoc. :)

{edit} z szybkiej pomocy nici ... no ok, tak wyszlo
moj problem zdolalem rozwiazac, chociaz babole jeszcze wyskakuja

freemedia
28-01-2007, 18:25
Testowałem Joomlę, pobraną z joomla.pl oraz z joomlapl.com. Na Joomli, pobranej z joomla.pl, nadal nie działają AkoBook i AkoComment, natomiast na tej z joomlapl.com, wszystko jak na razie działa poprawnie.

Viking
29-01-2007, 01:40
@freemedia (http://www.forum.joomla.pl/forum/member.php?u=1303) Register globals emulation musisz zmienić na on (powoduje to umożliwienie wykonywania "średnio" napisanych komponentów, ale za cene obnizonego bezpieczeństwa)

Maker3
01-02-2007, 13:24
To, która wersję Joomli mam zainstalować
Dziś zakładam nową stronę

Mam wybrać starą 1.0.11
czy może 1.0.12

albo wybrać tą z Joomlapl.com z angielskim panelem Admina.

Viking
01-02-2007, 19:30
Jak dajesz radę z angielskim to weź 12 z angielskim PA

Maker3
01-02-2007, 20:55
Jak dajesz radę z angielskim to weź 12 z angielskim PA
A czy jak wyjdzie wersja Polish Stable to będzie możliwość migracji?



Testowałem Joomlę, pobraną z joomla.pl oraz z joomlapl.com. Na Joomli, pobranej z joomla.pl, nadal nie działają AkoBook i AkoComment, natomiast na tej z joomlapl.com, wszystko jak na razie działa poprawnie.
To jak to jest?
Przecież ta wersja miała różnic się tylko tłumaczeniem (nieprzetłumaczona pomoc)

hINDUs
07-02-2007, 14:52
znalazłem bląd (literówkę) w 1.0.12 PL beta 2 i wcześniejszych
przykładowo: w edycji pozycji menu, ramka Parametry, w dymku pozycji "Przyrostek klas css strony", ma byc .contentpaneopen a nie .contentpanenopen - przeszukanie plików joomli na "contentpanenopen" pokazało 22 pliki .xml z tym powielonym błędem.

ponadto nie wiem czy najszczęśliwiej brzmi:
Edytuj: pozycji menu :: Komponent [ Strona startowa ]

jak coś jeszcze znajde to dam znać

hINDUs
15-02-2007, 18:18
heh, i jeszcze jedna drobnostka: (pod IE) w dymkach w PA na głównej stronie pojawiają się przy buttonach:
"<br/>Dodaj artykuł"
"<br/>Artykuły"
i tak w każdym innym buttonie

traczu
11-03-2007, 12:51
jakoś nie mogę sobie poradzić z tłumaczeniem panelu admina niby załadowałem poprawione pliki ale dalej mam PA w eng. jak wgrałem mod_fullmenu to nie mam ikonek a i tak jest po angielsku poradził ktoś sobie z tym mogę prosić o poprawione pliki??

hecz
15-03-2007, 12:46
Czy ktoś wie kiedy ukaże się stabilna polska wersja :confused:

Viking
15-03-2007, 21:00
Praca związana z przeniesieniem na nowy serwer wstrzymała nas nieco. Dodatkowo należy pamiętać że artykuły pomocy zostały pomiędzy wersją .11 i .12 poddane gruntownej renowacji.
Wersja polska ukaże się wkrótce. Do tego czasu można używać wersji angielskiej z polskim językiem witryny. (/language/polish.php i .xml należy pobrać z 1.0.12pl beta2 lub z pobieralni.) Później, po ukazaniu się wersji polskiej będzie można łatwo dołączyć polski PA. Jest to zalecany sposób postępowania, 1.0.12pl beta2 nie jest zalecana dla serwisów produkcyjnych.

site
15-03-2007, 23:19
Chciałbym się upewnić...

Na Joomla.pl umieszczone są pliki Joomla! 1.0.12 beta. Czy ta 'beta' dotyczy jedynie spolszczenia?

Bo na stronie Joomla.org Joomla! 1.0.12 widnieje jako 'stable'.

Viking
16-03-2007, 01:51
Czy beta dotyczy spolszczenia? tak
Czy to znaczy tylko że mogą być jakieś niedoskonałości w tłumaczeniu? nie

Dlaczego?
Ponieważ Joomla! 1.0.x nie jest i nigdy nie byłą napisana tak żeby można było dodać tylko plik językowy dla administratora i gra. Każda nowa wersja jest przez PCJ! przerabiana w ten sposób że w miejsce nieprzetłumaczalnych angielskich tekstów są wstawiane zmienne językowe, a później definiowane przez odpowiedni plik językowy. Jak więc widać nie jest to 'tylko' tłumaczenie, ale i poważna ingerencja w kod Joomla!. Stąd mimo, że dla Joomla! jest to robione już 12 razy możliwe są błędy. Stąd stable Joomla! 1.0.12 pl pojawi się, gdy będziemy uważali że tych błędów nie ma.

zwiastun
16-03-2007, 04:15
Krótko i węzłowato:
Joomla 1.0.12 jest wersją stabilną. Można ją zainstalować, dołożyć polski plik językowy strony frontowej (jest w repozytorium) i gotowe. Oczywiście, bez polskiego zaplecza administracyjnego.

Joomla+Admin-pl (a w stabilnym wydaniu będzie to Joomla!AL) to jest Joomla plus coś jeszcze.
Albo inaczej to nie jest oryginalna Joomla!, ale Joomla znacznie zmodyfikowana (zmiany w 150 skryptach). Tę Joomlę wydaje Polskie Centrum Joomla!

site
16-03-2007, 15:49
Wersja EN
Czyli instaluje wersję 1.0.12 z Joomla.org i pobieram z Joomla.pl Tłumaczenie strony frontowej... Ale w 'pobieralni' jest kilka plików...
- 1.Polski plik językowy do Joomla! 1.0.9 (kodowanie ISO-8859-2)
- 2.Polski plik językowy do Joomla! 1.01 (kodowanie ISO-8859-2)
- 3.Oficjalne polskie tłumaczenie pliku etykiet komunikatów ekranowych strony frontowej dla Joomla 1.07.
Czyli mam pobrać plik 1.? Nie przeszkadza to, że spolszczenie było tworzone na starsze wersje?

Wersja PL
"plus coś jeszcze" - czyli... te zmiany w kodzie to tylko jakieś ulepszenia nie wnoszące zbyt wiele... czy wpływają one na bezpieczeństwo, funkcjonalność Joomla?

Doradźcie... Czy jeśli nie zależy mi zbytnio na polskim panelu administratora to lepsza jest Wersja EN? Jest ona zawsze dostępną przed Polskim odpowiednikiem, itp... Czy jednak aktualizować swój serwis rzadziej i wybrać PL, gdyż zespół Joomla PL wniósł do niej "coś jeszcze"...?

zwiastun
16-03-2007, 23:44
Chyba Ci uszy oberwie za niewnoszenie zbyt wiele:).
Plik do J! 1.0.9., zresztą za chwilę (jutro) powinien być i 1.0.12.)
Drobne ulepszenia sa (np druk polskich pdfów, czy odmiana dni tygodnia) ale to drobiazgi

site
16-03-2007, 23:56
Czyli wynika z tego, że jednak pod względem bezpieczeństwa jest lepsza wersja EN, gdyż można szybciej zaktualizować swój serwis... (?) Chociaż... poczekać te kilka dni na przerobienie przez Polski Zespół Joomla można...

Zwiastun- Co do Twojego działania na rzecz Joomla to zdaję sobie sprawę, że jest ono wielkie. I jestem pełen uznania... Cóż mogę napisać: Dzięki za ogrom bardzo dobrej roboty!

zwiastun
17-03-2007, 00:16
Tak, ze względu na bezpieczeńtwo, lepiej mieć wersję oryginalną z polskim frontem jedynie. Bo czekanie na wersję z polskim adminem czasem trwa długo, a obie wersje kompatybilne jednak nie są - nie da się zaktualizować polskiej z zapleczem łatkami do kolejnego oficjala.
Za drugie dzięki. Uwaga o oberwaniu uszu była żartem, oczywiście.

Viking
17-03-2007, 03:01
I zrobiła nam się dyskusja ademicka:

1.0.12 jest raczej edycją porządkującą dorobek linii i poprawek bezpieczeństwa jest niewiele. Można więc bez większych obaw pozostać przy wersji 1.0.11 pl
1.0.12 jest ostatnią wersją linii 1.0.x i nie są spodziewane żadne następne wydania. Oznacza to, że po wydaniu polskiej wersji 1.0.12 nie będzie aktualizacji na które by trzeba było czekać dłużej niż na aktualizacje australijskie bo ich po prostu nie będzie
Joomla! 1.5 nie jest obciążona tym nieprzyjemnym dziedzictwem Mambo, które powodowało, że trzeba było zmieniać ponad 150 skryptów żeby mieć polski PA. W 1.5 pliki językowe są wyodrębnione również dla PA i nie przewidujemy zmian w kodzie Joomla! a nawet udostępniania całego pakietu, a jedynie udostępnienie plików językowych.

site
18-03-2007, 16:20
1. To fajnie
2. Nie będzie aktualizacji ani polskich, ani australijskich? Polskie Centrum nie przygotuje konwertora z Joomla 1.0.12 na 1.5 ?
3. Więc spokojnie można zostać przy Joomla PL

stone
19-03-2007, 00:26
Ad. 2 jeżli dotąd nie było żadnej krytycznej łatki sądze że już nie będzie żadnych aktualizacji. Co do konwersji to napewno taka będzie, ale na ile skuteczne przy rozbudowanych stronach to już inna bajka

na3
27-03-2007, 14:05
Wiadomo już kiedy może ukazać się 1.0.12 ?
Chcę zbudować portal, ale niewiem, czy instalować 1.011, czy może warto kilka dni poczekać na 1.0.12. Oczywiście mówię o polskiej wersji.

staszek.j
11-04-2007, 22:01
Witam,

Widze, temat zmierza w kierunku wersja stabilna czy nie.
No cóż, u mnie jest wersji 1.0.11 i problem też występuje. Nadpisanie stabilną łatą (1.0.11) nie wiele tu pomogło. Błąd jest a ustawienie register_globals na On też nic nie zmienia.

jeżeli są potrzebne dodatkowe info o konfiguracji to no problemo używam WinXP, Apache 2.2.4 z PHP 5.2.1 (podłączonym jako moduł do Apache) i mySQL 5.0 z wyłączonym strict mode (inaczej miałbym problem z instalacją tabel). php.ini ustawiony tak aby w instalatorze wszystko świeciło na zielono. Tam gdzie to możliwe ustawiałem polską wersję językową.
I jeszcze jedna ważna informacja wyloty są na szablonie em108. Na madeyourweb póki co nie zauważyłem, choć oglądam te same strony co w em108.

pozdrawiam
Staszek

PS.: Dostaje też taki wylot:
Notice: Undefined offset: -1 in C:\Programs\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\joomla\mambots\content \mospaging.php on line 194

PHP działa na:: Windows NT XXXXX 5.1 build 2600
Wersja MySQL:: 5.0.37-community-nt
Wersja PHP:: 5.2.1
Serwer WWW:: Apache/2.2.4 (Win32) PHP/5.2.1
Interfejs serwera PHP:: apache2handler
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3
Ta wersja Joomla! pochodzi sprzed: [ 1.0.11 Stable ] is
227 dni
Istotne ustawienia PHP::
Joomla! Emulacja Register Globals ON (wł.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: C:\DOCUME~1\SG0891~1\LOCALS~1\Temp\php\session
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wył.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak
Plik konfiguracyjny:: <?php
$mosConfig_offline = '0';
$mosConfig_host = 'xxxxxx'
$mosConfig_user = 'xxxxxx'
$mosConfig_password = 'xxxxxx'
$mosConfig_db = 'xxxxxx'
$mosConfig_dbprefix = 'jos_';
$mosConfig_alang = 'polish';
$mosConfig_lang = 'polish';
$mosConfig_absolute_path = 'C:/Programs/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs/joomla';
$mosConfig_live_site = 'http://localhost:88/joomla';
$mosConfig_sitename = 'The Home of Staszek';
$mosConfig_shownoauth = '0';
$mosConfig_user = 'xxxxxx'
$mosConfig_uniquemail = '1';
$mosConfig_offline_message = 'This site is down for maintenance.
Please check back again soon';
$mosConfig_error_message = 'This site is temporarily unavailable.
Please notify the System Administrator';
$mosConfig_debug = '0';
$mosConfig_lifetime = '900';
$mosConfig_session_life_admin = '1800';
$mosConfig_session_type = '0';
$mosConfig_MetaDesc = 'Joomla - the dynamic portal engine and content management system';
$mosConfig_MetaKeys = 'Joomla, joomla';
$mosConfig_MetaTitle = '1';
$mosConfig_MetaAuthor = '1';
$mosConfig_locale = 'English_United States.1252';
$mosConfig_offset = '0';
$mosConfig_offset_user = '0';
$mosConfig_hideAuthor = '0';
$mosConfig_hideCreateDate = '0';
$mosConfig_hideModifyDate = '0';
$mosConfig_hidePdf = '0';
$mosConfig_hidePrint = '0';
$mosConfig_hideEmail = '0';
$mosConfig_enable_log_items = '0';
$mosConfig_enable_log_searches = '0';
$mosConfig_enable_stats = '0';
$mosConfig_sef = '0';
$mosConfig_vote = '0';
$mosConfig_gzip = '0';
$mosConfig_multipage_toc = '1';
$mosConfig_allowUserRegistration = '1';
$mosConfig_link_titles = '0';
$mosConfig_error_reporting = -1;
$mosConfig_list_limit = '30';
$mosConfig_caching = '0';
$mosConfig_cachepath = 'C:/Programs/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs/joomla/cache';
$mosConfig_cachetime = '900';
$mosConfig_mailer = 'mail';
$mosConfig_mailfrom = 'staszek.j@wp.pl';
$mosConfig_fromname = 'The Home of Staszek';
$mosConfig_sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
$mosConfig_smtpauth = '0';
$mosConfig_smtpuser = '';
$mosConfig_smtppass = '';
$mosConfig_smtphost = 'localhost';
$mosConfig_back_button = '1';
$mosConfig_item_navigation = '1';
$mosConfig_secret = 'ITWJCR97poaTka0l';
$mosConfig_pagetitles = '1';
$mosConfig_readmore = '1';
$mosConfig_hits = '1';
$mosConfig_icons = '1';
$mosConfig_favicon = 'favicon.ico';
$mosConfig_fileperms = '';
$mosConfig_dirperms = '';
$mosConfig_helpurl = 'http://help.joomla.org';
$mosConfig_mbf_content = '0';
$mosConfig_editor = 'tinymce';
$mosConfig_admin_expired = '1';
$mosConfig_frontend_login = '1';
$mosConfig_frontend_userparams = '1';
setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale);
?>

zwiastun
11-04-2007, 22:34
Proszę nie czekać na wersję tzw. stbilną - stone już o tym pisał - uwag do wersji bety nie ma. Można ją więc spokojnie zainstalować. Wersja stabilna ukaże się po zakończeniu wszystkich związanych z nią prac, w tym zasad korzystania (licencji dla rozszerzenia).

na3
12-04-2007, 00:33
Proszę nie czekać na wersję tzw. stbilną - stone już o tym pisał - uwag do wersji bety nie ma. Można ją więc spokojnie zainstalować. Wersja stabilna ukaże się po zakończeniu wszystkich związanych z nią prac, w tym zasad korzystania (licencji dla rozszerzenia).
Ja już zainstalowałem, jeszcze testuje, ale póki co nieznalazłem zadnego problemu z tą wersją:)
Działa stabilnie, niewywala żadnych błędów.
Co co samego tłumaczenia, też jeszcze nic nieznalazłem, więc będę ją stawiał na produkcji.

makro
15-04-2007, 21:56
Hej!
Jestem raczej początkujący w PHP, HTML i CSS. Nie używałem do tej pory żadnego CMSa i chciałem spróbować z Joomlą.

Widzę, że ktoś miał taki sam problem jak ja, tzn. na głównej wywalało mu błąd: Notice: Undefined index: task in C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\joomla1011PL\templates \em108\index.php on line 29

Działo się tak w 1.011 i 1.012beta. Wybrany język to polski. Przy angielskim wyskakiwały błedy składniowe PHP i strona była całkiem niezdatna do pracy. Mam PHP5.1.6, MySQL5.0.27, Apacha 2.2.3. Całość na lohalhoście pod XPSP2. Ustawienia raczej standardowe. Podczas instalacji był tylko jeden czerwony ziutek - url_fopen. To chyba nie powinien być powód, tym bardziej, że Joomla 1.012 ze strony projektu Joomla działa bez błedów.

Moje trzy grosze: Błąd to efekt NULLa w $_REQUEST['task']. Zastanawiam się skąd w tablicy $_REQUEST w sytuacji gdy strone odwiedzamy po raz pierwszy mogłyby być jakiekolwiek dane. Nie znam PHP na tyle dobrze by to wykluczyć. Jakieś ciastko podrzucone przez instalator albo jakiś chytry sposob na wystartowanie z sesją? Z resztą skoro na początku tego skryptu jest wywołanie funkcji mosShowHead(); a nie ma żadnego include, to ja zaczynam się czuć niepewnie. ech, źródełka w C jakieś takie klarowniejsze mi się pod tym względem wydają ;).

Wracajac do nieszczesnego index.php. Wstawiłem w dwóch miejscach warunek na isset($_REQUEST['task']) i teraz działa bez wypisywania błedu. Pewnie to samo dałoby wpisanie @ w odpowiednich miejscach, ale ja tam zawsze wole kodować explicite niż zostawiać zagadki. Tzn teraz nie wyświetla błedu bo czy wszsytko OK to się jeszcze okaże w praniu...

Pisaliście, że to być może kwestia ustawień serwera. Być może. Dla mnie PHP a tym bardziej cudze skrypty to kosmos, ale tak jakoś mi się dziwny ten styl kodowania wydaje. Jest sobie jakaś zmienna, która może przyjmować wartość NULL i tę zmienną koder beztrosko umieścił w wyrażeniu. Czy to nie nadaje się do poprawienia tak czy siak?

pozdrawiam

bigus
23-04-2007, 13:36
Makro a czy to może powodować dodatkowe obciążenie serwera??
U mnie z sesją są cały czas jakieś problemy, już kilka razy uszkodziło mi tablice sesji.Może napisać w których miejscach to poprawić??

zwiastun
23-04-2007, 19:33
Wystarczy zmniejszyć poziom raportowania błędów. Notice to uwaga nie błąd. Poprawkę można wprowadzić w pliku szablonu. Nie jest ona jednak konieczna do działania.
Gdy J! działa na PHP5, w koniguracji ustawione jest domyślne Powiadamianie o błędach, czyli zgodne z ustawieniami serwera, a na serwerze ustawione jest pełne raportowanie, pojawiają się tego typu uwagi.

makro
25-04-2007, 17:39
Myślę, że kilkukrotne wywołanie isset nie powinno obciążąć serwera. Jak napisał Zwiastun alternatywą jest zmiana czułości raportowania o błedach. W tym miejscu to powinno wychodzić na jedno. Ja w każdym razie na to nie pójdę bo wychowałem się na C/C++ gdzie im wiecej błedów wyjdzie przy testach i im wiecej złych sytuacji wyłapie kod, tym lepiej. Taki ze mnie doktryner. :)

hINDUs
15-05-2007, 20:48
Chyba Ci uszy oberwie za niewnoszenie zbyt wiele:).
Plik do J! 1.0.9., zresztą za chwilę (jutro) powinien być i 1.0.12.)
Drobne ulepszenia sa (np druk polskich pdfów, czy odmiana dni tygodnia) ale to drobiazgi
może się czepiam ale jakoś nie potrafię znależć polskiego frontu do orginalnej joomli 1.0.12, przekopałem już całą plikownię...
można prosić o linka?

stone
15-05-2007, 21:17
Nie ma tego pliku osobno, możesz go wziąć z paczki PL

zwiastun
16-05-2007, 00:07
Oj Arturze! Na pewno nie ma? Leży tam od prawie dwóch miesięcy - jedyny, który zawiera wszystko (ten w paczce, niestety, nie)
http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,select/id,12/

hINDUs
16-05-2007, 17:58
Oj Arturze! Na pewno nie ma? Leży tam od prawie dwóch miesięcy - jedyny, który zawiera wszystko (ten w paczce, niestety, nie)
http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,select/id,12/
dzięki!
2500 postów - gratulacje ;)
jeszcze jedna sprawa, jeśli przy instalacji podmienie orginalnego joomla.sql z /installation/sql/ na joomla_polish.sql z paczki joomla_1012+Admin-pl-Beta2x.zip to nie sypnie mi się kodowanie PLiterek?
można ewentualnie już po instalacji wrzucić tego joomla.sql (już polskiego) w phpmyadminie żeby pozmieniał te parę napisów na polskie ?

zwiastun
17-05-2007, 00:13
Nie powinno.