PDA

Zobacz pełną wersję : Subdomena jako link w menu



dusiciel
30-04-2012, 17:28
Witam!

Mam problem, pewnie banalny ale nie wiem jak go ugryźć, więc proszę o pomoc.

Mianowicie:
Załóżmy, że moja strona to mojastrona.pl

w top menu (moim menu głównym) mam linki do moich podstron (kategorii artykułów)

np. link1 link2 link3

Chciałbym aby link3 był traktowany jako subdomena taka jak link3.mojastrona.pl (subdomena istnieje)

Oczywiście chodzi tylko o adres, treść i witryna powinna pozostać bez zmian.

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam!

starko
30-04-2012, 18:06
ściągnij sobie adres do artykułu i podepnij do subdomeny na swoim hostingu

dusiciel
30-04-2012, 19:04
Nie wiem czy się nie mylę ale mój hosting (home.pl) nie pozwala na przekierowanie na adres a tylko na katalog.

Nawet gdyby było to możliwe to wybór link3 w menu i tak by otwierał domyślny adres joomli mojastrona.pl/link3 czyż nie?

---------- Post dodany o 17:04 ---------- Poprzedni post był o 16:51 ----------

Dodam jeszcze, że mam włączone proste adresy, no i zastanawiam się czy działał by sposób na przekierowanie w pliku .htaccess.

Ale zielonego pojęcia nie mam jak to ugryźć

Gall Anonim
30-04-2012, 19:35
@dusiciel
Na JED jest sobie komponent który nazywa się bodajże virtual domain
Pozwala on na przypisanie do dowolnego elementu menu poza stroną domyślną subdomeny
- subdomena jest tworzona z poziomu witryny
Tak sobie myślę że to rozwiązuje twój problem
Pzdr

dusiciel
01-05-2012, 13:36
Witam ponownie!

Dzięki za podpowiedź.
Nie wiem czy ktoś z tego komponentu już korzystał ale nie udaje mi się go ustawić by dokładnie spełniał swoją rolę.
Mianowicie wszystko jest ok gdy wejdę na portal przez subdomena.mojastrona.pl lecz gdy użyję adresu mojastrona.pl link w menu który powinien być adresem z subdomeną pozostaje domyślny czyli: mojastrona.pl/test3

Wydaje mi się, że można obejść ten problem przy pomocy .htaccess
Czy ktoś mógłby mi napisać proszę jak zrobić wpis w tym pliku by tłumaczył adres mojastrona.pl/test3 na test3.mojastrona.pl

Dziękuję wszystkim za pomoc

starko
01-05-2012, 16:27
to raczej się zmienia w samym kodzie html w artykule(bądź w menu)<a href="http://adres.com>Tu jest link</a>

Gall Anonim
01-05-2012, 16:39
@dusiciel
robisz tak (trochę łopatologicznie podam, ale tak lepiej)
a. hidden menu (to takie które jest, ale moduł ma nie opublikowany //samo jest opublikowane//
podpinasz do tego menu artykuły docelowe
b. za pomocą komponentu o którym mowa powyżej tworzysz subdomeny "wpięte" w elementy menu hidden
c. tworzysz menu docelowe i używasz jako jego elementów opcji - linki zewnętrzne - gdzie wrzucasz swoje subodmeny
all

dusiciel
01-05-2012, 21:20
Faktycznie, prosty i genialny pomysł Panie @Gall Anonim! dzięki.

Aczkolwiek mam problemy z samym komponentem. Mianowicie zakładając że mam 3 pozycje menu aaa bbb i ccc pod ccc podpinam tą subdomenę. czyli mogę wywołać ccc.mojastrona.pl ale gdy następnie kliknę link aaa, to adres wygląda tak: www.ccc.mojastrona.pl/aaa co mi nie pozwala na ustawienie np lekko zmienionej templatki która powinna być widoczna tylko na ccc.
Ku mojemu zdziwieni po skasowaniu tej virtualnej subdomeny z komponentu nadal istnieje i działa w ten sam sposób.

Gall Anonim
01-05-2012, 21:24
Czyść Casch przeglądarki oraz witryny, uruchamiaj ponownie
Szablony przypisujesz w każdym z tych dwóch menu dla właściwych elementów - uwaga na moduły - też trzeba się pilnować

dusiciel
02-05-2012, 11:31
Niestety dalej każdy z linków zawiera subdomenę.
Czyżby jedynym sposobem jest ustawienie łącza zewnętrznego do każdego z elementów menu? Trochę to nie fajne ;)

---------- Post dodany o 09:31 ---------- Poprzedni post był o 08:05 ----------

Niestety pow godzinach spędzonych z tym pluginem stwierdzam, że nie działa on poprawnie.
Jedyną poprawną funkcję jaką spełnia to tworzy link z subdomeną, ale przestał mi nawet wyświetlać przypisaną kategorię. Pod linkiem wyświetla wszystkie wyróżnione artykuły.

Siedziałem trochę na forum pomocy ale nie ma tam konkretnych rozwiązań, no i opinie o tym komponencie też nie są chwalebne.
Szukałem jakiegoś darmowego zamiennika ale bez rezultatu.

Naprawdę nie ma innego sposobu by uzyskać zamierzony efekt?